برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
ویژگی های سنگ آباده چیست؟

ویژگی های سنگ آباده چیست؟

تاریخ انتشار: 1401/10/10 09:16 | بازدید: 252

ویژگی های سنگ آباده چیست؟

مرمریت ها جزو دسته سنگ هایی هستند که علاوه بر زیبایی و تنوع بسیار بالا از کیفیت بسیار زیادی نیز برخوردار هستند، از جمله سنگ های با کیفیت در دسته مرمریت ها می توان به سنگ آباده اشاره نمود که در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت بر آن شدیم تا ویژگی های سنگ مرمریت را مورد بررسی قرار دهیم. سنگ مرمریت آباده یکی از شناخته شده ترین سنگ های مرمریت است که به دلیل زمینه روشن و طرح های فریبنده و قیمت مناسب آن طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است معدن سنگ مرمریت آباده در فاصله ۲۷۰ کیلومتری شیراز واقع شده است.

ویژگی سنگ ابادهبرای شناخت بهتر جنس سنگ مرمریت آباده در ابتدا به بررسی کلی این سنگ می پردازیم سنگ آباده به عنوان یک سنگ رسوبی شناخته می شود که عمدتا از کانی کلسیت تشکیل شده است و یکی از دلایل اصلی جذب آب متوسط آن را می توان آهکی بودن آن دانست که البته وجود رگه ها و شکستگی ها در آن نیز بی تاثیر در جذب آب متوسط آن نیست.
این موارد باعث می شود که این سنگ برای فضا های با رطوبت بالا مقاوم نباشد زیرا این سنگ حالت آهکی داشته و به مرور زمان ممکن است اصطلاحا حل شود.
البته باید ذکر شود که از سوی دیگر ماهیت آهکی مرمریت آباده موجب می شود که برش و صیقل در این سنگ بسیار بهتر و زیبا تر از برخی مرمریت های دیگر شود و به همین دلیل عموماً سنگ های مرمریت آباده جلا و صیقل بسیار زیادی نسبت به بقیه سنگ ها دارند. از طرفی قابلیتابزار خوری سنگ های مرمریت آباده نیز به نسبت بالاتر است که این یک ویژگی بسیار مهم است.

ویژگی های سنگ آبادهاز دیگر ویژگی های سنگ مرمریت آباده می‌توان به تخلخل بالای این سنگ اشاره نمود که موجب می شود چسبندگی بسیار خوبی را در مقابل سایر مرمریت ها به خود اختصاص دهد. از دیگر دلایلی که سازندگان به این سنگ علاقه مند هستند قیمت پایین و جلوه و زیبایی این سنگ است. سنگ مرمریت آباده دارای رنگ بندی های کرم صورتی با رگه های بسیار خاص و منحصر به فرد است. به طور کلی می توان از مزایای سنگ های مرمریت آباده به مقاومت فشاری و سایشی بالا، جذب آب متوسط، رنگ بندی بسیار عالی، ابزار خوری بالای سنگ، و همچنین تخلخل مناسب سنگ اشاره نمود از مهم ترین ویژگی های این سنگ می توان به ارزان قیمت بودن آن اشاره نمود. شما می توانید برای مشاهده نمونه سنگ های مرمریت آباده با همکاران ما در واحد سنگ ساختمانی گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت ارتباط برقرار نموده و درخواست مشاوره رایگان نمایید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت