ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
تعریف انواع پلاتور شیر آلات و مدلهای آن

معرفی پرلاتور شیرآلات و انواع آن

تاریخ انتشار: 1399/09/04 15:23 | بازدید: 703

آشپزخانه، حمام، توالت و روشویی از جمله بخش هایی در ساختمان هستند

آشپزخانه، حمام، توالت و روشویی از جمله بخش هایی در ساختمان هستند که حضور آن ها تا حد زیادی الزامی و غیر قابل انکار است. هر یک از این بخش ها وظیفه منحصر به فردی در ساختمان ایفا می کنند و از کاربری فراوانی برخوردار می باشند. این بخش ها خود از المان های مختلفی تشکیل می شوند که در کاربری آن ها تاثیرگذار است. یکی از المان هایی که در انواع آشپزخانه، حمام، توالت و روشویی بسیار پرکاربرد می باشد و عدم حضور آن، هر یک از این بخش ها را بلامصرف می ساز، شیرآلات است. در واقع شیرآلات از دسته محصولات قطع کننده می باشند که وظیفه آن ها قطع و وصل کردن جریان آب، تنظیم شدت جریان آن و ترکیب آب سرد و گرم است و در انتهای خطوط لوله‌های آب نصب می‌شوند. امروزه طرح ها و مدل های بسیار متنوعی از شیرآلات در بازار تاسیسات داخلی موجود می باشد که در مطالب پیشین کالاساخت به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم. هر یک از شیرآلات خود از اجزا مختلفی همچون بدنه، دیسک، نشیمنگاه، دسته، پرلاتور و ... تشکیل شده اند که در بین آن ها مشترک می باشد.

پرلاتور چيست | انواع پرلاتور – شناژ – شناژ | Shenajh

در این بین پرلاتور، یکی از اجزا ضروری و بسیار مهم در انواع شیر های دوش، روشویی، ظرفشویی و شلنگ توالت می باشد که در قسمت خروجی این المان ها تعبیه می گردد و از دسته قطعات کاهنده است. پیش از ورود پرلاتور به صنعت تاسیسات، آب در شیرآلات به صورت غیر یکنواخت و به مقدار و فشار زیاد به بیرون از لوله ها هدایت می شد، اما امروزه متخصصان با کاهش منابع آبی دست به تولید این قطعات در جهت کاهش مصرف آب زده اند. کلمه پرلاتور در عنوان این محصولات از یک واژه انگلیسی (پرل) به معنای مروارید الهام گرفته شده است و در کل به این معنا می باشد که جریان آب به صورت مروارید مانند خارج می شود. وظیفه پرلاتور ها

 • کاهش میزان مصرف آب
 • کنترل جریان آب
 • جلوگیری از فشار زیاد آب

می باشد و این قطعات معمولا از جنس فلز یا پلاستیک هستند.

معرفی انواع پرلاتور شیرآلات | مدرن ساختمان

انواع پرلاتور

پرلاتور ها خود بر حسب میزان صرفه جویی و نوع جریان آب خروجی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه این مطلب به توضیح کوتاهی از هر یک پرداخته ایم.

 

 

پرلاتور ، آبفشان در شیرآلات و انواع مختلف پرلاتور – شناژ | Shenajh 

 • پرلاتور هوا دهنده :

یکی از انواع رایج پرلاتور ها که در شیرآلات منازل و ساختمان های مسکونی بسیار کاربرد دارد، پرلاتور هوا  دهنده می باشد. این نوع پرلاتور همانطور که از عنوانش پیداست، آب و هوا را با یکدیگر مخلوط می کند و به گونه ای همراه با آب هوا نیز از لوله خارج می نماید. در پرلاتور های هوا دهنده آب خروجی سفید تر و حجیم تر نشان داده می شود و هنگامی که دستتان را زیر شیر بگیرید، آب روی پوستتان نرمی و سبکی دارد. این نوع پرلاتور ها مصرف آب را تا حد زیادی کاهش می دهند و از پاشیدن آن به اطراف جلوگیری می کنند.

 

 • پرلاتور اسپری کننده:

یکی دیگر از انواع پرلاتور ها که در حمام و توالت کاربری زیادی دارد، پرلاتور اسپری کننده می باشد. با توجه به عنوان این نوع پرلاتور می توان به این موضوع دریافت که آب در آن ها به حالت اسپری و یا دوش مانند خارج می گردد و اگر را زیر شیر بگیرید، تمام سطح پوستتان را در بر می گیرد. در پرلاتور های اسپری کننده، جریان آب به صورت پراکنده و در عین حال متمرکز از شیر خارج می گردد.

 انواع پرلاتور | پرلاتور چیست | پرلاتور شیرآلات | شیرآلات بهداشتی فیروزه

 • پرلاتور اسپر کننده باران:

پرلاتور اسپری کننده باران یکی دیگر از انواع پرلاتور ها می باشد که شباهت زیادی به پرلاتور اسپری کننده دارد با این تفاوت که در سطح خود دارای خروجی های آب با تعداد بسیار بیشتری می باشد. حالتی که خروجی آب از این نوع پرلاتور دارد شبیه به دوش حمام است و حسی مانند دوش گرفتن برای دستتان به همراه دارد. در پرلاتور اسپری کننده باران تولید جریان آب به صورت وسیع انجام می گردد و اشباع شده از هوا است.

 

پرلاتور (آبفشان) چیست؟ نصب و تعویض پرلاتور - شیرآلات کاویان

 • پرلاتور لمینار:

از دیگر انواع پرلاتور ها که در مکان های عمومی با نیاز به جریان آب بیشتر، بسیار کاربرد دارد، پرلاتور لمینار می باشد. بیشترین کاربری این نوع پرلاتور در اماکن بهداشتی است. در پرلاتور لمینار جریان آب به صورت مستقیم و بدون هوا به خارج از شیر هدایت می شود و از پاشیدن آن به اطراف جلوگیری می گردد.

معرفی انواع پرلاتور شیرآلات | مدرن ساختمان

 • پرلاتور میکادو:

یکی از خاص ترین و جذاب ترین انواع پرلاتور ها که در ساختمان های شیک و مدرن کاربری دارد، پرلاتور میکادو می باشد. این نوع پرلاتور در دوش های حمام و طرفشویی کاربرد بیشتری دارد و برای تشکیل الگو خود به درستی باید در شیر های مستقیم نصب گردد. در پرلاتور میکادو جریان آب به صورت طرح چهار خانه زیبا و جذابی به خارج هدایت می شود.

 

نحوه نصب یا تعویض پرلاتور

ابتدا باید بگوییم که در نصب پرلاتور قطعه ای با عنوان بوش نقش مهم  اساسی را ایفا می کند. همچنین در زیر پرلاتور واشری وجود دارد که به همراه بوش برای آب بندی در شیر بسته می شود. نصب پرلاتور به این صورت است که ابتدا آن را در بوش جایگذاری می کنند و سپس با دست یا آچار آن را در مسیر خروج آب می بندند. برای اطمینان از نصب صحیح پرلاتور، یکبار شیر را باز و بسته می کنند و اگر نشتی نداشت، عمل نصب به درستی انجام شده است.

 

نحوه شست و شو پرلاتور

شاید شما هم متوجه شده باشید که فشار آب در شیرآلات با گذر زمان کم می شود و جریان خروجی آن نا منظم می گردد. در واقع این موضوع به دلیل جمع شدن شن و ماسه های ریز موجود در اب و یا تاسیسات منزل در قسمت پشتی پرلاتورمی باشد. برای یکنواخت و بهتر شدن جریان آب خروجی در شیرآلات خود باید توری پشت پرلاتور را تمیز نمایید. برای اینکار می توانید به روش زیر که در این مطلب از کالاساخت ارائه شده است، عمل کنید:

 1. در ابتدا پرلاتور را به جهت عقربه های ساعت بپیچانید و آن را از شیر باز کنید.
 2. در مرحله دوم، پرلاتور را از مهره جدا کنید.
 3. سپس شیر آب را به آرامی باز نموده تا رسوبات جا مانده درون شیر از آن خارج گردد.
 4. در مرحله بعدی پرلاتور را درون محلول رقیق شده، آب و سرکه قرار دهید و با مسواک آن را تمیز کنید.
 5. پس از تمیز نمودن پرلاتور آن را دوباره درون مهره اش قرار دهید و بر روی شیر ببندید.
 6. در آخر مهره پرلاتور را در خلاف جهت عقربه های ساعت بر روی شیر محکم کنید.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام تاسیسات

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت