ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
ویژگی های مثبت برای نماهای آجری

ویژگی های مثبت برای نماهای آجری

تاریخ انتشار: 1399/04/07 09:35 | بازدید: 270

نمای خارجی یکی از بخش های بسیار پراهمیت هر سازه است

 

نمای خارجی یکی از بخش های بسیار پراهمیت هر سازه است که طراحی زیبا و چشمگیر آن می تواند نشان دهنده سلیقه و شخصیت صاحب ملک و طراح آن ساختمان باشد. در واقع در اکثر مقالات و مجلات ساختمان سازی، نمای خارجی را به عنوان لباسی برای سازه که نقش هویت بخشی به آن را دارد، معرفی می نمایند و می توان این بخش را به عنوان شناسنامه ساختمان نیز در نظر گرفت. با این تفاسیر و اهمیت نمای خارجی می توان دریافت که طراحی و اجرا این بخش از ساختمان نیازمند توجه و دقت بسیار زیادی می باشد و یکی از اولین اقدام ها در رابطه با این موضوع انتخاب متریال مناسب است. همانطور که می دانید امروزه تنوع در مصالح ساختمانی روز به روز در حال افزایش می باشد و می توان در نمای خارجی از متریال های مختلفی همچون سنگ ،آجر، کامپوزیت، سرامیک و ... بهره گیری نمود. در میان انواع این مصالح و متریال های جدید و امروزی، آجرها که از جمله مصالح قدیمی و سنتی می باشند، هنوز که هنوز است جایگاه خود را حفط نموده و در ساختمان سازی رونق بسیاری دارند. در مقالات پیشین کالاساخت به طور کامل آجرها را برای شما عزیزان معرفی نموده و در مورد سابقه و پیشینه آن ها برایتان مطالبی ارائه کردیم.

همانطور که می دانید آجرها از جمله مصالحی هستند که از دوران قدیم تا به امروز در امر ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند و در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی مدل ها و نمونه های جدید و متنوعی از آن ها در بازار ارائه شده است. با بهره گیری از این متریال می توان انواع طرح های مدرن و پست مدرن را در نمای خارجی ساختمان اجرا نمود و حتی در ترکیب با دیگر مصالح ساختمانی همچون سنگ ها، سرامیک ها و ... از آن ها نمای ترکیبی بسیار زیبا و چشمگیری در سازه طراحی و اجرا نمود.

 

انواع آجرنما

همانطور که گفتیم آجرها از انواع مختلف و متنوعی برخوردار می باشند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی ها گوناگون و ظاهر متفاوتی هستند. از انواع آجرنماها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آجرنما رس
  • آجرنما شیل
  • آجرنما نسوز
  • آجرنما لفتون
  • آجرنما قزاقی

 

ویژگی های آجرنما

حال سوالی که ممکن است برای برخی از شما پیش آید این می باشد که چرا آجرها با قدمت بسیار زیاد هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند و جایگزینی برای آن ها قرار داده نشده است؟ در پاسخ به این سوال گروه کالاساخت برخی از ویژگی های مثبت نماهای آجری را برای شما همراهان عزیز در زیر ارائه نموده است تا به این موضوع پی ببرید که چرا هنوز برخی پیگیر استفاده از این متریال فوق العاده می باشند:

 

  • سازگاری با طبیعت و دسترسی آسان:

یکی از ویژگی های آجرنما ها سازگاری آن ها با طبیعت می باشد. در واقع این مصالح از خشت پخته شده تولید می شوند و در ساخت آن ها از انواع خاک های رس، چینی، نسوز، شیل و ... به همراه آب و برخی مواد معدنی دیگر بهره گیری می شود. همین مواد اولیه در تولید آجرها که خود بخشی از طبیعت می باشند، نشان دهنده نزدیکی آجر به طبیعت و سازگاری با آن است. بنابراین می توان گفت آجر آسیبی برای محیط زیست ندارد و برخلاف بسیاری از مواد و مصالح ساختمانی سمی نیست و استفاده از آن برای افراد هم آسیبی به همراه نخواهد داشت. علاوه بر این ها مواد اولیه آجرها همیشه در دسترس و به صورت انبوه می باشند و کارخانجات فراوانی از این متریال در کشور یافت می شوند که هر کدام روزانه تولید بسیار زیادی از انواع آن ها دارند. با توجه به این مطالب می توان گفت آجرها از جمله مصالح در دسترس هستند که در پروژه های انبوه و وسیع نیز می توان از آن ها بدون نگرانی از کمبودشان بهره گیری نمود.

  •  قیمت مناسب:

یکی دیگر از ویژگی های مثبت نماهای آجری که دلیل رونق آن ها در ساخت و ساز می باشد، قیمت مناسب آجرها است. این مصالح به نسبت برخی از متریال های دیگر همچون سنگ های ساختمانی از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و به همین دلیل بسیاری از افراد که بودجه کافی در اجرا ساختمانشان ندارند و یا پروژه آن ها بسیار گسترده است، بهره گیری از آجرها را ترجیح می دهند. همچنین استفاده از آجر ها در نماهای داخلی نیز بسیار به صرفه تر است چرا که این نوع آجر ها لزومی به مقاوم‌سازی در برابر شرایط جوی و تغییرات دمایی شدید را ندارند و این موضوع روی قیمت نهاییشان تاثیر داشته و آن‌ها ارزان‌تر کرده است.

 

  • مقاومت در برابر آتش سوزی و ضربه:

از دیگر ویژگی های آجرنماها، مقاومت بالای آن ها در برابر آتش سوزی و ضربه می باشد. در حقیقت همانطور که می دانید آجر ها از خشت پخته شده به دست می آیند و در دورن کوره های بزرگ در برابر گرما و حرارت قرار می گیرند تا پخته شوند. همین موضوع نشان می دهد که این مصالح در برابر حرارت و آتش سوزی مقاومت بسیار زیادی دارند. برخی از انواع آجرنماها همچون آجرنمای نسوز به دلیل قرار گیری در دمای بالا و میزان پخت بسیار زیاد تحمل گرمایی تا دمای بالای 1500 درجه سانتی گراد را نیز دارا می باشند و در برابر ضربه از خود مقاومت بالایی نشان می دهند.

 

  • عایق گرما و سرما:

جلوگیری از هدر رفتن انرژی یکی دیگر از مزایای آجرنما ها می باشد. این مصالح از نظر انتقال حرارت بسیار ایده آل هستند و می توانند گرما یا خنکی محیط را دخیره نموده و یا متناسب با شرایط محیطی آن را آزاد کنند و به عبارتی عایق مناسب گرما و سرما می باشند. در حقیقت آجرها در ماه‌های گرم سال مانند فصل تابستان گرمای محیط را جذب کرده و در گرم‌تریـــن ساعات روز، محیطی خنک در خانه ایجاد خواهند کرد و در فصل‌های سرد گرمای محیط را حفظ کرده و مانع از خروج انرژی گرمایی از داخل خانه می‌شوند. همین موضوع سبب حفظ انرژی و کاهش هزینه های مربوط به این معقوله می گردد.

 

  • ماندگاری بالا و هزینه نگهداری پایین:

با توجه به ساختمان های قدیمی و آثار باستانی که از آجر ها ساخته شده اند و هنوز پا برجا می باشند، می توان به این نتیجه رسید که این مصالح از عمر بالا و ماندگاری طولانی مدت برخوردار هستند. آجرها نیازی به مراقبت، نقاشی، آب‌بندی، حفاظت در برابر موریانه و… ندارند و نگرانی بابت اختصاص هزینه برای مراقبت از این مصالح وجود ندارد. تنها بهتر است برای داشتن ظاهر زیبا در نماهای آجری گاهی آن ها را با برس نرم، آب و کمی شوینده تمیز کنید و یا از رزین آجرنما بر روی آن ها برای جلوگیری از شوره زدنشان بهره گیری نمایید.

علاوه بر همه این ویژگی های مثبت، آجر ها با طراحی جدیدی که دارند می توان از آن ها در اجرا انواع نماهای ترکیبی، مدرن، پست مدرن، سنتی و ... بهره گیری نمود و ظاهری زیبا و چشم نواز به ساختمان بخشید.

شما می توانید با مراجعه به قسمت آجر در سایت گروه کالاساخت انواع مختلف و متنوع از این متریال را مشاهده نموده و در صورت نیاز به مشاوره در مورد هر یک از آن ها با گروه مشاورین کالاساخت تماس حاصل نمایید.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468تلگرام آجر

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت