برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
نمای یکدست و یا نمای ترکیبی کدام بهتر است ؟

نمای یکدست ؟ یا ترکیبی ؟

تاریخ انتشار: 1399/05/04 08:56 | بازدید: 279

نمای ساختمان یکی از اجزا مهم در شکل دهی و هویت بخشی به ساختمان و در کل به فضای شهر می باشد.

نمای یکدست ؟ یا ترکیبی ؟

 

نمای ساختمان یکی از اجزا مهم در شکل دهی و هویت بخشی به ساختمان و در کل به فضای شهر می باشد. توجه به نکات بسیار زیاد همچون بودجه پروژه، سلیقه افراد، شرایط آب و هوایی منطقه و بسیاری نکات دیگر در انتخاب مصالح برای نمای خارجی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. یک نما نامناسب در تصمیم گیری افراد نسبت با خرید ساختمان بسیار تاثیر گذار است و امروزه این بخش از اهمیت بسیار بالایی نسبت به فضای داخلی برخوردار است. در بحث طراحی نمای خارجی سبک های بسیار زیادی مطرح می باشد که از جمله آن ها می توان به نمای یکدست و نما ترکیبی اشاره نمود. این دو سبک از طراحی دارای طرفداران بسیار زیادی می باشند و هر کدام از ویژگی های مختلفی برخوردار هستند.

نمای ترکیبی به نمایی گفته می شود که از ترکیب دو یا چند متریال با یکدیگر ساخته می شود ( برای مثال نمای ترکیبی آجرنما و سنگ یا نما ترکیبی سنگ و چوب)  و نمای یکدست به نمایی گفته می شود که فقط از یک نوع متریال در ساخت آن استفاده می شود. برخی از افراد در انتخاب بین این دو نوع نما دچار سردرگمی می شوند. کالاساخت در این مطلب به کمک این افراد آمده است تا با بررسی تفاوت های میان نما ترکیبی و نما یکدست بتوانند یک نمای خارجی مناسب را برای خود انتخاب نمایند.

 

  1. قیمت:

قیمت یکی از پارامتر هایی است که در ایجاد تفاوت بین این دو نما بسیار تاثیر گذار می باشد. همانطور که پیش تر گفتیم در ساخت نمای یکدست تنها از یک نوع متریال استفاده می نمایند که بهترین و پر مصرف ترین متریال برای این نوع نما سنگ ساختمانی می باشد. ایجاد یک نما یکدست برای ساختمان هزینه های بسیار زیادی را در پی دارد و این به دلیل قیمت بالای سنگ نسبت به دیگر مصالح ساختمانی می باشد. در نمای ترکیبی می توان از ترکیب سنگ و آجر یا سنگ و کامپوزیت استفاده نمود که در این صورت هزینه ها تا حدود بسیار زیادی کاهش می یابد. آجر و کامپوزیت از قیمت پایین تری نسبت به سنگ نما برخوردار می باشند و به همین دلیل استفاده از ان ها به همراه سنگ می تواند به کاهش هزینه ها کمک بسیاری نماید.

 

  1. زمان اجرا:

یکی دیگر از تفاوت های میان نمای ترکیبی و نمای یکدست زمان اجرا آن ها می باشد. در اجرا نمای ترکیبی به دلیل استفاده از مصالح مختلف استاد کار نیازمند زمان بیش تری می باشد و این به دلیل برش و ابزار زیادی است که این نوع نما نیازمند می باشد. سرعت در اجرا نما یکدست بسیار بالاتر می باشد و نمای تحویلی از این نوع بسیار زود تر از نوع ترکیبی تحویل داده می شود. در نمای یک دست از اول تا آخر از یک نوع متریال استفاده می شود و نیاز به تغییر پی در پی در برش و ابزار متریال بعدی نمی باشد، اما در نمای ترکیبی به دلیل تفاوت در اندازه و نوع نصب متریال های مختلف برش و ابزار متفاوتی نیازمند است که این خود نیاز به زمان بیش تری دارد. اگر شما زمان کافی برای تحویل پروژه ساختمانی خود ندارید بهتر است از نمای یکدست استفاده نمایید.

 

  1. خلاقیت:

خلاقیت یکی دیگر از تفاوت های میان نمای یکدست و نمای ترکیبی می باشد. یک طراح ساختمان در طراحی نمای ترکیبی نیازمند به خلاقیت بالاتری نسبت به نمای یکدست می باشد. ترکیب مصالح مختلف با رنگ های متفاوت نیازمند دانش رنگ شناسی و ترکیب شناسی می باشد و استفاده از خلاقیت در این مبحث بسیار اهمیت دارد چرا که ایجاد یک نمای زیبا و شکیل برای ساختمان یکی از مهم ترین مباحث در طراحی ساختمان می باشد. همانطور که گفتیم نمای خارجی هویت یک ساختمان است و در قضاوت افراد نسبت به فضای داخلی ساختمان بسیار تاثیرگذار است بنابراین هر چه نمای ساخته شده زیبا تر و دارای ترکیب رنگ و طرح مناسب تری باشد از زیبایی و شکوه داخل ساختمان خبر می دهد. نمای یکدست نیازمند به خلاقیت بسیار کم تری می باشد و تنها نحوه چیدمان و اجرا آن نیازمند دانش و خلاقیت می باشد چرا که در این نما از یک رنگ متریال استفاده می شود و دیگر نیاز به توجه در ترکیب رنگ نمی باشد.

 

  1. ظاهر ساختمان:

یکی دیگر از تفاوت های میان نمای ترکیبی و نمای یکدست حس ظاهری است که به ساختمان می بخشند. نمای یکدست به دلیل سادگی و یکدستی که دارد باعث بزرگ تر جلوه دادن ساختمان می گردد و این حس را به افراد تلقین می کند که ساختمان بزرگ می باشد اما در نمای ترکیبی به دلیل شلوغی و ترکیب رنگ های مختلف ساختمان کوچک تر به نظر می رسد.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت