آنچه در مورد پرسلان بادی بدانیم

پرسلان چیست؟

تاریخ انتشار: 1397/03/20 12:16 | بازدید: 700

پرسلان و تاریخچه ی آن را در این مطلب توضیح داده ایم

پرسلان چیست؟

پرسلان یکی از مواد ساخته شده بدست انسان است که برای تولید و ساخت مواد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. کالاهایی که امروزه پرسلانی ساخته می شود هر کدام برای هدف خاصی در نظر گرفته شده اند. همچنین ازاین ماده برای ساخت کالاهای بهداشتی و ساختمانی، صنعتی استفاده می شود. اگر بخواهیم مورد استفاده از ماده نام ببریم می توانیم به:

- چینی های معمولی در منزل

- سرامیکها

- کاشی های سرویس بهداشتی

- و عایقهای الکتریکی در سیستم برق شهری

اشاره کرد که هر کدام با یکی از خصوصیات پرسلان تولید شده است.

چینی پرسلان

تفاوت پرسلان و چینیچینی ها و پرسلان ها مواد کامپوزیتی تشکیل شده از ترکیبات بی خصوصی هستند که هر دو در سالیان خیلی دور توسط سلسله های چینی بر پایه ترکیبات شیشه (سیلیسیوم) به منظورجلوگیری از نفوذ آب ساخته و طراحی شده اند و در طول زمان پیشرفت هایی در طراحی آن ها صورت گرفته است.
چینی را می توان اینگونه تعریف کرد: به طیف وسیعی از مواد سرامیکی گفته می شود که برای رسیدن به خواص شیشه ایی و با کمترین تخلخل در دمای بسیار بالا پخته می شود . به طورمعمول پرسلان به رنگ سفید وجود دارد وبه صورت لعابدار و بدون لعاب تولید می شود . کاربرد پرسلان ها گاهی تنها به عنوان تزئین و در برخی موارد جنبه ی کاربردی دارد، به اصل مطلب که فکر کنیم چینی و پرسلان یکسان نیستند ودو ماده ی متفاوت می باشند. گرچه دربسیاری منابع از نظر واژه شباهت بسیاری دارند. اما فاصله تاریخی اختراع این دو ماده با هم بیش از 1000 سال است.

شاید شباهت آنها چشمگیر باشد، از این وجه تشابه های فراوان می توان این موارد را بر شمرد: هردو جلوه ی شیشه ایی و سطحی با تخلخل کم دارند، و یا هر دو می توانند جلا دار یا بدون جلا باشند. از طرفی هر دو جذب آب بسیار کمی دارند. اما اگر بخواهیم تفاوت پرسلان را نسبت به چینی بیان کنیم باید این مسئله را عنوان کنیم که پرسلان ها به دلیل نوع متفاوت پخت، سطح نرمتری دارند. به همین دلیل است که می توان پرسلان را برش داد.

پرسلان چیست؟

تاریخچه ی پرسلان

 

اولین نمونه پرسلان همانطور که در بالا عنوان شد توسط سلسله ای به نام یوان و به باور مورخان در حدود سال های 1300 میلادی تولید شده است. هنرمندان چینی خیلی پیش از تولید پرسلان ها مشغول ساخت چینی ها بوده اند. چینی ها در ابتدای تولید ، ماده چینی را از کائولن یا همان خاک رس و پگماتیت که نوعی گرانیت درشت است می ساختند و سپس آنرا به کشورهای اروپایی صادر می کردند. از آن جایی که اروپایی ها سفالگران ماهری بودند بارها تلاش کردند که چینی وارداتی را مهندسی معکوس کنند و از انحصار کشور چین خارج کنند . این مهم پس از سالیان سال تلاش و شکست توسط اروپاییان محقق شد و توانستند به ترکیباتی همانند چینی دست پیدا کنند که وزنی کمتر از آن هم داشت. سالیان بعد انگلیسی ها توانستند با استفاده از از استخوانهای گاو، خاک رس، فلدسپات و کوارتز یک ترکیب جدید درست کنند که در دمای کمتر نسبت به پرسلان واقعی پخت که به چینی استخوانی معروف شد. اگرچه از خاکستر استخوان گاو ساخته می شود. اما بدلیل شفافیت طرفداران بیشتری داشت.

در نهایت این ترکیبات و پیشرفت های سالیان سال هنرمندان و مهندسان سراسر دنیا، امروزه به کمک ما آمده اند تا محصولاتی همچون سرامیک پرسلان را داشته باشیم که در کنار زیبایی خیره کننده جذب آبی نزدیک به صفر و به طبع آن دوام و ماندگاری بسیار طولانی داشته باشند. شما همراهان گرامی می توانید به راحتی با تماس با کارشناسان فروش ما هر سوالی در مورد قیمت سرامیک پرسلاندارید را مطرح نمایید و با همکاران با تجربه و کار کشته ما به مشاوره رایگان بپردازید.

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت