برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مناسب ترین سنگ برای نمای سردسیر

مناسب ترین سنگ نما برای مناطق سرد سیر

تاریخ انتشار: 1398/05/06 19:04 | بازدید: 4635

مناسب ترین سنگ نما برای مناطق سرد سیر کدام است؟

مناسب ترین سنگ نما برای مناطق سرد سیر

امروزه مصالح ساختمانی متنوعی متناسب با هر سلیقه ای جهت ساخت نماهای خارجی و داخلی در بازار موجود می باشد. سنگ نما از بهترین و کار آمدترین این مصالح می باشد. نکته ای که دست اندرکاران و پیمانکاران باید به آن دقت فراوانی داشته باشند، انتخاب یک سنگ نمای مناسب می باشد. این موضوع حاکی از آن است که نمای خارجی از قسمت هایی می باشد که بسیار مورد توجه قرار می گیرد و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. چرا که یک نمای مناسب علاوه بر بخشیدن زیبایی و شکوه به ساختمان، مانند پوششی می باشد که از آن در برابر عوامل محیطی مختلف محافظت می نماید. این سازه همواره در معرض دید همگان قرار می گیرد و هر فردی که از مقابل ساختمان عبور کند، می تواند از روی نمای خارجی آن درباره فضای داخلش قضاوت کند، در واقع هرچه نما جلوه ی زیباتری داشته باشد، نشان از شکوه ساختمان است. علاوه بر نمای بیرونی، نمای داخلی ساختمان و دکوراسیون داخلی اش نیز اهمیت ویژه ای دارند و نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

اولین چیزی که در انتخاب سنگ نما باید به آن دقت کرد این است که در چه منطقه ای و با چه اقلیمی زندگی می کنید. به عنوان مثال از سنگ تراورتن یزد برای نمای یک پروژه مسکونی در اصفهان استفاده شده است. این سنگ با گذشت چندین سال، هنوز همانند روز اول زیبایی خود را حفظ نموده است. و حالا شما که ساکن تبریز می باشید علاقه مند به اجرای این سنگ برای نمای ساختمان خود می شوید. اصفهان و تبریز از نظر اقلیمی بسیار با یکدیگر تفاوت دارند و بعد از مدتی شاهد ترک خوردگی این سنگ بر روی نمای ساختمان خود می باشید.
در میان چهار اقلیم موجود در ایران، آب و هوای سرد و کوهستانی بخش های زیادی از کشور را به خود اختصاص داده و شامل رشته کوه های البرز و زاگرس می باشد. تبریز، ارومیه، سنندج و همدان از جمله شهرهایی (با آب و هوای کوهستانی) هستند که در این اقلیم قرار گرفته اند. در اقلیم سرد و کوهستانی میانگین دمای هوا در گرم‌ترین ماه سال بیش از ۱۰ درجه سانتی‌گراد و متوسط دمای هوا در سردترین ماه سال کمتر از ۳- درجه سانتی گراد است و بارش برف و باران سنگین از ویژگی های این اقلیم محسوب می شود.
با توجه به شرایط عنوان شده از مناطق سردسیر، می توان این موضوع را دریافت که سنگ نما و مصالحی که برای ساخت ساز در این مناطق مورد استفاده قرار می گیرند، باید از ویژگی های منحصر به فرد و متناسبی با آن برخوردار باشند. در این بخش از مقالات سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت، به منظور آشنایی بیشتر شما همراهان عزیز، ویژگی هایی که یک سنگ نما مناسب برای مناطق سردسیر نیازمند است را بیان نموده و برایتان بهترین سنگ نما در این شرایط را عنوان کرده ایم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

ویژگی های سنگ نما مناسب مناطق سردسیر

 


همان طور که در مطالب فوق ذکر شد، انتخاب سنگ برای نمای خارجی ساختمان هایی که در مناطق سرد سیر قرار دارند امری بسیار دشوار می باشد. این متریال باید از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار باشد. سعی داریم در ادامه این بخش با ذکر مواردی مهم در خصوص سنگ نمای مناسب، بتوانیم انتخاب و خرید را برای شما بزرگواران به امری راحت تبدیل نماییم:


• میزان تخلخل:
یکی از مواردی که برای انتخاب سنگ نما در مناطق کوهستانی بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرد، میزان تخلخل سنگ می باشد. سنگ های ساختمانی با تخلخل زیاد هنگام بارش باران و برف، آب فراوانی را درون خود ذخیره می کند و زمانی که به نقطه انبساط می رسد، یخ زده و موجب ترک خوردگی سنگ ها می گردد. به همین دلیل است که سنگ های دارای تخلخل کم در این مناطق بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

تصویر پشت سنگ تراورتن


• مقاومت در برابر یخبندان:
نکته دیگری که باید در انتخاب سنگ نما برای ساختمان های مناطق کوهستانی به آن دقت کافی داشته باشید، مقاومت آن در برابر سرما و یخبندان می باشد. این مناطق دارای زمستان های طولانی و سخت می باشند و تا چند ماه از سال، زمین ها پوشیده از برف و یخ است.


• پرداخت سطح
سنگ ها با پرداخت های متنوع بر روی سطح خود جهت کاربری های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ های با سطح صیقلی، نور را انعکاس داده و مانع از جذب گرما می شود. به همین دلیل سنگ های چرمی، تیشه ای و غیره جهت اجرا در مناطق کوهستانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.


• عایق سرما
هریک از سنگ های ساختمانی ضریب انتقال حرارت و ظرفیت گرمای متفاوتی دارند و با توجه به این موضوع از عملکرد حرارتی متفاوتی نیز برخوردار هستند. نکته ای که باید در اصول ساختمان سازی برای مناطق سرد و کوهستانی در نظر گرفت این است که باید ساختمان ها در مناطق سرد، گرم بماند. استفاده از سنگ نما با عملکرد حرارتی متناسب علاوه بر اینکه موجب گرم شدن ساختمان در مناطق سردسیر می¬شود موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها نیز می گردد.

 

• رنگ:
انتخاب رنگ برای سنگ نما یک امر سلیقه ای می باشد. از طرفی توصیه می شود برای نمای ساختمان خود در مناطق سردسیر از رنگ های تیره استفاده نمایید. بهره گیری از سنگ هایی با رنگ تیره در نمای خارجی باعث می شود گرما را جذب کند و این امر موجب می گردد جلوه ای گرم و دلنشین به ظاهر ساختمان شما ببخشد.

سنگ تراورتن تنوع بالا کالاساخت

قیمت به روز سنگ های تراورتن


سنگ نما تراورتن
سنگ های ساختمانی متنوعی با ویژگی های منحصر به فرد در بازار موجود می باشد. اگر از دسته افراد ساکن مناطق سردسیر می باشید و به دنبال سنگ نمای مناسب برای ساختمان خود هستید، پیشنهاد گروه کالاساخت به شما عزیزان سنگ های تراورتن می باشد.


سنگ های تراورتن علاوه بر اینکه بهترین گزینه برای اجرا در مناطق کوهستانی می باشد، از طرفداران زیادی در دیگر مناطق با شرایط آب و هوایی متفاوت برخوردار است. سنگ تراورتن از دسته سنگ های آهکی و متخلخل می باشد که در اثر ته نشین شدن رسوبات در کف چشمه های آب گرم و غارهای آهکی تشکیل شده و به سبب ویژگی های فراوانی که دارد از مقاومت نسبتا بالایی در برابر شرایط جوی برخوردار است.
سنگ تراورتن به سبب میزان تخلخلی که در بافت خود دارد، در برابر انبساط و انقباض مقاومت بالایی دارد و عایق حرارت و صوتی خوبی محسوب می شود. همچنین حفره های موجود در این سنگ موجب می گردد تا ملات به خوبی در آن نفوذ کرده و به طور کامل به ساختمان بچسبد. این موضوع سبب می شود تا در وزش باد های شدید و در مواجه با کولاک و تگرگ سنگ از بدنه ساختمان جدا نگردد و می توان از آن حتی در ارتفاع نیز استفاده نمود.
البته شاید این سوال برای شما پیش آید که تخلخل موجود در سنگ نما تراورتن در میزان جذب آب و ایجاد یخ زدگی برای آن موجب دردسر نمی شود؟ باید در جواب به این سوال گفت که تخلخل موجود در سطح سنگ تراورتن در هنگام فراوری توسط مواد پوششی و رزین پر شده و این ماده درصد جذب آب در سنگ نما تراورتن را به نزدیکی صفر می رساند و علاوه بر این ها موجب زیبایی و افزایش مقاومت سنگ نیز می شود.
سنگ نما تراورتن دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر سرما و یخبندان بوده و به عنوان یک عایق حرارتی برای ساختمان به شمار می آید . این سنگ از تنوع رنگی بسیار زیادی بهره مند است و می توان از رنگ های گرم و تیره آن همچون قرمز، شکلاتی و ... در ساخت نمای ساختمان های مناطق سردسیر استفاده نمود. به منظور خرید سنگ تراورتن در انواع بسیار متنوع و با درجات مختلف میتوانید به سایت مجموعه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مراجعه نموده و یا با کارشناسان ما از طریق واتس اپ، تلگرام و یا تماس تلفنی ارتباط برقرار نمایید.

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت