برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کارخانه ذوب آهن اصفهان

معرفی کارخانه ذوب آهن اصفهان

تاریخ انتشار: 1401/08/21 10:53 | بازدید: 302

معرفی کارخانه ذوب آهن اصفهان

همان طور که پیش از این نیز گفته ایم تعداد زیادی کارخانه در کشور در حال تولید میلگرد می باشند و از این رو شما در بازار تنوع بسیار زیادی از برند و کیفیت را مشاهده می کنید. طبق داده های دریافت شده از تیم بازرگانی گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت به این نتیجه رسیدیم که شناخت معروف ترین تولید کننده این کالا در کشور که همان کارخانه ذوب آهن اصفهان می باشد یکی از دغدغه های اصلی مصرف کنندگان می باشد. پس ما در تیم تحقیق و توسعه کالا ساخت بر آن شدیم تا با تهیه و تدوین مقاله ای در این زمینه به این نیاز شما سروران پاسخ دهیم. پس در چند دقیقه پیش رو با ما باشید تا در مورد این مطلب اندکی اطلاعات بیشتر کسب کنیم.

 

کارخانه ذوب آهن اصفهان

 

کارخانه تولید میلگرد و تیر آهن ذوب آهن اصفهان را می توان از قدیمی ترین کارخانه های صنعتی پایه گذاری شده در کشور و به نوعی دروازه ورود صنعت کشور به پیشرفت دانست. طبق اطلاعات منتشر شده توسط روابط عمومی ذوب آهن این کارخانه در فلات مرکزی ایران و در نزدیکی شهرستان زرین شهر در استان اصفهان و در منطقه ای موسوم به دشت طبس در فاصله حدود 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده است. از ابتدا طرح های احداث و پایه گذاری این کارخانه با همکاری شرکت های شوروی سابق و با تصویب مجلس وقت در سال 1344 خورشیدی پایه ریزی شده بود و به همین ترتیب در سال های بعد از 1346 احداث فاز های مختلف این کارخانه با مشارکت شوروی در دستور کار قرار گرفت و تا سال 1357 به پایان رسید. در سال های بعد و در دهه 60 با توجه به مشکلات موجود در دستگاه های ساخت شوروی، توسعه و جایگزینی برخی دستگاه ها با مشابه های ایتالیایی در دستور کار کارخانه ذوب آهن قرار گرفت که در نهایت کارخانه ای که امروزه در حال کار و خدمت رسانی گسترده در زمینه تولید مقاطع طویل می باشد را منتج شده است.

 

ذوب آهن اصفهان

 

این کارخانه به جرات یکی از بزرگ ترین کارخانه های صنعتی کشور می باشد که بدون وجود مشابه حتی در خاورمیانه مشغول ذوب و نورد انواع مقاطع طویل اعم از میلگرد، تیر آهن، هاش، انواع شفت، ریل و ... می باشد. بدیهی است که این کارخانه با توجه به دارا بودن ادوات ذوب و نورد به صورت هم زمان و پیوسته کردن این چرخه از دیگر کارخانه های تولیدی مشابه در ایران متمایز شده و هم زمان مشغول فروش محصولات تولیدی خود و ایضا مواد اولیه مورد نیاز نورد کارخانه های تولید میلگرد و تیر آهن در کشور می باشد. بدیهی است جا نمایی این کارخانه در فلات مرکزی ایران در کنار سبد کالا ی گسترده و تولید انبوه انواع مقاطع و حتی مواد اولیه (شمش) از طرفی و دارا بودن بزرگ ترین کوره های ذوب و دستگاه های نورد در ایران از طرف دیگر باعث شده که کارخانه ذوب آهن اصفهان علاوه بر اینکه می تواند عنوان بزرگ ترین کارخانه صنعتی ایران را از آن خود کند، نقشی تعیین کننده در صنعت تولید فولاد کشور و حتی تعیین کننده در پروسه تعیین قیمت میلگرد هم در محصولات تولیدی خود و هم دیگر کارخانه ها در این صنعت داشته باشد.

سعی ما در مقاله فوق بر این بود که در عین اختصار کلام اطلاعات کلی لازم به جهت معرفی یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولیدی موجود در کشور را به شما بدهیم. در صورتی که در مورد محصولات تولیدی این کارخانه و یا اطلاعات ارائه شده در بالا ابهامی دارید می توانید با تماس با شماره های موجود در بالای صفحه از تجربه کارشناسان زبده ما استفاده کنید. کارشناسان ما در واحد فروش مقاطع طویل آماده اند تا تجربیات خود را به صورت رایگان در اختیار شما بگذارند.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت