ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
پر کاربردترین سنگ های ساختمانی

پر کاربردترین سنگهای ساختمانی

تاریخ انتشار: 1397/10/10 11:13 | بازدید: 450

 

این سوال که کدام سنگ مناسب کدام قسمت از ساختمان می باشد سوال اصلی است که با توجه به ویژگی های هر سنگ می‌توان آن را پاسخ آن را داد . سنگ ها برا اساس کاربرد مصارف ویژه ای دارند . در این مطلب کالا ساخت تلاش کرده است تا شما را با مواردی مختصر و مفید جهت اطلاع هرچه بهتر و بیشتر آشنا سازد .

 

پر کاربردترین سنگ ساختمانی مورد استفاده در ایران

 

  • سنگ های تراروتن  

 

یکی از پرکاربد ترین سنگ ها در نمای خارجی ساختمان سازی است . سنگی که به عنوان سنگ نما از آن استفاده می شود در کنار زیبایی باید در برابر عوامل خارجی مانند باد، باران، برف، گرما، سرما، تابش خورشید، ضربه و ...مقاومت داشته باشد. از آنجایی که سنگ تراورتن یکی از انواع سنگ های آهکی ا ست ساختمان سازها از آن به عنوان یکی از بادوام ترین سنگ های ساختمانی برای دکوراسیون خارجی یاد می کنند. به همین دلیل است که اغلب در سراسر جهان برای ساخت دیوارهای آثار تاریخی، قلعه ها و کلیساها از سنگ های تراورتن استفاده می شود. 

 

  • سنگ های گرانیت

 

: سنگ های گرانیتی با چگالی بالا باداوم و مقاوم و مناسب برای مکان های صنعتی می باشند . وسنگ ها گرانیتی که میتوان به چند نوع از آن از قبیله گرانیت نطنز گرانیت نهبندان و گرانیت مروارید مشهد اشاره کرد مناسب هستند برای کف سازی و پله سازی به دلیل مقاومت بالا و سختی قابل توجه سنگ گرانیت . استخراج و برش و سیقل این سنگ پرهزینه می باشد. اما در حال حاضر قیمت گرانیت مناسب تر از بسیاری دیگر از سنگ ها است.

 

  • سنگ مرمریت 

 

مرمریت ها انواع مختلف در رنگ های متنوع دارند . این سنگ مناسب کف فرش سالن و پله و مناسب نمای داخلی است . مرمریت ها مقاوم در مقابل هوازدگی و رطوبت هستند مرمریت ها دسته ای جدا از مرمر ها می‌ باشند . گاها بعضی از انواع آنها قابلیت انتقال نور را دارند بسته به معدن مورد استخراج سنگ کانی سنگ های مرمریت متفاوت می‌ شود . مرمریت های صلصالی و پرطاووسی و مشکی نجف آباد مرمریت هرسین و مرمریت هلویی محلات از جمله مرمریت های مقاوم با قیمت مناسب هستند .

 

  • سنگ بادبر

 

سنگ های بادبر سنگ هایی هستند که به صورت دستی تیشه می‌شوند . این سنگ ها به دلیل مقاومت بالا بیشتر در رمپ پارکینگ و کف سازی های محوطه های باز جهت سنگ فرش کردن مناسب است . این نوع از سنگ به دلیل بادبر شدن باعث اصطحکاک می‌شود و از سر خوردن جلوگیری می‌کند . سنگ های بادبر کوهی و جوشقان و مشکی نجف آباد و کریستال از انواع این نوع سنگ هستند .

 

  • سنگ مرمر 

 

سنگ های مرمر بعد از سالها و تحت فشار بالا تشکیل شده اند . سنگ های مرمر مناسب جهت نمای داخل ساختمان و کف سازی مورد استفاده قرار میگیرد . سنگ های مرمر مقاوم در برابر هوازدگی و باران های اسیدی هستند مرمرها سنگهایی هستند که قابلیت انتقال نور را به خوبی دارند و بیشتر به همین دلیل در نما های داخلی جهت نورپردازی بیشتر و جذابیت بالاتر استفاده میشوند .

 

  • سنگ های گیوتین و قیچی 

 

بعضی از سنگ های تراوتن و مرمریت و مرمر با ابعاد کوچکتر 5*30 و 30*30  جهت نمای داخلی و نمای خارجی دیوارهای ال سی دی و بین کابینت ها و قاب های نمای خارجی استفاده میشوند . این سنگ ها گیوتین و قیچی میشوند . مزیت این سنگ ها نصب آسان آن میباشد که به راحتی با چسب روی هر مصالحی از جمله چوب/ فلز/ گچ و کاغذ دیواری کار می شوند تنها شرط آن صاف بودن زیر سطح سنگ میباشد .                   

 

 

 

 

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت