برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مکان های خطرناک برای استفاده از سنگ آنتیک

مکان های خطرناک برای استفاده از سنگ آنتیک

تاریخ انتشار: 1398/03/23 10:49 | بازدید: 389

موارد استفاده سنگ آنتیک چه فضاهایی نباید از سنگ آنتیک استفاده کنید

مکان های خطرناک برای استفاده از سنگ آنتیک

به طور مفصل به توضیح سنگ آنتیک در مقالات مختلف پرداختیم . در این مقاله کالاساخت قصد دارد تا با فضاهایی که استفاده از سنگ آنتیک در ان خطرناک و مشکل زا است شما را آشنا سازد.

ابتدا به توضیح فضاهای خانه های مسکونی خواهیم پرداخت و در ادامه به توضیح ساختمان های خاص با کاربری های مختلف سخن به میان می آوریم. در توضیح اینکه چه فضاهایی در منزل های مسکونی وجود دارد باید به نکات زیر توجه کنید .

تقسیم بندی فضاهای مسکونی

عرصه زندگی خانوادگی : در این عرصه فضاهایی قرار میگرد که عموما تمام خانواده به طور یکسان از ان استفاده میکنند. مانند آشپزخانه. ناهار خوری. نشمین و .....

فضای نشیمن : این فضا در کنار دور هم جمع شدن ممکن است فضایی برای پذیرایی از میهمانان نیز باشد گاهی نشیمن ها به دو صورت شاهنشین که فقط مخصوص مهمان است و نشمین خانوادگی که فقط مخصوص خانواده است تقسیم می شوند .

آشپزخانه : این فضا از جمله فضاهایی است که در طول زمان تغییرات بسیاری داشته است. آشپزخانه باید به گونه‌ای طراحی شود که با دیگر فضاهای خانه مانند پذیرایی، غذاخوری، نشیمن و ورودی ارتباط داشته و بتوان به آن دسترسی کاملی داشت. گاهی این ورودی ها میشود پنجره ای رو به غذا خوری یا پارکینگ و گاهی یک ورودی کامل را به خود اختصاص می دهد .

عرصه‌ی زندگی خصوصی : این فضا بایستی بسیار آرام باشد زیرا خصوصی‌ترین قسمت یک خانه را تشکیل می‌دهد. اهل خانه معمولاً در این محیط به مطالعه، استراحت و .... می پردازند. عرصه خصوصی خانه گاهی همان نشیمن خصوصی در نظر گرفته میشود .

سرویس‌های بهداشتی : توالت : فضای دستشویی دارای دو عنصر اصلی توالت و دستشویی است که باید با رعایت حریم و فاصله‌ی آنها به طراحی آن بپردازیم. تهویه و پنجره از جمله الزامات این فضا به حساب می‌آید. در اغلب منازل از یک فضا به صورت مشترک و با رعایت جداسازی فضاها جهت توالت و حمام استفاده می‌شود و توالت اصلی در نزدیکی درب ورودی جای می‌گیرد.

ورودی : ورود به بنا و دسترسی به آن از اهمیت زیادی برخوردار است. نخستین محلی که اهل خانه و مهمانان با آن روبه رو می‌شوند ورودی خانه می‌باشد. این محل باید از جذابیت و زیبایی لازم برای افراد برخوردار باشد.

پارکینگ : این بخش محل توقف اتومبیل و موتورسیکلت بوده که به شکل سرباز و سرپوشیده طراحی می‌شود. پارکینگ به حالت مستقل از منزل مسکونی و متصل به آن طراحی می‌شود. معمولاً در مناطق سرد بهتر است پارکینگ را در زیرزمین و در فضایی بسته و در اقلیم‌های آب و هوایی گرم با استفاده از سایه بان در فضایی آزاد طراحی نمود. در آپارتمان‌ها پارکینگ به صورت جمعی و در پیلوت طراحی می‌شود.پارکیگ ها میتوانند گاهی به عنصر فوق زیبایی تبدیل شوند اما در اکثر اوقات به زیبایی طراحی نمیشوند مگر در قسمت ورودی اصلی به این صورت که شما باید از پارکینگ بگذیرد تا بتوانید وارد خانه شوید.

 

استفاده از سنگ آنتیک در هیچ یک از فضاهای گفته شده مانعی ندارد تنها در صورتی که سنگ آنتیک را در سقف کار کنید . استفاده از سنگ آنتیک های سیقلی و ساب خورده برای اتاق خواب گزینه بهتری است و در آشپزخانه در هر قسمتی که استفاده کنید حتما از رزین استفاده کنید زیرا شستشو و تمیز کردن سنگ بسیار آسان تر خواهد شد. در قسمت داخل شومینه از سنگ آنتیک استفاده نکنید. اما روی شومینه و قسمت پایه می توانید با خیالی راحت استفاده کنید . در قسمت کف دستشویی از سنگ آنتیک استفاده نکنید . استفاده از سنگ های انتیک در کف اصلا توصیه نمیشود در هر قسمتی از خانه یا انواع ساختمان با هر کاربردی که وجود دارد .

استفاده از سنگ آنتیک در قسمت ورودی و پارکینگ بسیار توصیه می شود زیرا جذابیت ورودی و پارکینگ شما را افزایش خواهند داد . از هر نوع سنگ آنتیک از جمله سنگ های روتوری یا قیچی به هر عنوان از هرکدوم که مد نظرتان است به زیبایی با ترکیب با مصالح دیگر استفاده کنید .

 

ساختمان هایی که کاربری عمومی دارند مانند مراکز خرید بیمارستان ها مراکز آموزشی و خدماتی از هر نوع کاربری دقیقا می باست نکات بالا را رعایت کنند . اگر از سنگ انتیک در ارتفاع بلند دیوار استفاده میکنند می بایست از اصولی و مقاوم بودن اجرا آن اطمینان حاصل کنند. زیرا اکثرا سنگ های آنتیک را با چسب می چسبانند و اگر به خوبی کار نشده باشد امکان سقوط ان وجود دارد . پس میباست تمام موارد ایمنی را رعایت کنید . در بیمارستان ها میبایست حتما از رزین نانو روی سنگ استفاده شود تا آب گریز شود و از گرد شدن سنگ جلوگیری کنند .

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت