ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
نحوه ی و آموزش ساخت یک آبنمای خانگی

نحوه ی ساخت آبنمای خانگی

تاریخ انتشار: 1399/09/15 09:17 | بازدید: 419

صدای تسکین دهنده آب و جریان آن یکی از شگفتی هایی است که از سال های گذشته تا به امروز، افراد را به شوق می آورد و در آن ها ایجاد حس آرامش و زندگی می نماید.

صدای تسکین دهنده آب و جریان آن یکی از شگفتی هایی است که از سال های گذشته تا به امروز، افراد را به شوق می آورد و در آن ها ایجاد حس آرامش و زندگی می نماید. در گذشته سر چشمه ها و جوی های روان در افراد آن ها را از بسیاری مشکلات روحی و ناآرامی ها نجات می داد و کمک به نشاط و شادی آن ها می نمود، اما همانطور که می دانید امروزه با حرکت بشر به سمت زندگی مدرن و ساخت و ساز های فراوان دیگر خبری از چشمه ها و رود های روان نمی باشد و تنها خیابان ها و ساختمان ها در اطراف انسان ها می باشد، مگر اینکه برای دیدن آب های روان سری به روستاها و مناطق غیر مسکونی بزنیم. حال راه حل این مشکل چیست؟ چگونه می توان جریان اب و حرکت آن را دوباره پیش روی شهرنشینان قرار داد.

راه حل این موضوع بسیار ساده می باشد. پیشرفت تکنولوژی و فناوری در قرن های اخیر تنها به پیاده سازی ساختمان ها و ماشین ها منتهی نشده است بلکه به ساخت  سازه ای بی نظیر در به جریان انداختن آب با نام آبنما نیز کمک نموده است. آبنما در واقع سازه ای است که هم در محیط های درونی و هم در محیط های بیرونی ساختمان کارآمد می باشد و نوعی وسیله برای به جریان انداختن آب به وسیله پمپ ها و لوله ها می باشد. کشور ایران را می توان قدیمی ترین کشوری نام برد که از آبنما استفاده می کرده است و امروزه نیز می توان در بسیاری از پارک ها، باغ ها، ویلاها و اماکن عمومی و تفریحی نمونه هایی از آن را مشاهده نمود. از این سازه حتی در حیاط ساختمان ها و در دکوراسیون داخلیشان نیز می توان استفاده نمود و به فضای خانه و ساختمان آرامش و زندگی را هدیه نمود. آبنماها انواع مختلفی دارند و شما می توانید به راحتی یکی از نمونه های ساده از آن ها را در منزلتان بسازید. ما در گروه کالاساخت یک روش ساده از سخت آبنما خانگی را برای شما ارائه نمودیم تا با استفاده از ان بتوانید برای خود یک آبنما زیبا و کارآمد تهیه نمایید. قبل از آموزش ساخت یک آبنما خانگی ابتدا به توضیح کوتاهی از دو جزء بسیار مهم در ساخت آن می پردازیم.

 

  • پمپ:

یکی از قطعات بسیار مم در ساخت آینما، پمپ می باشد. پمپ ها در واقع وسیله ای مکانیکی هستند که مایعات را جا به جا می نمایند و انواع بسیار مختلفی دارند. بهترین نوع پمپ در ساخت آبنما خانگی و کوچک، پمپ شناور می باشد. پمپ شناور یا الکتروپمپ به وسیله پمپاژ، آب را به حرکت در می آورد. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های عرضه محصولات باغبانی، انواع مختلف از این مدل پمپ را در قیمت های متفاوت بر حسب ارتفاعی که آب را پرتاب می کنند، مشاهده نموده و با توجه به ارتفاع آبنمایی که قصد ساختنش را دارید نمونه ای از آن را خریداری نمایید. در ساخت آبنما خانگی نیز به پمپ های گران قیمت نیست و خرید یک پمپ کوچک با قدرت کن نیز کافی می باشد. بهتر است در هنگام خرید این محصول پمپی را انتخاب کنید که طول سیم بلندی داشته باشد.

 

  • لوله های پلاستیکی آب:

دومین وسیله مهم در ساخت آبنما خانگی لوله های پلاستیکی باریک می باشد. این لوله ها آب را به قسمت های مختلف و مورد نظر شما انتقال می دهند و شما می توانید آن ها را به همراه پمپ آب خود، خریداری نمایید. قطر این لوله ها بستگی به پمپ شما دارد و باید آن را متناسب با پمپ خود خریداری نمایید.

حال در ادامه مطلب به روش ساخت نمونه ای از آبنما خانگی با نام آبنما کاشی می پردازیم:

یکی از مصالحی که می توان از آن در ساخت آبنما خانگی استفاده نمود ، کاشی می باشد. کاشی در واقع یک سطح شیشه ای و زیبا را برای جریان آب ایجاد می نماید و به زیبایی دکوراسیون ساختمان نیز کمک بسیار زیادی می نماید.

 

وسایل مورد نیاز در ساخت آبنما کاشی:

  • کاسه دکوراتیو
  • کاشی دکوراتیو
  • مهره کوراتیو
  • پمپ شناور
  • دریل به همراه مته مخصوص سرامیک
  • 25 سانتی متر لوله پلاستیکی
  • فضا دهنده پلکسی گلاس با ضخامت 6 میلی متر 2 عدد
  • فضادهنده پلكسي گلاس با ضخامت 9 ميلي‌متر 2 عدد

کاشی استخری - قیمت خرید و فروش انواع کاشی های ایرانی | کاشی

روش ساخت:

ابتدا اندازه کاشی ها را با اندازه ظرف مورد نظر خود تطبیق دهید ( این کار را می توانید در کاشی فروشی ها انجام دهید.) شما می توانید از هر تعداد کاشی که دوست دارید در ساخت آبنمای خود استفاده نمایید اما ما در اینجا از 4 کاشی برای ساخت سازه خود استفاده می کنیم. کاشی اول را به در اندازه ای تهیه می نمایید که تمام ضلع های آن 13 میلی متر از مساحت عمق کاسه کوچک تر باشد و در واقع به راحتی در آن بنشیند. کاشی ها دیگر را نیز باید به گونه ای برش داده باشید که از هر طرف با کاشی زیر خود 2/5 سانتي‌متر فاصله داشته باشد.

پس از این مرحله ابتدا فضادهنده ها را به شیشه بری ببرید و آن ها را سوراخ نمایید. این فضا دهنده ها می توانند از جنس چوب و یا پليمر نیز باشند که در این صورت نیز به شیشه بری نمی باشد و می توانید  با دریل آن ها را سوراخ نمایید. سپس به وسیله دریل در مرکز هر یک از کاشی ها سوراخی به اندازه سوراخ فضا دهنده ها ایجاد نمایید. در مرحله بعدی پمپ را درست در مرکز ظرف قرار دهید و بست را بر روی آن بگذارید تا سیم برق بتواند از داخل آن بیرون بیاید و در تماس با اب قرار نگیرد. پس از آن پمپ را در فشار کم تنظیم کنید و لوله های آب را به داخل  آداپتور پمپ وارد كنيد.

در مرحله بعدی لوله آب را از داخل سوراخ بزرگ ترین کاشی بیرون آورید( این کار را به گونه ای  انجام دهید که باقي لوله روي بست قرار داشته باشد) سپس یک فضا دهنده 6 میلی متری و یک فضا دهنده 9 میلی متری را بر روی هم بگذارید و بر سر لوله بیرون آمده از کاشی بفشارید. این مرحله را به طور کامل از کاشی بزرگ به کاشی کوچک تکرار نمایید.

در آخرین مرحله که لوله پلاستیکی به سوراخ کوچک ترین کاشی رسیده است، آن را بیرون بیاورید و با خودکار علامت بزنید. ابتدا کاشی را بردارید و سپس لوله را درست از زیر جایی که علامت زده اید ببرید و پس از آن کاشی را بر سر جای خود قرار دهید. این کار کمک می کند تا  لوله داخل سوراخ كاشي برود ولی از آن بيرون نیاید. در آخر برای زیباتر کردن آبنما خود مهره دکوراتیو را روی سوراخ کوچک ترین کاشی قرار دهید. با ریختن آب در ظرف و زدن پمپ به برق آبنمای شما شروع به کار می کند و می توانید از ساخته خود لذت ببرید.

با تمام این ها اگر زمان و حوصله کافی را در ساخت این سازه ندارید، می توانید با سر زدن به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت و مشاهده آبنماهای خانگی و زیبای آن یکی از نمونه های دلخواه خود از این محصول را با قیمت بسیار مناسب و در اندازه ی مورد نظر تهیه کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

 

تهیه و تنظیم در واحد و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

 tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت