برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مفهوم کاشی کالیبره

مفهوم کاشی کالیبره

تاریخ انتشار: 1397/09/27 13:46 | بازدید: 766

انتخاب کاشی و سرامیک یکی از حساس ترین گزینه های ساخت یک ساختمان است. زمانی که ویژگی های یک سرامیک یا کاشی را برای انتخاب می سنجیم با واژه هایی از جمله کالیبره، رکتی، رکتیفای، لیزری روبرو می شویم که شاید در میان عموم، این واژه نیازمند تعریف و واژه یابی می باشد. در ابتدای سخن باید گفته شود که  تمامی اسامی ذکر شده برای یک مفهوم و دارای یک اشتراک مفهومی هستند. رکتیفای یا کالیبره بودن یک کاشی و یا سرامیک یعنی اینکه اصطلاحاً آن کاشی یا سرامیک با نمونه های مشابه خود کاملاً گونیا، صاف و هم اندازه می باشد و به نوعی افزایش دقت در ابعاد محصول نهایی و همچنین دقت در میزان گونیا بودن محصولات را دارد. این نوع از کاشی و سرامیک های موجود در بازار به علت ویژگی های ذکر شده شیار و درز بسیار نازکی بین فواصل و ردیف ها ایجاد شده، دارند.

 

کالیبره سرامیک و کاشی

 

بطور واضح تر بخواهیم بیان کنیم ، اینست که کالیبره بودن کاشی با کاربری در سرامیک کف و بدنه هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ تمیزی بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده است. تمامی معماران و طراحان و نیز نصابان پیشنهاد اول خود را مختص سرامیک های کالیبره گذاشته اند. البته به انتخاب معماران هم نباید شک داشت که لیزری بودن کاشی بدنه زیبایی را بیشتر کرده و نظم خاصی زمانیـکه در بدنه نمایان می شود خود میتوان تبلیغی برای کار آنها باشد. محصولات کاشی یا سرامیک که دارای بند کشی است پس از مدتی خطوط بندکشی کثیف شده و تیره تر می شوند و همچنین موجب جذب آلودگی بیشتر و کثیفی و تجمع باکتری می شوند. به جهت رعایت اصول بهداشتی و زیبایی و یکدست شدن بیشتر کار، بهتر است حتماً از سرامیک های کالیبره استفاده شود.

 

کالیبره کاشی و سرامیک

 

برش این محصول به وسیله لیزری و به صورت کاملاً یکدست انجام می شود. این نوع سرامیک پس از طی کردن مرحله ی تولید به وسیله ی دستگاه های بزرگ، برش لیزری کاملاً صاف و یک اندازه می شوند. محصولات سرامیکی با برش کالیبره نیز به نسبت سرامیک با برش معمولی دارای قیمت بیشتری می باشد که سرامیک رکتی فایو شده در حد 10000/0 میلی متری با هم متفاوت می باشند. لازم به ذکر است که برای فضاهای بهداشتی علاوه بر انتخاب سرامیک کالیبره از سرامیک هایی با ابعاد بزرگتر استفاده شود که نیاز کمتری به بند کشی داشته و آلودگی کمتری را به خود جذب می کنند. روند تولید کاشی و سرامیک های کالیبره به این صورت است که از چهار طرف برش فابریک و لیزری می شوند هنگام نصب، پوشش دهی آنها چهار طرفه است و زیبایی کار را هم برای سرامیک کف و سرامیک بدنه چندین برابر می کند. قیمت سرامیک دلایل متعددی دارد که یکی از آنها را می توان به کالیبره بودن کاشی اختصاص داد. لازم بذکر است که برخی از کارخانه ها بصورت سفارشی نیز لیزری کردن کاشی را نیز انجام میدهند. با این ایده و کار جدید برش لیزری کاشی در چیدمان کف، سطحی یکنواخت بدون درز و زیبا خواهیم داشت که به جرات می توان گفت یکی از مهمترین حسن سرامیک رکتی فایو می باشد.

 

تولیدکنندگان در اصل این عملیات را توسط ماشین آلات خاص برای دستیابی به مقاصد زیر انجام داده اند:

  • کاهش اختلاف ابعاد (افزایش دقت در ابعاد محصول )
  • خط کش کردن اضلاع (افزایش دقت در صافی و مستقیم بودن اضلاع)
  • کاهش انحراف از قائم الزاویه (افزایش دقت در میزان گونیا بودن محصول)
  • نمایش پیوسته طرح و امکان چیدمان بدون درز در کنار هم

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت