چرایی انتخاب سنگ برای ساختمان سازی


انتخاب سنگ برای ساختمان سازی

تاریخ انتشار: 1397/11/03 09:35 | بازدید: 288

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

چرایی انتخاب سنگ برای ساختمان سازی

 

سنگ جز اولین مواردی است که انسان اولیه به فکر استفاده از آن قرار گرفته است. از دیرباز تا کنون مکان های باشکوه و با عظمت که تاکنون نیز پا برجا هست با سنگ ساخته شده اند. سنگ انرژی قابل توجهی دارد زیرا از دل طبیعت استخراج می شود و با گذشت سالیان سال تشکیل گشته است. سنگ ماندگاری بیش از دیگر مصالح ساختمانی دارد. اما این نکته که چه سنگی مناسب برای کدام قسمت ساختمان است مهمترین مورد برای انتخاب سنگ ساختمانی است. امروزه باتوجه به گسترش تکنولوژی روش ها و طرح های جدید تولید سنگ با توجه به نیاز و سلیقه مشتری به وجود آمده است.

سنگ ها باتوجه به کانی های تشکیل دهنده آنها به انواع مختلف دسته بندی میشوند . اکثر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را کانی های محدود در طبعیت تشکیل می دهند.فاکتورهای انتخاب سنگ را میتوان داوم / رنگ / مشخصات فنی / و اصلی ترین عامل که  قیمت سنگ می باشد نام برد. در مورد دوام سنگ باید به منطقه آب و هوایی مورد نظر توجه کرد. با توجه به ویژگی های هر سنگ که مواردی مانند تخلل و جنس کانی میزان آهن موجود  در سنگ و میزان آهک موجود در آن می بایست بهترین گزینه را انتخاب کرد.

سنگ های آنتیک که بیشتر در نمای داخلی به کار می روند از تنوع بیشتری در مقابل سنگ های نما برخوردار هستند. رنگ سنگ ها نیز بر اساس کانی سازنده آن تشکیل میگردد . برای رنگ سنگ ترجیحا به نورپردازی داخلی ساختمان برای سنگ های داخلی و برای سبک نمای داخلی به رنگ سنگ بیشتر توجه میگردد . برای سبک ها رومی و کلاسیک از رنگ های کرم استفاده میشود که  طرح و ابزار روی سنگ بیشتر نمایان گردد .

مشخصات فنی سنگ ها را باید با توجه به کاربری که مورد نیاز هست در نظر گرفت . برای سنگ های پله اکثرا از ضخامت 3 استفاده می شود . برای سنگ های پلاک داخلی از ضخامت 1.6و1.8 استفاده میشود . و برای سنگ های نمای خارجی اکثرا ضخامت 1.8 استفاده میگردد . برای سنگ ها کف با توجه به کاربری ساختمان مسکونی یا صنعتی بودن آن  از ضخامت های متفاوت 1.8 / 2و 3 سانتی متر استفاده میشود .

اصلی ترین عامل انتخاب سنگ که قیمت آن می باشد یکی از مهمترین موضوع ها برای پیمانکاران و سازندگان می باشدبه . هرچه رنگ سنگ رو به سفیدی بیشتر و یکدستی بیشتر برود قیمت بالاتری خواهد داشت . کالا ساخت با داشتن مجموعه های سنگبری های تراورتن و مرمریت و انتیک با منظور حذف واسطه تلاش میکند نازلترین قیمت دست مصرف کننده و مشتری برسد .شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید . تلاش تمام همکاران ما رضایت و خشنودی خاطر شماست .

 

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->