ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
نمای ساختمان دو طبقه

نمای ساختمان دو طبقه

تاریخ انتشار: 1402/02/18 14:10 | بازدید: 4737

در این مطلب در مورد ساختمان های 2 طبقه و مصالحی که میتوان در آن استفاده کرد صحبت خواهیم کرد و به بررسی چندین نمای ساختمان می پردازیم. پس برای یه کلاس آموزشی شناخت سبک و سنگ با ما همراه باشید.

 

ساختمان مدل 1

 

مصالح استفاده شده در ساختمان دو طبقه
- سنگ تراورتن سفید
- سنگ تراورتن شکلاتی
- سنگ آنتیک سفید
- سنگ آنتیک درختی

 

ساختمان دو طبقه ای که در پایین ملاحظه می کنید دو نبش بوده و از همین رو طراح و مجری تصمیم به اجرای چهار سنگ متفاوت در آن داشته اند. ساختمان دو طبقه دو نبش می تواند یکی از بهترین بدنه ها برای نصب سنگ نما تلقی شود که می توانیم تقریبا هر مدل و سبکی را در آن پیاده کنیم. پیشنهاد ما برای این نما عدم استفاده از سنگ گیوتین درختی بود و به عقیده نویسنده این متن این تنوع رنگ بیش از حد زیاد است. 

 

ساختمان 2 طبقه

 

ساختمان مدل 2

مصالح استفاده شده در خانه دو طبقه

- سنگ تراورتن سفید موجدار
- سنگ تراورتن شکلاتی موجدار
- سنگ تراورتن سیلور موجدار
- سنگ گیوتین درختی

 

در نمای خانه دو طبقه پایین می توانیم شاهد اجرای چهار رنگ متفاوت و متضاد با یکدیگر در نما باشیم. در برخی از نمونه کار های ارسالی مشتریان می بینیم که از چندین سنگ با رنگ های متفاوت بهره گرفته شده که خود می تواند زیبایی یک نما را دو چندان سازد. ساختمان 2 طبقه می تواند یکی از بهترین نماهای ممکن برای طرح های چند رنگی را تحویل دهد که این موضوع می تواند به خودی خود نکته ای مثبت تلقی شود.

 

ساختمان 2 طبقه

 

ساختمان مدل 3

مصالح استفاده شده در خانه 2 طبقه پایین
- سنگ نما سفید موج دار
- سنگ شکلاتی موج دار
- آجر نسوز قهوه ای

نمای دو طبقه ای که مشاهده می کنید طرحی از یک خانه دوبلکس تلقی می شود که ترکیب نمای سنگ و آجر را به طور کامل در آن می بینیم. نمای ترکیبی آجر و سنگ همیشه یکی از پرطرفدار ترین سبک های نما به شمار رفته که می تواند برای خانه های دو طبقه جذاب به نظر برسد. ترکیب سنگ کرم و سفید و آجر قهوه ای پر رنگ می تواند جذابیت نمای کار شده را دو چندان کرده و سادگی و تضاد رنگ را توامان یکدیگر به ما هدیه دهد.

 

ساختمان دو طبقه

 

ساختمان مدل 4

متریال های استفاده شده در نمای ساختمان دو طبقه
- سنگ لایم استون (سنگ ترامیت)
- آجر طرح نسوز یا خود آجر نسوز قهوه ای روشن

نمای ترکیبی سنگ و آجر یکی از خاص ترین نماها تلقی می شود. در بسیاری از موارد ترکیب این دو متریال با یکدیگر می تواند فوق العاده جذاب به نظر برسد و متاسفانه در مواردی نیز نتیجه کاملا برعکس می شود. نمایی که در پایین مشاهده می کنید ترکیبی از سنگ سفید با اجر رنگ روشن است که می توانیم نکات مثبت و منفی آن را در کنار هم قرار داده و نتیجه گیری مناسبی داشته باشیم. سنگ لایم استون یکی از سفید ترین سنگ های نما به حساب می آید که به یکرنگی و یکنواختی معروف است.

 

 

ساختمان دو طبقه

 

ساختمان مدل 5

مصالح مورد استفاده در نمای خانه دو طبقه
- سنگ تراورتن کرم موج دار روشن
- سنگ تراورتن سیلور موج دار
- سنگ قیچی گردویی درختی

تصویر زیر نمای یک ساختمان دو طبقه دو بر نما را نشان می دهد که تنها با استفاده از سه رنگ توانسته اند آن را اجرایی کنند. در بسیاری از موارد تعداد رنگ کمتر و ساده تر می تواند به تنهایی زیبایی کار را بیشتر کند و نمای کار شده پایین نمونه همین اجراست. سنگ کرم موج دار به صورت افقی و سنگ سیلور موج دار به صورت عمودی اجرا شده است و در کنار آن ها گیوتین های قیچی به صورت قرنیزی اجرا شده است. 

 

نما 2 طبقه ساختمان

 

ساختمان مدل 6

مصالح کار شده در ساختمان دو طبقه یک بر نما
- سنگ سفید نما موج دار
- سنگ سیلور نما موج دار
- آجر رندوم

ساختمان دو طبقه ای که در پایین ملاحظه می کنید در اصل دو بر داشته و صاحب ملک تصمیم گرفته تا تنها نمای اصلی آن را نما سنگ کند. البته با توجه به این موضوع که کنار خانه یک زمین است و امکان ساخت و ساز در آن وجود دارد این موضوع می تواند منطقی و مقرون به صرفه تر تلقی شود. سنگ نما اصلی تراورتن عباس آباد موجدار انتخاب شده و با استفاده از سنگ سیلور حاشیه های حجمی و قاب را اجرا کرده اند. این ساختمان می تواند مثال اجرا شده یک ساختمان دو طبقه با سنگ سفید نامیده شود.

 

 

نما ساختمان دو طبقه

 

ساختمان مدل 7

مصالح اجرا شده در ساختمان یک بر نما دو طبقه
- سنگ سفید نما
- سنگ سیلور نما
- سنگ انتیک تنه درختی

ساختمانی که در پایین ملاحظه می کند مثال یک خانه یک بر نما بوده که می توانیم بخش تراس و دوبلکس آن را به طور واضح و کامل ببینیم. در برخی از موارد مجری و طراح به گونه ای طرح را پیاده می کنند که تمامی دیوارهای منزل را می توانیم جزئی از نمای بیرونی تلقی کنیم. سنگ نمای عباس آباد یا دره بخاری موج داری که در این نما کار شده است به عنوان متریال اصلی شناخته شده که سبک و طرح نما را سفید نشان می دهد. استفاده از سنگ گیوتین قیچی تنه درختی و سنگ سیلور به عنوان سنگ مکمل توانسته تا درصد زیادی نما را از حالت یکرنگی بیرون آورده و جذابیت آن را بیشتر نمایان سازد.

 

نما ساختمان دو طبقه

 ساختمان مدل 8

مصالح لازم برای اجرای نمای 2 طبقه
- سنگ تراورتن روشن موج دار
- سنگ تراورتن شکلاتی موج دار
- سنگ تراورتن سیلور موج دار

ساختمانی که یکی از نمونه کار های خانه های دو طبقه کالاساخت به شمار می رود را ملاحظه می کنید. تنوع سه رنگ در نما در کنار سادگی توانسته است زیبایی خاصی را به نما هدیه دهد. باکس ها و حجمی کاری های ایجاد شده و همچنین قاب های شکلاتی دور پنجره ها توانسته نما را از حالت یک رنگی و یکنواختی فاصله داده تا زیبایی کار دو چندان  شود. البته نظر نویسنده این وبلاگ بر این است که نمای موج دار سفید خود می تواند به تنهایی یک نمای فوق العاده برای خانه دو طبقه محسوب شود و نیازی به استفاده از سنگ های تراورتن رنگی وجود نخواهد داشت. 

 

 

نمای ساختمان 2 طبقه

 

ساختمان مدل 9

متریال های لازم برای اجرای نمای دو طبقه
- سنگ تراورتن کرم روشن موج کبریتی
- سنگ تراورتن زرد
- سنگ انتیک ابعاد ریز یا سرامیک های طرح آجر

نمایی که در پایین می بینید به عنوان یکی از خاص ترین نماهای اجرا شده در وبلاگ های کالاساخت معرفی می شود. طرح و سبک این نما ایرانی نبوده و از هلال ایجاد شده روی سر در و همچنین نیم هلال کلی سازه می توانیم آن را درک کنیم. دیوار بیرونی منزل و همچنین بدنه نمای اصلی از سنگ تراورتن موج کبریتی استفاده شده است که می تواند یک رنگی را به همراه داشته باشد. برای این که بتوانند نما را از این حالت در بیاورند دست به اجرای سنگ زرد رنگ زده اند که می توان گفت موفق هم بوده اند. پیشنهاد تیم مشاوره کالاساخت برای نماهایی با این سبک اجرای سنگ سفید یا کرم بدون موج است.

 

 

نمای ساختمان دو طبقه

 

ساختمان مدل 10

سنگ برای ساختمان 2 طبقه


- سنگ شکلاتی

نمای ساختمان 2 طبقه ای که می بینیم به رنگ شکلاتی بوده و به صورت بدون موج اجرا شده است. این نما به صورت نیمه رومی یا نیمه کلاسیک اجرا شده و تلاش بر این بوده است که ستون ها، سر ستون ها و دیگر ابزار نما رومی همگی به رنگ شکلاتی اجرا شوند. حقیقت امر این است که این تصمیم به درستی اجرا شده و تمامی متریال های استفاده شده در این نما همگی به رنگ شکلاتی هستند و این موضوع می تواند جذابیت خارق العاده ای به نما هدیه دهد. سنگ شکلاتی یکی از بهترین رنگ ها برای نمای رومی و نیمه رومی تلقی می شود و حالت اصیل و حقیقی سنگ در شکلاتی ها بهتر و بیشتر نمایان است. نکته بسیار جالب این تصویر نمونه کار، ساختمان مجاور این خانه است که رنگ سنگ روشن بوده و دقیقا متضاد یکدیگر اجرا داشته اند. انتخاب بین سنگ سفید، کرم و شکلاتی تماما به سلیقه مشتری و مهم تر از آن به بودجه در نظر گرفته شده بستگی خواهد داشت.

 

 

نمای ساختمان دو طبقه

 

 

ساختمان مدل 11

 

یکی از مشکلات ساختمان های کوچک نبود فضای کافی برای اجرای سنگ می باشد. ولی در این ساختمان 2 طبقه شما یک طرح زیبا در کمترین فضای ممکن را مشاهده می کنید. در این نما با استفاده از سنگ کرم روشن و آجر نماهای نسوز و کمی هم سنگ مرمریت مشکی یک طرح زیبا ولی شلوغ را پدید آورده است. طرح های شلوغ همیشه جذاب هستند فقط باید به این نکته توجه داشته باشیم که از حد معمول بیشتر نشود و به قولی تو ذوق نزدند.
استفاده از آجر نماهای رنگی بین سنگ های کرم و سفید همیشه ترکیب جذابی خواهد شد.
در کف فرش حیاط این ساختمان نیز از سنگ تراورتن 30 تایی طولی استفاده شده است که قیمت بسیار مناسبی دارد. این جنس سنگ برای کف زیاد مناسب نیست. ولی طراح و مجری به خاطر اینکه نما و کف شبیه به هم باشند اصرار به استفاده از سنگ تراورتن داشتند.

 

نمای ساختمان دو طبقه با سنگ

نماهای ساختمان های 2 طبقه

 

جمع بندی


تیم مشاوره کالاساخت با علم و تجربه کافی که درباره انواع سبک های نما و انواع سنگ های تراورتن دارند می توانند به عنوان بهترین مشاور به شما عزیزان کمک کنند. این تیم مشاوره هر روزه با نمونه کار های اجرا شده بسیاری سر و کار دارند و تقریبا در هر شهر کشور می توانند ده ها نمونه کار اجرا شده اشتباه و درست را نام ببرند. بنابراین می توانیم با تکیه بر علم و تجربه آن ها بر اساس بودجه ای که در توان داریم، بهترین و مناسب ترین طرح و سنگ را انتخاب کنیم. فراموش نکنیم که یک طرح بد می تواند توسط سنگ خوب پوشش داده شود و برعکس این موضوع هم در دنیای ساخت و ساز صدق می کند. یعنی نمای طراحی شده فوق العاده ای می تواند توسط سنگی ضعیف و بدون کیفیت خراب شده و هزینه و وقت ما را به طور کلی هدر دهد؛ پس ما در کالاساخت بر آنیم تا برای تمامی ساختمان ها، اعم از یک، یا دو و یا چند طبقه بر اساس شهر و آب و هوا و همچنین توانایی پرداخت بهترین سنگ و طرح را به شما عزیزان پیشنهاد کنیم.
تیم مشاوره ما در کالاساخت با تمامی طرح های نما و معادن سنگ کشور آشنایی داشته و بنابراین پیشنهاد می کنیم که با اعتماد به این تیم قدرتمند در کنار هم بهترین و ماندگار ترین انتخاب را داشته باشید؛ نکته قابل ذکر این که برای مشاوران کالاساخت کیفیت و ماندگاری سنگ در نما اولویت اول بوده و از همین رو می توانید با خیالی آسوده نسبت به انتخاب سنگ ها از نظر رنگ و طرح بپردازید و بحث کیفیت و جنس که موضوعی کاملا تخصصی و تجربی می باشد را به آن ها بسپارید.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت