برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مقایسه سرامیک و سنگ

مقایسه سرامیک و سنگ

تاریخ انتشار: 1398/09/26 13:22 | بازدید: 263

مقایسه سرامیک و سنگ

مقایسه سرامیک و سنگ

 

سرامیک ها و سنگ ها از جمله مصالح ساختمانی هستند که هر یک از طرفدارن بسیار زیادی برخوردار می باشد. هر یک از این متریال ها دارای ویژگی ها و کاربری های منحصر به فردی هستند و از تنوع بالایی در نوع خود برخوردار می باشند. در این قسمت از کالاساخت ما بر آن آمدیم تا به مقایسه بین این دو محصول بپردازیم و به افرادی که در میان انتخاب بین این دو محصول دچار سر درگمی شده اند کمک نماییم تا انتخابی درست و بر طبق معیار های مد نظر خود داشته باشند. موارد مورد مقایسه بین سرامیک و سنگ شامل موارد زیر می باشد:

  • ماهیت

اولین گزینه ای که در مقایسه سرامیک و سنگ به میان می آید، ماهیت این دو محصول است. سنگ های طبیعی از جمله مصالحی هستند که رنگ ها و طرح های مختلف آن ها خلقت خدا و کاملا طبیعی می باشد و انسان دخالتی در به وجود آمدنشان ندارد. تنها قسمتی که انسان در به وجود امدن سنگ های تزئینی و قابل استفاده در ساختمان دارد استخراج و فراوری آن ها می باشد. سرامیک ها اما در تفاوت با سنگ ها ساخته دست بشر می باشند و از ترکیب مواد سفالیه به همراه برخی مواد معدنی دیگر تولید می شوند.

  • ظاهر

به دلیل مورد بالا یعنی ماهیت این دو متریال، ظاهر آن ها نیز متفاوت می باشد. سنگ ها اغلب دارای ترکیب رنگ های بسیار متفاوت و متنوعی هستند و تنها ممکن است یک کوپه سنگ فراوری شده در کارخانه سنگ های مشابه به همی داشته باشد. سرامیک ها اما در رنگ های ثابت و طرح های مشابه به هم بارها قابل تولید می باشند. علاوه بر این ها سنگ ها دارای ظاهر لوکس و بسیار مجللی هستند و به طبع آن از قیمت بالاتری نیز برخور دارند و بسیار مناسب برای ساختمان های گران قیمت و با شکوه می باشند.

  • نحوه نصب

در نصب سرامیک از چسب های خمیری و پودری سرامیک در ضخامت خیلی کم می توان بهره گرفت و در موارد کمی به وسیله دوغاب نیز می توان آن ها را اجرا نمود. در نصب سنگ اما عموما از ملات سیمان و به ضخامت تقریبا 20 میلی متر استفاده می شود.

  • سطح

اکثر سنگ های ساختمانی دارای ترک های ریز و یا خلل و فرج ریز و درشتی هستند که این عامل باعث نفوذ مواد مختلف به آن ها می شود. سرامیک های پرسلانی و لعاب دار اما دارای سطحی نفوذ ناپذیر و یکنواخت می باشند. همچنین سرامیک های کف در اغلب موارد از سطحی لعابدار و صیقلی برخوردار هستند که سبب می شود تا در مواجه با آب لغزنده و لیز شوند. اما سنگ هایی که دارای سطح تیشه ای و چرمی می باشند در کف، بدون لغزندگی هستند.

  • مقاومت

برخی از سرامیک ها در برابر فشار و ضربه های محکم مقاومت کمی دارند و ممکن است دچار ترک شوند. اما اغلب سنگ ها در برابر فشار و ضربه دارای مقاومت بسیار بالایی هستند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت