ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
مهم ترین سنگ های سیلور کشور

معرفی مهم ترین تراورتن های سیلور در ایران؟

تاریخ انتشار: 1401/09/27 09:37 | بازدید: 494

سنگ های تراورتن سیلور

سنگ تراورتن یک سنگ آهکی است که در رنگ های بسیار زیبا و متفاوت در دل طبیعت تشکیل می شود. یکی از مشهور ترین و پر طرفدار ترین رنگ های سنگ تراورتن در کل جهانT سنگ تراورتن سیلور است که به جهت زیبایی و و جذابیت بالای آن توجه بسیاری از سازندگان و نما کاران را به خود اختصاص داده است در این مقاله تصمیم داریم به بررسی انواع سنگ های تراورتن سیلور بپردازیم.
به طور کلی می توان به سنگ تراورتن سیلور آذر شهر، سنگ تراورتن سیلور دودی تفرش، سنگ تراورتن خرمایی تکاب، سنگ تراورتن سیلور تکاب، سنگ تراورتن سیلور زبرا و تراورتن سیلور کاشان اشاره نمود که در ذیل به صورت جداگانه به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم.


سنگ تراورتن سیلور خرمایی


می توان با قطعیت گفت که سنگ سیلور خرمایی به دلیل دارا بودن رگه های سفید و بسیار زیبا و خاص توجه بسیاری از طراحان را به خود اختصاص داده است این سنگ به دو صورت موج دار و بدون موج تولید می شود که بیشتر از معادن شهر کاشان استخراج می شود. علاوه بر زیبایی این سنگ می توان به مقاومت فشاری و سایشی خوب آن و جذب آب تا یک درصد در این سنگ اشاره نمود. این سنگ به دلیل رنگ تیره، وجود گرد و غبار و آلودگی را بر روی خود کمتر نشان می دهد. این یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت سنگ تراورتن سیلور خرمایی است.


سنگ تراورتن سیلور دودی

 

این سنگ یکی از سنگ های تراورتن است که عموماً رنگ یکنواخت و مقاومت بسیار بالایی دارد و به دلیل موج هایی که دارد یکی از پرکاربرد ترین سنگ های ساختمانی است. رنگ سیلور بسیار خاص این سنگ به دو صورت موج دار و بدون موج خود نمایی می کند. علت به وجود آمدن سنگ تراورتن سیلور دودی وجود اکسید آهن در لایه های مختلف زمین است که طیف بسیار گسترده ای از رنگ سفید تا مشکی را در بر می گیرد. هر چقدر میزان کیفیت فراوری سنگ تراورتن سیلور دودی بیشتر و موج های آن یک دست تر باشند، به نسبت کیفیت این سنگ نیز بالاتر است.


سنگ تراورتن سیلور کاشان


سنگ تراورتن سیلور کاشان به نسبت مواد تشکیل دهنده و کیفیت سنگ از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. از ویژگی های مهم سنگ تراورتن سیلور کاشان می‌توان به براقیت، تخلخل کم، رنگ نسبتاً پایدار و شفافیت بالا اشاره نمود. منظور از رنگ نسبتاً پایدار این است که این سنگ عموماً قابلیت این را دارد که در معرض نور خورشید با گذشت زمان کم رنگ تر شود. به همین دلیل گفته می شود که رنگ آن نسبتاً پایدار است. معادن این سنگ در شمال غربی کاشان در استان اصفهان قرار دارد.

 

معرفی مهم ترین تراورتن های سیلور در ایران


سنگ تراورتن سیلور تکاب


بدون شک از مهم‌ترین سنگ های تراورتن رنگ سیلور می توان به معدن تکاب اشاره نمود. معدن سنگ تراورتن سیلور تکاب در شهرستان تکاب در آذربایجان غربی واقع شده است ولی عموما در کارخانجات استان اصفهان فرآوری می شود. سنگ تراورتن سیلور تکاب دارای زمینه های رنگی مشکی و خرمایی با رگه های سفید است که به دو صورت موج دار و بی موج فرآوری می شود و هر یک زیبایی خاص خود را دارد. از طرفی می توان این سنگ را به دلیل زیبایی بسیار بالایی که دارد در دسته سنگ های صادراتی قرارداد.


سنگ تراورتن سیلور آذرشهر


سنگ تراورتن سیلور آذرشهر که با نام سنگ تراورتن دودی آذرشهر نیز شناخته می شود یکی از خاص ترین نمونه های سنگ رنگی در جهان است. این سنگ دارای طیف گسترده ای از رنگ های بسیار خاص از امواج سفید و مسی و طلایی با تنالیته های مختلف است که چشم هر شخصی را به خود خیره می کند. این سنگ دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد و به جهت تخلخل آن وزن بسیار کمی دارد. سنگ تراورتن سیلور آذر شهر به دو صورت صیقلی و چرمی فرآوری می شود که به طور کلی نوع برش کوپ سنگ سیلور آذرشهر در دو نوع موج دار و بدون موج می باشد. این سنگ از معدن آذرشهر در شهرستان آذرشهر استان آذربایجان غربی استخراج می شود.

 

جمع بندی

 

سنگ های تراورتن سیلور کشور دارای چند معدن مختلف هستند که تنوع در آن ها نسبت به دیگر رنگ ها کمتر است. بنابراین هنگامی که صحبت از سنگ طوسی یا سیلور به میان می آید تنها نام دو یا سه معدن مختلف به ذهن می رسد که سنگ هر یک با دیگری از نظر جنس، کیفیت و قیمت متفاوت است. بنابراین انتخاب سنگ سیلور به نوع کاربری، سورت سنگ و قیمتی که در نظر داریم بستگی خواهد داشت. به طور خلاصه باید گفت که می توان سنگ های تراورتن سیلور را بیشتر در استان آذربایجان غربی و اصفهان و کاشان جستجو کرد که زیباترین های دنیا را در دل طبیعت خود مخفی کردند و علاوه بر زیبایی از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید سنگ تراورتن سیلور با همکاران ما در واحد فروش سنگ های ساختمانی گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت ارتباط برقرار نموده و پس از دریافت نمونه و مشاوره رایگان خرید خود رابه راحتی از راه دور نهایی نمایید. 

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت