برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
انواع پخت کاشی و سرامیک

پخت کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1397/07/08 07:22 | بازدید: 657

یکی از مراحل اساسی تهیه ی کاشی و سرامیک مرحله ی پخت شامل پخت بدنه و پخت لعاب می باشد

پخت کاشی و سرامیک

یکی از مراحل اساسی تهیه ی کاشی و سرامیک مرحله ی پخت شامل پخت بدنه و پخت لعاب می باشد. مصری های باستان بودند که برای نخستین بار کشف کردند کاشی‌های پخته شده در کوره محکم تر و در برابر آب مقاوم تر هستند.
پخت کاشی بسته به نوع محصول تولیدی و نوع تکنولوژی بکارگرفته شده در انواع تک پخت، دو پخت و سه پخت تقسیم بندی می شود. البته مدتی ست که در ایران تکنولوژی و خط تولید های پخت چهارم نیز اضافه شده است که می توانیم به صورت تخصصی تر آن را مورد بررسی قرار دهیم. در این مقاله ما سعی داریم شما را با انواع پخت کاشی آشنا کنیم:

 

پخت اول

 


در فرآیند تک پخت تنها پخت بدنه آن هم پس از مرحله ی خشک کردن و داخل کوره های عموما تونلی انجام می گیرد. گاهی در فرآیند تک پخت بدنه ی کاشی و لعاب با هم و در یک مرحله پخت می شوند. در این روش کاشی های پرس شده پس از خشک شدن وارد مرحله ی پخت نمی شوند بلکه وارد مرحله ی لعاب کاری و سپس کوره ی پخت رولری می شوند. تولید کاشی های کف به صورت تک پخت انجام می گیرد. معمولا کاشی ها و سرامیک های سفید ساده را تک پخت میدانیم. این مدل کاشی ها دارای طرح و نقشی نبوده و تنها لازم است لعاب روی آن ها توسط کوره پخته شود. بنابراین می توان از لحاظ قیمت گذاری نیز بسته به کارخانه تولیدی، کاشی و سرامیک های تک پخت یا پخت اول را در دسته بندی ارزان قیمت ترین کاشی ها معرفی نمود.

 

پخت دوم


پخت دوم پس از پخت اول و لعاب زنی کاشی آن هم به دو روش انجام می گیرد. در هر دو روش پخت بدنه و پخت لعاب در کوره های جداگانه با درجه حرارت های مختلف صورت می گیرد. یک روش به این صورت است که بعد از اینکه قطعات کاشی پرس و خشک شدند دسته ای روی هم جمع شده و توسط واگن به داخل کوره های تونلی انتقال داده می‌شوند تا در آنجا بدنه پخت شود. سپس قطعه را از کوره خارج کرده و روی آن لعاب می پاشند و دوباره روی واگن های مخصوص چیده و داخل کوره می فرستند تا مرحله ی دوم پخت صورت گیرد.
در روش دوم کاشی ها به صورت مجزا و انفرادی وارد کوره های رولری می شوند. در آنجا پس از پخت بدنه وارد مرحله ی لعاب زنی شده و دوباره به صورت مجزا برای پخت لعاب به داخل کوره های رولری فرستاده می شوند. برای تهیه ی کاشی دیوار عموما از فرآیند دو پخت استفاده می گردد.
این مدل کاشی ها معمولا دو رنگ بوده یا در سطح آن ها می توان طرح و نقوشی را مشاهده نمود. به بیان ساده تر سرامیک سفید را پس از انجام اولین پخت بیرون آورده، رنگ و نقش به طور مثال طوسی کلکلته را به لعاب آن اضافه کرده و برای مرحله دوم پخت به سمت کوره می فرستند. در این نوع پخت لعاب زیرین دوبار و لعاب دومی یک مرتبه پخته خواهد شد. برای تفاوت بین کیفیت کوره های تونلی یا رولری نمی توان اعداد و ارقام دقیقی را به کار برد اما عموماً کیفیت خط های تولیدی بالا بر اساس میزان دقت دمای کوره خواهد بود.

 

پخت کاشی و سرامیک

 

پخت سوم


پخت سوم که چند سالی است در ایران رواج پیدا کرده است امکان اضافه کردن طرح های خاص را به کاشی فراهم می کند و سبب می شود کاشی از کیفیت به نسبت بالاتری برخوردار باشد. جذابیت کاشی پخت سوم امروزه آن را جز کالاهای لوکس و گران قیمت قرار داده است؛ به طوری که امروزه کمتر ساختمانی را می توان یافت که برای تزئین دیوار حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه ی خود از کاشی پخت سوم استفاده نکند. پخت سوم حال و هوای جدیدی به کاشی ها و دنیای طراحی داد. تنوع رنگ، طرح و برجستگی همراه با چاپ هایی از جنس طلا و پلاتین زیبایی خیره کننده ای را به فضای کاشی کاری شده می بخشد. تهیه ی این تعداد زیاد چاپ در فرآیند تولید صنعتی کاشی در کارخانه ی کاشی به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد قابل اجرا نیست. بنابراین کاشی ها پس از لعابکاری و پخت روانه ی کارخانه های پخت سوم می شوند. در کارخانه ی پخت سوم کاشی پس ازایجاد نقوش روی آن به صورت چاپ با استفاده از دستگاه ها و رنگ های مخصوص، برای سومين بار پخته مي‌شود .
البته این موضوع بسته به کیفیت و تکنولوژی واحد تولیدی نیز دارد. در ایران کارخانه های سرامیکی وجود دارند که پخت اول تا سوم در همان خط تولیدی انجام گرفته و نیازی به انتقال کاشی یا سرامیک به کارخانه دیگری نیست. مسلما قیمت تمام شده این مدل سرامیک کمتر از هنگامی خواهد بود که بخواهیم سرامیک را به کارخانه مجهز تری ارسال نماییم. از طرفی معمولا کاشی های بین کابینتی پخت سوم و چهارم هستند و معمولا بخت اول این کاشی ها در کارخانه دیگری صورت گرفته و کاشی سفید پخت اول را خریداری می نمایند.

 

پخت چهارم


در چند سال گذشته در کشور ایران شاهد کارخانه های سرامیکی بودیم که به فن آوری و تکنولوژی پخت چهارم نیز روی آورده اند. این کارخانه ها معمولا کاشی ها و سرامیک های بدنه برجسته ای را تولید خواهند کرد که بر روی آن ها حداقل سه تا چهار طرح اجرا شده است. برخی از کاشی های بین کابینتی نیز هستند که از فن آوری پخت چهارم برای تولید آن ها استفاده شده است.

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت