پاک کردن شوره از روی سنگ نما


پاک کردن شوره از روی سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/02/09 15:57 | بازدید: 2157

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

پاک کردن شوره از روی سنگ نما

 

نمای ساختمان شما گویای کل ساختمان شما است و در خیلی از موراد گویای شهر و اصالت شهری و فرهنگ شهر شما نیز می باشد. پس بهتر است تا مواردی رو که جلوه نمای شما را از بین میبرند را کنترل و از بین ببرید . یکی از موارد شوره سنگ و آجر است که باعث میشود این تصور که از مصالح مرغوبی استفاده نکرده اید برای همه رخ دهد. گرچه این باور غلط است و شوره جز طبیعی بسیاری از مصالح است .

انواع شوره برروی نما سنگ ساختمانی و آجری

شوره های سولفاتی

شوره های نیتراتی

شوره های کلروری

شوره های کربناتی

هیچ تفاوتی ندارد که سنگ و اجر شما از کدام نوع شوره را دارا باشد راه برطرف کردن تمام آنها یکی است.

قبل از اجرای سنگ ساختمانی

در ابتدا از ملات مرغوب استفاده کنید . برخلاف تصور همگان تولید شوره از سنگ ساختمانی نیست بلکه وجود نمک در ملات استفاده شده بر روی دیوار است که باعث میشود روی سطح سنگ شوره ظاهر گردد . بسیاری ا نما ها در ایران از سنگ تراوتن هستند. به همین دلیل شوره از منافذ سنگ عبور میکند و بر روی سطح سنگ پدیدار میگردد.

گزینه بعدی استفاده از سنگ تراوتن با تخلخل مناسب است . پس سنگی را انتخاب کنید که با توجه به آب و هوای شهر شما به شما توصیه میگردد. و برای اینکارکافیست با همکاران ما در کالا ساخت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند . و یا به بخش وبلاگ کالا ساخت سر بزنید و از مواردی که ذکر شده است استفاده کنید.

با نصب سایه بان ها بر روی دیوارها می‌توان از نفوذ آب به داخل سنگ ساختمانی و آجر و ایجاد شوره جلوگیری کرد.

از آب چاه استفاده نکنید. اب چاه دارای املاح زیادی است که حتی اگر شما از ملات شسته و مرغوب استفاده کنید نیز هم باعث میشود تا ملات شما مقداری از املاح آب را به خود جذب کند. در بسیاری از ساختمان سازی ها تصور این است که اگر از اب چاه استفاده کنند به صرفه تر و بهتر است. اما تجربه ثابت کرده است که آب چاه حداقل برای اجرا نمای خارجی نه تنها به صرفه نیست بلکه در اینده هزینه زا نیز است.

اگر معمار و فرد متخصص در زمینه ملات مکانیکی و اجرای ملات به روش خشک دارید سعی کنید سنگ ساختمانی خود را به روش خشک و مکانیکی اجرا کنید. این روش تضمین شده و دارای بسیاری از مزایا است که در مقالات قبل در کالا ساخت به آن به طور مفصل پرداخته شده است.

بعد از اجرای سنگ ساختمانی

در ابتدا زمانی که در حال اجرا هستید با استفاده از گونس زبر سعی در برطرف کردن شوره کنید و بعد با استفاده از اب شهری تا دوبار سنگ را کامل بشویید .

اگر مدت زمان زیادی از شوره سنگ ساختمانی و آجر شما میگذرد بهتر است با استفاده از سرکه صنعتی یا سفید به شستشوی کامل برپدازید.

استفاده از پاک کننده های نانویی که در منوی محصولات جانبی کالا ساخت موجود است و به شما این امکان را میدهد با خیالی آسوده به رفع شوره ها بپردازید.

استفاده از رزین های موجود برای سنگ تراورتن که باعث می شود تا تخلخل و فرج سنگ تراورتن گرفته شود و دیگر آب به زیر سنگ و ملات زیری نفوذ نکند که باعث ایجاد شوره گردد.

توصیه کالا ساخت به شما این است که اگر ارتفاع ساختمان شما زیاد نیست یا تنها برای دیوار های حیاط میخواهید رفع شوره کنید . نیازی به متخصص و نما شور یا غیره نخواهید داشت و ندارید . زیرا تنها با یک قلمو ساده یا پیستوله میتوانید رزین را بدون اضافه یا کم کردن هر گونه محلول یا ماده دیگری بر روی نمای خود بپاشید. تنها ابتدا شوره ها را با استفاده از اب یا سرکه برطرف کنید و سعی گنید تا زمانی که سنگ ساختمانی یا آجر مجددا شوره نزده است رزین را بعد از خشک شدن نمای شسته شده بر روی سطح سنگ یا آجر اسپری کنید یا با استفاده از قلمو تمیز کامل پوشش دهید.

این نکته که با توجه به رنگ سنگ ساختمانی و آجر خود بهتر است از چه رزینی استفاده کنید را میتوانید با مشورت و تماس با کارشناسان ما پی ببرید . تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت و خشنودی خاطر شماست.

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت

 جستجو در مطالب وبلاگ