ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
نحوه تشخیص میلگرد a2 و a3

نحوه تشخیص میلگرد A2 و A3

تاریخ انتشار: 1401/05/29 09:23 | بازدید: 488

یکی از مسائل مهمی که هر سازنده، طراح، ناظر و مجری کار در زمینه ساخت و ساز بنا باید بداند و بر اصول آن واقف باشد تشخیص میلگرد های A2 و A3 از یکدیگر می باشد. زیرا این دو متریال با خواص مختلف برای استفاده در محل های مختلف و دریافت نتیجه های مختلف طراحی و تولید شده اند. پس با توجه به سوالات و مشکلات پیش آمده برای مصرف کنندگان بر خود لازم دیدیم تا در خلال این مقاله تعدادی از در دسترس ترین و راحت ترین روش های تشخیص این مصالح از یک دیگر را گردآوری و ثبت کنیم. پس در چند دقیقه پیش رو با ما باشید تا ببینیم این مهم امری تا چه حد قابل انجام است.

همانطور که پیش از این نیز اشاره نموده ایم طبق استاندارد جهانی مقاطع طویل تولیدی کارخانه می بایست در چهار دسته ی: A1، A2، A3 و A4 تولید شوند. اما در داخل کشور و با توجه به توان تولید کارخانه هایی که در حال انجام این مهم هستند تنها محصولات موجود در بازار داخلی A2 و A3 می باشد که قیمت میلگرد ها نیز با هم متفاوت است. البته این به این معنی نیست که دو دسته دیگر در بازار وجود ندارد. هر دو مدل دیگر هم به صورت وارداتی و هم به صورت تولید سفارشی امکان حضور در بازار را دارند. اما با توجه به گستردگی حضور و مصرف دو دسته مذکور تنها کافیست در خصوص تشخیص این دو مورد از یکدیگر اندک اطلاعاتی داشته باشید.

 

تشخیص میلگرد از هم

 

راه های تشخیص میلگرد های A2 و A3

 

  • تست Vt

قطعا یکی از راحت ترین راه های پی بردن به تفاوت دو کالا با یکدیگر در مرحله اول نگاه کردن به آن ها می باشد. در مورد روش تشخیص این دو میلگرد از یکدیگر نیز این مسئله صادق می باشد. طبق استاندارد های مشخص شده برای تولید کنندگان میلگرد، می بایست با متفاوت تولید کردن شکل آج میلگرد ها تشخیص این مسئله را در نگاه اول برای مصرف کننده سهل و آسان کنند. البته این تفاوت شکل آج دلایل مهم تری نسبت به این دارد اما می توانمد یاری رسان مصرف کننده در انتخاب و شناخت در صورت رعایت شدن از جانب تولید کنندگان باشد.متاسفانه در برخی موارد مشاهده می شود که این دو محصول با آج مشابه تولید شوند. اما در حالت کلی می بایست میلگرد های A2 با شکل آج مارپیچ و میلگرد های A3 با شکل آج جناغی تولید شوند. پس در  صورت رعایت شدن این قانون از جانب تولید کننده تشخیص این دو محصول از یک دیگر در نگاه اول بسیار راحت می باشد.

  • لازم است این نکه را گوشزد کرد که در صورت خرید ظرفیتی و یا بندلی می بایست از فروشنده در خواست پلاک بار را بنمایید. در اکثر کارخانه ها به انتهای یکی از میلگرد های هر بندل پلاکی متصل می شود که حاوی مشخصات دقیق کل بندل از جمله ضخامت، طول، وزن تقریبی، استاندارد و مواردی از این دست می باشد. یکی از روش های آسان و در دسترس تشخیص این دو محصول از یک دیگر نگاه کردن به این پلاک می باشد.

 

پلاک میلگرد

 

  • انجام تست مکانیکی و شیمیایی

قطعا دقیق ترین راه برای تشخیص خواص مکانیکی و شیمیایی هر ماده ای انجام تست های مربوط به این پارامتر ها در آزمایشگاه های معتبر سراسر کشور می باشد. این آزمایشگاه ها می توانند با دریافت نمونه ای کوچک از محصول اقدام به تشخیص عناصر تشکیل دهنده آن و در صورت نیاز مصرف کننده مشخص کردن خواص مکانیکی و رفتار محصول در برابر انواع تنش ها، خمش، کرنش، پیچش و حد خستگی و شکست کنند.پس می توان گفت در صورتی که روش های چشمی و یا تجربی نتوانند خیال شما را بابت نوع میلگرد مورد نظرتان راحت کنند مطمن ترین راهی که پیش روی شما می باشد صرف اندکی زمان و هزینه و انجام تست های مکانیکی و شیمیایی روی نمونه ای از محصول می باشد.

در مقاله بالا سعی بر این بود تا در دسترس ترین روش های تشخیص این دو محصول پیشکش حضور مصرف کنندگان گرامی شود. لازم به ذکر است در بازار و طی سالیان روش های دیگری نیز به وجود آمده که عنوان آن از حوصله این مقاله خارج و بود و تنها به بیانم در دسترس ترین و پر استفاده ترین روش های این مهم در این متن بسنده شد. شما می توانید با خرید کالای خود از مجموعه های مورد اعتماد و با مشاوره افراد آگاه و باتجربه خیال خود را بابت دریافت کالای درست و مناسب در ازای مبلغ پرداختی و دریافت پشتیبانی مناسب کاملا راحت کنید. ما در کالا ساخت با ارائه قیمت به روز و لحظه ای میلگرد در صفحه قیمت میلگرد آجدار و پشتیبانی تمام قد از خرید شما تا مرحله اجرا سعی در تحقیق این شعار داشته ایم که در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

 

 

من به نمایندگی از همکارانم امیدوارم تجربه خرید لذت بخشی را در کالا ساخت داشته باشید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

031-91004468مشاوره خرید آهن تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت