برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
معایب سنگ آباده

معایب سنگ آباده چیست؟

تاریخ انتشار: 1402/05/01 08:47 | بازدید: 119

معایب سنگ آباده چیست؟

سنگ زاییده طبیعت است و به عمر بشریت قدمت دارد باید توجه داشت که انواع مختلف سنگ ها همیشه مزیت ها و عیب های خود را دارند نمی توان گفت که سنگی وجود دارد که هیچ عیبی نداره چون یک ویژگی برای یک فضا عیب محسوب می شود و ممکن است همان ویژگی برای فضای دیگر مزیت محسوب شود در این مقاله کالاساخت میخواهیم در مورد معایب سنگ مرمریت آباده صحبت کنیم. سنگ مرمریت آباده یکی از پر فروش ترین سنگهای مرمریت است که به جهت قیمت و ویژگیهای خاص خود توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است البته سنگ مرمریت آباده دارای معایب نیز می باشد.

 

معایب سنگ مرمریت آباده


یکی از معایب اصلی سنگ آباده را می توان جذب آب بسیار بالای آن دانست این جز به آب به دلیل دارا بودن جنسیت آهکی سنگ مرمریت آباده رخ نمایی میکند در درجه اول می توان گفت این سنگ را بهتر است برای مکانهای با آب و هوای گرم و معتدل استفاده شود و به هیچ عنوان برای مکانهای با رطوبت بالا مناسب نیست است و از طرف شرکت کالا ساخت پیشنهاد نمی شود. این سنگ خوش خط و خال به دلیل وجود رگ ها و شکستگی ها در سطح آن احتمال ترک خوردگی و پاشش را نیز دارد باید توجه داشت که یکی از دلایل دیگری که جذب آب سنگ مرمریت آباده را بالا میبرد همین وجود رگه ها و شکستگی ها در سطح سنگ می باشد. به جهت جذاب بالای این سنگ و همچنین مقاومت سایشی بسیار پایین آن حتی الامکان پیشنهاد می شود این سنگ برای مکان های پرتردد استفاده نشود زیرا عموما جنس های آهکی اگر سطح آن به خوبی فرآوری و عایق سازی نشود پس از مدتی خورده شده و از بین میرود.

 

سنگ مرمریت آباده از مقاومت فشاری بسیار پایینی بهره گرفته است به طوری که می توان گفت در برابر ضربه و فشار بسیار ضعیف است پس بهتر است در مکان هایی که ممکن است سنگ تحت فشار بوده و یا ضربه به آن وارد شود استفاده نشود. باید توجه داشت که وقتی چند ویژگی از سنگ مرمریت آباده را کنار هم می گذاریم معایب بیشتری خودنمایی می کند به طوری که زمان یک سنگ مقاومت سایشی بسیار پایینی داشته باشد و همچنین جذب آب آن بالا باشد به مراتب میزان لکه پذیری و جذب کثیفی به آن بیشتر است و به همین دلیل نمی توان از این سنگ در مکان های بسیار پر تردد و همچنین مکان‌هایی مانند آزمایشگاه ها استفاده نمود چون این سنگ در برابر اسید مقاومت ندارد. و حتی پیشنهاد می شود برای مکان های بیرون از منزل استفاده نشود.

 

سنگ آباده و معایب آن

 

البته باید در نظر داشت که تمام معایب سنگ های مرمریت آباده که در متن ذکر شود می تواند با مواردی از جمله فراوری عالی تا حدودی می تواند کمتر به چشم بیاید. شما میتوانید با همکاران ما در واحد فروش سنگ ساختمانی ارتباط برقرار نموده و تمام نمونه های سنگ مرمریت آباده را مشاهده نمایید و همچنین با دادن اطلاعات کامل از مکان خود در مورد مناسب یا نامناسب بودن سنگ مرمریت آباده مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت