برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
استفاده از آجر در نمای داخلی

نمای آجری

تاریخ انتشار: 1397/06/07 06:41 | بازدید: 619

شناخت بهتر نمای های آجری نمای آجری ساختمان

نمای آجری

استفاده از آجر در طراحی داخلی و خارجی

آجربرای اکثر ما تداعی کننده ی خانه های آجری قدیمی است که سال های طولانی ست پابرجا مانده اند. وجود بناهای تاریخی آجری نشاندهنده ی قدمت طولانی آجر به عنوان یک متریال پرکاربرد در ساختمان سازی و معماری ایرانی می باشد. با پیشرفت صنعت تولید آجر انواع متنوعی از آجر شامل آجرنما، آجر نسوز، آجر نسوز نما و ... با طرح ها و رنگ های بسیار به دنیای طراحی و معماری معرفی شدند و به این ترتیب آجر همچنان جایگاه خود را در ساختمان سازی حفظ کرد.

آجرنماهاامروزهدر کنار سبک های سنتی، در معماری مدرندر زمینه ی تزیین و نماسازی ساختمان برای خلق نماهای مدرن و خیره کننده، چه نمای داخلی و چه نمای خارجی،بسیار مورد توجه معماران و طراحان قرار گرفته اند. اما چه ویژگی هایی در آجرنماها وجود دارد که ما در کنار مصالحی چون سنگ و سرامیک برای ساخت نمای ساختمانتان، چه اداری، چه مسکونی و چه تجاری آن را به شما توصیه می کنیم؟؟؟

مزیت آجرنماها در نماسازی ساختمان چیست؟

آجرنما ها نسبت به سنگ و سرامیک  برای ساخت الگوها و طرح های خلاقانه و مدرن انعطاف بیشتری دارند که این به شکل و ابعاد منظم و نچندان بزرگ آجرنماها مربوط می شود. علاوه بر این تنوع گسترده در رنگ ها و ابعادآجرنماهاامکان اجرای طرح های متنوع بیشماری را فراهم می سازد.پیشرفت در صنعت آجرسازی باعث شد که طیف رنگی محدود آن از چند رنگ کرم، قهوه ای و قرمز به انواع زیادی از رنگها شامل آبی، گلبهی، مشکی، زرد، نارنجی، سفید (صدفی) و ... گسترده شود.و همین به طراحان امکان خلق آثار خارق العاده در قسمت های مختلف ساختمان مانند دیوارها، پنجره ها، ورودی ها و حتی سردر ساختمان ها را داده است. از دیگر ویژگی های آجرنماها می توان به سبک،بادوام و نسوز بودن ، عایق دما و جلوگیری کننده از اتلاف انرژی و نیز اتصال محکم آن به بدنه ساختمان اشاره کرد که خطر جدا شدن آن از نما را تا حد صفر کاهش می دهد. آجر یک مصالح ساختمانی ساخته شده از خاک رس با طول عمر بیش از 100 سال است که به ندرت نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و از این رو آجرنماها بسیار مقرون به صرفه نیز هستند. از نظر محیط زیستی هم معماری آجری سازگارترین معماری با طبیعت است.

استفاده از آجرنماها باعث ایجاد فضایی گرم و دلنشین از نظر روانشناسی در محیط خانه و یا حتی سر کار می شود و این یکی دیگر از مزیت های آجرنماها به حساب می آید که القا کننده ی حس آرامش و راحتی هستند. بنابراین می توان اینگونه گفت که آجرنما ها برای ساخت نمای بیرونی ساختمان ها در مناطق سردسیر و نیز نمای داخلی مکان هایی مانند کافی شاپ ها انتخاب بسیار مناسب تر و کاربردی تری هستند.

 

تهیه و نشر از گروه تولیدی کالاساخت

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت