ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
مهم ترین معادن سنگ گرانیت در ایران

مهم ترین معادن سنگ گرانیت در ایران کدام است؟

تاریخ انتشار: 1401/06/02 17:41 | بازدید: 758

آیا می دانید مهم ترین معادن سنگ گرانیت کدام است؟

یکی از انواع پرکاربرد سنگ های ساختمانی سنگ گرانیت است.این سنگ بیشتر در اطراف کوه های اتشفشانی یافت می شود زیرا نحوه تشکیل این سنگ از سرد شدن مواد مذاب است.اما این به این معنا نیست که در قسمت های دیگر زمین سنگ گرانیت یافت نمی شود بلکه این سنگ از جمله سنگ های ساختمانی است که بیشترین معادن را در سطح جهان دارد. کانی های موجود در سنگ گرانیت عبارتند از کوارتز، فلدسپار، میکا، طلق سیاه(بیوتیت) و امفیبول. رنگ این سنگ بسته به نوع کانی های موجود در ان و میزان انها از خاکستری تا سفید، شکلاتی، سبز، قرمز، مشکی و... می باشد.


معرفی معادن سنگ گرانیت در ایران

 

سنگ گرانیت از جمله سنگ هایی است که معادنی در شهر های خرم دره، یزد، همدان، مشهد، بیرجند، نطنز، زنجان، گیلان، طوس و سنگ نهبندان دارد. طرح و رنگ این سنگ ها در هر نقطه با یکدیگر متفاوت است و کشوری که دارای معادن غنی این سنگ باشد نیازی به واردات این سنگ ندارد.ایران از جمله کشور های غنی در زمینه دارا بودن معادن سنگ ساختمانی طبیعی است که سنگ گرانیت سهم قابل توجهی از این معادن را به خود اختصاص داده است. ما می توانیم این سنگ ها را استخراج کرده و در مصارف گوناگون به کار می ببریم .از بهترین معادن این سنگ در کشور می توان به سنگ گرانیت مشکی نطنز، تویسرکان همدان، زاهدان و نهبندان خراسان جنوبی اشاره کرد.

 


سنگ گرانیت مشکی نطنز

 

این سنگ نطنز دارای تم مشکی می باشد و از چندین معدن استخراج می گردد به همین سبب هر کدام از این سنگ ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. از تفاوت های عمده این سنگ ها با یکدیگر می توان به میزان تیرگی انها اشاره کرد بعضی از این سنگ ها دارای رنگی تیره تر به همراه خطوط سفید بوده و برخی دیگر دارای زمینه نوک مدادی و یکنواخت تر هستند. از جمله کاربرد های این سنگ می توان به استفاده از ان در سنگفرش فضای داخلی ساختمان، دیوار ها، پله ها، کف حیاط و پارکینگ اشاره نمود. همچنین این سنگ در برابر مواد شیمیایی مقاوم بوده و کمترین میزان تغییر رنگ و خوردگی را دارا می باشد. این سنگ دارای خاصیت انتی باکتریال بوده و از تجمع الودگی جلوگیری نموده و اجاره رشد قارچ و کپک را نمی دهد به همین علت از ان در اشپزخانه و ازمایشگاه ها به عنوان صفحه سنگی کابینت استفاده می شود. از ویژگی های این سنگ جذب اب پایین، مقاومت فرسایشی بالا، مقاومت در برابر سرما و گرما و نور افتاب است. در فرایند ساخت و تولید از اپوکسی به منظور یکنواخت تر کردن رنگ ان استفاده می گردد.قیمت این سنگ به عوامل مختلفی نظیر نوع معدن که تاثیر مستقیمی بر کیفیت سنگ دارد، میزان مشکی تر بودن، ابعاد، ضخامت و کیفیت فراوری در تولید و گونیا بودن بستگی دارد.

 

معادن سنگ گرانیت نطنز


سنگ گرانیت تویسرکان همدان

 

این سنگ از مرغوب ترین سنگ های مشکی ایرانی است که سطحی صاف و یکدست همراه با دانه های اشکی دارد که در روی سطح سنگ در زاویه نور قابل تشخیص هستند. این سنگ بسیار بی نظیرو کمیاب بوده و به صورت محدود استخراج می گردد به همین سبب درخواست صادرات و نیاز داخلی به این سنگ بسیار زیاد است.از ویژگی های منحصر به ئفرد این سنگ انعکاس اینه ای ان است که باعث به وجود امدن جلوه ای زیبا می گردد.از ویژگی های این سنگ جذب اب پایین، مقاومت و ثبات رنگ بسیار بالا در هر نوع شرایط اب و هوایی، رنگ یکدست مشکی ، مقاومت در برابر ضربه و فشار و ساب پذیری بالای ان است. از موارد کاربرد ان استفاده در فضای داخلی و خارجی ساختمان، استفاده به عنوان سنگ قبر، سنگ پله و سنگ نما است.

 


سنگ گرانیت زاهدان

 

گرانیت زاهدان با تم رنگی روشن و دانه های خاکستری گل پنبه ای است.این سنگ گرانیت به واسطه رنگ ان به یکی از پر طرف دار ترین سنگ های گرانیت بعد از گرانیت نطنز تبدیل شده است.استفاده از این سنگ کنار کابینت هایی با رنگ تیره به دلیل رنگ سفید و دانه های خاکستری موجود در ان جلوه شیک و مدرنی به اشپز خانه شما می بخشد.این سنگ دارای ویژگی هایی همچون رنگ روشن و یکنواخت، مقاومت در برابر نفوذ اب، فرسایش، ضربه و سختی و جذب اب پایینی دارد. این سنگ به شیوه های مختلفی فراوری می شود مانند فلیم شده و سابیده که هرکدام از انها دارای کاربرد و مصرف مخصوصی است.کاربرد این سنگ در سنگفرش ساختمان ها، پیاده رو ها، سوله های صنعتی، بهداشتی و غذایی صفحه کابینت، دیواره ها و کف پارکینگ و بدنه راه پله و سنگ نما استفاده می شود.

 


سنگ گرانیت نهبندان

 

این سنگ دارای سه نوع آستان(طوسی)، کرم و پرتقالی است و به ان گل پنبه ای اطلاق می شود.این نوع دانه بندی درشتی نسبت به انواع دیگر داشته و دارای کیفیت متفاوتی است. از ویژگی های این سنگ قیمت مناسب، تولید انبوه در معادن داخلی، مقاومت بالا در برابر (سرما و گرما، مواد قلیایی، ضربه و فشار)، دارای عمر زیاد، قابلیت برش در متراژ بالا و اندازه های دلخواه است.از موارد کاربرد این سنگ استفاده در کفپوش مکان های پرتردد(مترو،پارکینگ، حیاط، راهرو و راه پله)، سنگ رویه کابینت، پلکان فضای داخلی و خارجی ساختمان و کف پیاده روها و پارک ها به صورت سنگ کوبیک است.توصیه می شود از این نوع سنگ در مکان هایی که دائما اب بر روی انها جاری می شود خودداری کنید زیرا این سنگ دارای اهن فراوان است که ممکن است با قرار گرفتن در مجاورت اب سنگ اکسیده شده و جلوه و زیبایی خود را از دست بدهد.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت