برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کارخانه های تولید میلگرد در ایران

معرفی بهترین کارخانه های تولید میلگرد کشور

تاریخ انتشار: 1401/02/03 21:26 | بازدید: 611

بهترین کارخانه های میلگرد کشور کدام اند؟

معرفی بهترین کارخانه های تولید میلگرد کشور

وقتی صحبت از معرفی بهترین کارخانه های تولید میلگرد کشور می شود باید دید که می خواهید از کدام منظر این برتری را بررسی کنید. همانطور که می دانید کارخانه های فراوانی در کشور به تولید این محصول می پردازند. پس باید دید که با کدام ویژگی دنبال برترین کارخانه ها می گردید.می خواهید کارخانه های تولید میلگرد را از نظر ظرفیت تولید با هم مقایسه کنید و یا می خواهید ببینید کدام کارخانه بهترین میلگرد را برای ساختمان سازی تولید می کند یا حتی شاید دنبال بی کیفیت ترین میلگرد در میان تولید کنندگان هستید.

همانطور که می دانید طبق آمار چیزی در حدود 70 کارخانه تولید میلگرد ساده و آجدار در سراسر ایران پراکنده هستند. البته این آمار حدودی و با در نظر گرفتن مطرح ترین کارخانه های تولید کننده اعم از نورد کاران و کارخانه های بزرگ تر با در اختیار داشتن فرآیند ذوب عنوان شده است.پس اگر در منبعی دیگر عدد متفاوتی به چشمتان خورد تعجب نکنید. زیرا همانطور که قبلا هم گفتیم تولید میلگرد در مقابل تولید دیگر محصولات فولادی اعم از مقاطع تخت و یا حتی تیرآهن و ریل پروسه ای ساده تر و کم هزینه تر می باشد. پس جای تعجب نیست که در فاصله نگارش این مقاله تا مطالعه شما مخاطب گرامی این عدد تغییر کرده باشد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان

اگر بخواهیم به صورت تیتر وار تنها معروفترین این کارخانه ها را نام ببریم چیزی شبیه به لیست زیر خواهیم داشت:
- فولاد میانه
- ذوب آهن اصفهان
- فولاد امیرکبیر کاشان
- فولاد آناهیتا گیلان
- صنایع فولاد تیکمه داش
- صنایع فولاد ظفر بناب
- صنایع فولاد بناب
- صنایع فولاد بافق
- نورد آریان فولاد
- صنایع فولاد هیربد
- گروه صنعتی پرشین
- آذز فولاد امین
- آهن و فولاد بافق یزد
- فولاد نورد ابهر
- فولاد راد همدان
- و...

آج میلگرد


همانظور که در بالا اشاره شد با توجه به عدم پیچیدگی و یا هزینه بر بودن پروسه نورد میلگرد نسبت به دیگر مقاطع فولادی تعداد کارخانه های تولید کننده میلگرد در ایران بسیار زیاد و بالغ بر 70 کارخانه می باشد که اسامی مذکور تنها تعدادی از به نام ترین های ان ها می باشند.

حال می خواهیم اندکی راجع به خود کالای میلگرد صحبت کنیم.کالایی که به صورت استوانه های تو پر با استاندارد های مشخص در کارخانه های فوق در حال تولید به صورت آجدار و بدون آج در سایز های مشخص می باشد.در این مقاله مشخصا قصد صحبت در مورد کالای میلگرد آج دار را داریم که عموما از سایز 12 تا 32 میلی متر وجه مشترک تولید تمامی کارخانه های مذکور می باشد.همانطور که قبلا گفته ایم آج به الگو های منظم و موازی گفته می شود که در سر تا سر میلگرد ها ایجاد شده تا در طرح اختلاط بتن به این کالا کمک کند.


اگر بخواهیم راجع به بهترین کارخانه تولید کننده میلگرد در ایران صحبت کنیم اندکی کار خود را سخت کرده ایم. زیرا همانطور که می دانید تمام کارخانه های ذکر شده در حال تولید میلگرد های آجدار در سایز های مشابه با استاندارد جهانی A3 می باشند. بدیم معنی که تمامی این محصولات موظف به پاس کردن استاندارد های مشخص شده در استلندارد جهانی برای متریال A3 می باشند.پس میتوان گفت تمامی آن ها در متریال با هم یکسان می باشند.
البته بر کسی پوشیده نیست که در این لیست ذوب آهن اصفهان بزرگترین و قدیمی ترین تولید کننده فولاد در کشور می باشد که همین امر کالای این کارخانه را تبدیل به شاخص و تعیین کننده قیمت در بازار کرده است و قطعا به گوشتان خورده است که نام کالای این کارخانه مترادف با کیفیت در بازار ایران می باشد.

قیمت میلگرد در کالاساخت

جواد

1401/06/20 13:07


پروسه تولید میلگرد چجوریه؟

مدیر سایت | 1401/06/20 13:14

با سلام خدمت شما مخاطب گرامی
سوال شما بسیار کلی است و در مورد آن قطعا در آینده نچندان دور مقاله ای در وبلاگ قرار خواهیم داد
اما اگر بخواهیم اینجا به اختصار توضیح دهیم ابتدا باید ضایعات و یا سنگ آهن و یا ترکیبی از هر دو (به تناسب مدل کوره و فرآیند ذوب) را به دمای ذوب رسانده و تبدیل به بیلت و یا شمش کنند، سپس این محصول را به خط نورد (در همان کارخانه و یا کارخانه دیگر) منتقل می کنند و پس از پیش گرم کردن وارد خط نورد می کنند تا پس از انجام این پروسه میلگرد با الگوی آج مد نظر و با سایز مورد نیاز به صورت شاخه 12 متری و یا کلاف تولید شود و به دست مصرف کننده برسد.
همانطور که عنوان شد در آینده نزدیک مقاله ای به تفصیل در این باره در وبلاگ قرار خواهد گرفت.

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت