برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
استفاده از آجر در نمای داخلی

نمای آجری

تاریخ انتشار: 1397/06/07 06:41 | بازدید: 731

شناخت بهتر نمای های آجری نمای آجری ساختمان

نمای آجری

استفاده از آجر در طراحی داخلی و خارجی

 

آجرها برای اکثر ما تداعی کننده ی خانه های آجری قدیمی هستند که سال های طولانی ست پابرجا مانده اند. وجود بناهای تاریخی آجری نشان دهنده ی قدمت طولانی آجر به عنوان یک متریال پرکاربرد در ساختمان سازی و معماری ایرانی می باشد. با پیشرفت صنعت تولید آجر انواع متنوعی از آجر شامل آجرنما، آجر نسوز، آجر های دکوراتیو و ... با طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی به دنیای طراحی و معماری معرفی شدند و به این ترتیب آجر همچنان جایگاه خود را در ساختمان سازی حفظ کرده است. از طرفی راحتی اجرا و دوام بالا از دیگر مزایای این متریال در مقایسه با دیگر مصالح عنوان می شود.

آجرنما ها امروه در کنار سبک های سنتی، در معماری مدرن در زمینه ی تزیین و نماسازی ساختمان برای خلق نماهای مدرن و خیره کننده، چه نمای داخلی و چه نمای خارجی،بسیار مورد توجه معماران و طراحان قرار گرفته اند. اما چه ویژگی هایی در آجرنماها وجود دارد که ما در کنار مصالحی چون سنگ و سرامیک برای ساخت نمای ساختمان هایتان، چه اداری، چه مسکونی و چه تجاری آن را به شما توصیه می کنیم؟ در ادامه به این مطلب خواهیم پرداخت.

 

نمای آجری

 

مزیت آجرنماها در نما سازی ساختمان چیست؟

 

آجرنما ها نسبت به سنگ و سرامیک برای ساخت الگوها و طرح های خلاقانه و مدرن انعطاف بیشتری دارند که این به شکل و ابعاد منظم و نه چندان بزرگ آجرنماها مربوط می شود. علاوه بر این تنوع گسترده در رنگ ها و ابعاد آجرنما ها امکان اجرای طرح های متنوع بی شماری را فراهم می سازد.پیشرفت در صنعت آجرسازی باعث شد که طیف رنگی محدود آن از چند رنگ کرم، قهوه ای و قرمز به انواع زیادی از رنگ ها شامل آبی، گل بهی، مشکی، زرد، نارنجی، سفید (صدفی) و ... گسترده شود.و همین به طراحان امکان خلق آثار خارق العاده در قسمت های مختلف ساختمان مانند دیوارها، پنجره ها، ورودی ها و حتی سر در ساختمان ها را داده است. از دیگر ویژگی های آجرنما ها می توان به سبک،بادوام و نسوز بودن ، عایق دما و جلوگیری کننده از اتلاف انرژی و نیز اتصال محکم آن به بدنه ساختمان اشاره کرد که خطر جدا شدن آن از نما را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. آجر یک مصالح ساختمانی ساخته شده از خاک رس با طول عمر بیش از 100 سال است که به ندرت نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و از این رو آجرنما ها بسیار مقرون به صرفه نیز هستند. از نظر محیط زیستی هم معماری آجری سازگارترین معماری با طبیعت است.

 

نما آجری

 

استفاده از آجرنما ها باعث ایجاد فضایی گرم و دلنشین از نظر روانشناسی در محیط خانه و یا حتی سر کار می شود و این یکی دیگر از مزیت های آجرنما ها به حساب می آید که القا کننده ی حس آرامش و راحتی هستند. بنابراین می توان اینگونه گفت که آجرنما ها برای ساخت نمای بیرونی ساختمان ها در مناطق سردسیر و نیز نمای داخلی مکان هایی مانند کافی شاپ ها انتخاب بسیار مناسب تر و کاربردی تری هستند.

در صورتی که برای انتخاب نتوع و یا رنگ آجر نمای مناسب سازه خود دچار تردید هستید می توانید با تماس با کارشناسان زبده و با تجربه ما اقدام به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه بپردازید ئ در نهایت به بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب متناسب با سلیقه تان دست یابید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

تلگرام آجر

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت