مرمریت ها در نمای خارجی


مرمریت ها در نمای خارجی

تاریخ انتشار: 1395/12/03 00:17 | بازدید: 1620

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

مرمریت ها در نمای خارجی

 

سنگ های مرمریت

سنگ ها یا بهتر بگوییم مصالح ساختمای  وقتی در نمای خارجی ساختمان کار میشوند،به مرور  شرایط آب و هوایی روی آنها اثرمیگزارد و درآنها تغییراتی ایجاد میشود،یکی از این تغییرات انقباض و انبساط میباشد:

  • انبساط و انقباض

سنگ ها مانند اشیا دیگر در زمان سرد شدن کمی کوچک تر میشوند و در زمان گرم شدن کمی بزرگ تر که بهتر است بگوییم انقباض و انبساط در آنها رخ میدهد این مسئله در سنگ های طبیعی به حد چشم گیری نیست ولی اثر گزار است و این مسئله باعث میشود سنگ به مرور زمان از سیمان یا ملاتی که در موقع اجرا استفاده شده جدا شده و سقوط کند.

 

این تغییر میتواند به نحوه کارشدن سنگ در نما لطمه وارد کند و مصالح از نمای جدا شده و سقوط کند،که این مسئله میتواند هم بسیار خطرناک باشد و جان انسانی را به خطر بیندازد و هم نمای ساختمان را خراب میکند برای جلوگیری از این منظور مصالح باید به صورتی کار و اجرا شود که از این منظور جلوگیری شود که به این کار اسکوپ گفته میشود از جمله اسکوپ های رایج که میتوان انجام داد میتوان به:

(اسکوپ:به عملی که بر بروی مصالح ساختمانی برای اجرایی محکم تر و بهتر برپشت آن اجرا میشود اسکوپ گفته میشود)

 

  • اسکوپ کردن با مفتول سیمی

در این روش سنگ را از پشت با فرز های دستی چند خط روی آن به صورت مستطیل یا ضربه دری شکل میاندازند و سیم مفتولی نسبتا قوی ای را روی آن مثل شکل زیر میبندند.

 

 

  • اسکوپ به روش پیچ و رولپلاک

این روض در مواقع ضروری اتفاق میافتد،وقتی که سنگ بدون اسکوپ در پشت خود کار شده باشد و در اثر زمان ول کرده باشد این موق به صورت اضطراری سنگ را با چند عدد پیش و رو پلاک مخصوص به ملات پشت آن متصل میکنند.

 

  • اسکوپ با قطعه فلزی آماده

امروزه برای راحت شدن کارها اسکوپ هایی فلزی و قالب دار برای این کار طراحی شده است که کار کردن سنگ ها را بسیار راحت میکند،این اسکوپ فقط مخصوص این کار است و در دو نوع چسبی و قالبی میباشد.

اسکوچ های چسبی با چسبی بسیار قوی در پشت سنگ چسبانده میشود و اسکوپ های قالبی با ایجاد قالب بر روی سنگ اسکوپ درون آن جفت میشود.

 

اسکوپ چسبی

 

اسکوپ قالبی

 

 

  • اسکوپ با قطعه سنگ ها

این روش قدیمی ترین روش اسکوپ میباشد که کم هزینه تر از بقیه موارد میباشد و در این روش قطعه هایی از تکه های شکسته با ضایعاتی ستگ یا سرامیک یا آجر را با چسب بسیار قوی پشت سنگ های میچسبانند و بعد اجرا میکنند.

 

حرف آخر:

در این زمان که هزینه مصالح و اجرا بالاست،و اگز مصالح در این زمان از جای خود جدا شوند بسیار ضرر رسان است،هم جانی و هم مالی باید برای اجرا با هزینه ای بسیار کم و با اسکوپ کردن سنگ هایی که تخلخل پایینی دارند مثل مرمریت ها یا گرانیت ها در نمای خارجی از این اتفاق جلوگیری شود.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در امر انتخاب و اجرا به شما مشاوره دهند .

 

 تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت  جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات