مفهوم کاشی کالیبره


مفهوم کاشی کالیبره

تاریخ انتشار: 1397/09/27 13:46 | بازدید: 392

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

بررسی مفهوم کاشی کالیبره    

   

سرامیک های کالیبره دارای برش ، لیزری هستند و عملا درزی بین آن ها ایجاد نمی شود و از نظر قیمت کمی بالاتر از نمونه های معمولی هستند. اما نداشتن درز علاوه بر زیبایی بسیار زیادی که در محیط ایجاد می کند باعث نظافت بیشتر می شود. این نوع برش سرامیک برای دیوار، کف و سرویس بهداشتی مناسب است.

 

سرامیک رکتیفاید به سرامیکی گفته می شود که پس از تولید در دستگاه های بزرگ به صورت لیزری برش می خورد و سبب می شود که در هنگام کار کردن آنها بندی در کار نباشد. سرامیک های رکتیفای شده در حد ۰٫۰۰۰۰۱ میلی متر با یکدیگر تفاوت دارند و همین موضوع قیمت آنها را نیز بسیار بالا برده است.
پس از نصب قطعات کاشی یا سرامیک، مقداری درز در میان آنها به وجود می آید که لازم است در انتها با دوغاب سیمان یا چسب پر شود. کاشی یا سرامیک رکتیفاید به گونه ای برش خورده است که این فاصله به حداقل ممکن می رسد و زیبایی کار چندین برابر می شود.

  
برخی از کارخانه ها سرامیک را به صورت برش معمولی تولید می کنند و برای برش رکتیفای شده مبلغی اضافه دریافت می کنند. اسم دیگر رکتیفای شده کالیبره شده نیز هست. به عبارت واضح تر سرامیک رکتیفای شده زیر مجموعه سرامیک کالیبره شده است. این ویژگی هم برای سرامیک ها و هم برای کاشی ها وجود دارد.


در صنایع کاشی و سرامیک اصطلاح رکتی نمودن به معنی افزایش دقت در ابعاد محصول نهایی و همچنین افزایش دقت در میزان گونیا بودن محصولات می باشد که با اضافه شدن یک مرحله به فرایند تولید می توان محصولات رکتی فاید تولید نمود. مهمترین ویژگی کاشی رکتی فاید شده این است که با توجه به اندازه یکنواخت اجازه می دهد پس از اتمام کار چیدمانی بدون درز و نمایش پیوسته طرح را داشته باشد. در نتیجه برای اینکه پس از اتمام کار اجرای کاشی کاری سطح بدون بند باشد می بایست از محصولات رکتی فاید استفاده نمود

به طور کلی عملیات کالیبره کردن ابعاد محصولات کاشی، توسط ماشین آلات خاص برای دستیابی به مقاصد زیر صورت می گیرد .

 

 افزایش دقت در ابعاد محصولات  کاهش اختلاف ابعاد 


افزایش دقت در صافی و مستقیم بودن اضلاع خط کش کردن اضلاع 

 افزایش دقت در میزان گونیا بودن محصول کاهش انحراف از قائم الزاویه   

 امکان چیدمان بدون درز در کنار هم و نمایش پیوسته طرح

 

 

 1 نظر

محمد حاج امینی | 1401/02/26 15:23

سلام سوال داشتم ازتون، سنگ مرمریت صلصالی رو مطالعه کردم دیدم که زمینه های سفید و کرم و یاسی رنگی دارن. محصول شما کدوم از این موارد میشه ؟

مدیر سایت | 1401/02/27 08:48

سلام
وقت بخیر دوست عزیز
ما در کالاساخت سورت های مختلفی از سنگ صلصالی داریم. بسته به سلیقه و بودجه مد نظر شما محصول مورد نظر را به شما ارائه می دهیم.

جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->