ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
انتخاب سنگ برای ساختمان سازی

چرایی انتخاب سنگ برای ساختمان سازی

تاریخ انتشار: 1397/11/03 09:35 | بازدید: 483

سنگ جز اولین مواردی است که انسان اولیه برای ساخت سر پناه به فکر استفاده از آن افتاده است. از دیرباز تا کنون مکان های باشکوه و با عظمت که تاکنون نیز پا برجا هست با سنگ ساخته شده اند. سنگ انرژی قابل توجهی دارد زیرا از دل طبیعت استخراج می شود و با گذشت سالیان سال تشکیل گشته است. سنگ ماندگاری بیش از دیگر مصالح ساختمانی دارد. اما این نکته که چه سنگی مناسب برای کدام قسمت ساختمان است مهمترین مورد برای انتخاب سنگ ساختمانی است. امروزه باتوجه به گسترش تکنولوژی روش ها و طرح های جدید تولید سنگ با توجه به نیاز و سلیقه مشتری به وجود آمده است.

 

  • مواد تشکیل دهنده سنگ های طبیعی

 

سنگ ها باتوجه به کانی های تشکیل دهنده آنها به انواع مختلف دسته بندی می شوند. اکثر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را کانی های محدود در طبعیت تشکیل می دهند.فاکتورهای انتخاب سنگ را می توان داوم ، رنگ، مشخصات فنی، و اصلی ترین عامل که  قیمت سنگ می باشد نام برد. در مورد دوام سنگ باید به منطقه آب و هوایی مورد استفاده توجه کرد. با توجه به ویژگی های هر سنگ که مواردی مانند تخلل و جنس کانی میزان آهن موجود  در سنگ و میزان آهک موجود در آن می بایست بهترین گزینه را انتخاب کرد.

 

  • انواع سنگ های طبیعیی

 

سنگ های آنتیک که بیشتر در نمای داخلی به کار می روند از تنوع بیشتری در مقابل سنگ های نما برخوردار هستند. رنگ سنگ ها نیز بر اساس کانی سازنده آن تشکیل می گردد . برای رنگ سنگ ترجیحا به نورپردازی داخلی ساختمان برای سنگ های داخلی و برای سبک نمای داخلی به رنگ سنگ بیشتر توجه می گردد . برای سبک ها رومی و کلاسیک از رنگ های کرم استفاده می شود که  طرح و ابزار روی سنگ بیشتر نمایان گردد .

 

چرایی انتخاب سنگ طبیعی در ساختمان

 

  • انواع کاربری سنگ های طبیعی

 

مشخصات فنی سنگ ها را باید با توجه به کاربری که مورد نیاز هست در نظر گرفت . برای سنگ های پله اکثرا از ضخامت 3 استفاده می شود . برای سنگ های پلاک داخلی از ضخامت 1.6و1.8 استفاده می شود . و برای سنگ های نمای خارجی اکثرا ضخامت 1.8 استفاده می گردد . برای سنگ ها کف با توجه به کاربری ساختمان مسکونی یا صنعتی بودن آن  از ضخامت های متفاوت 1.8 / 2و 3 سانتی متر استفاده می شود .

 

  • کلام پایانی

 

اصلی ترین عامل انتخاب سنگ که قیمت آن می باشد یکی از مهمترین موضوع ها برای پیمانکاران و سازندگان می باشد. هرچه رنگ سنگ رو به سفیدی بیشتر و یکدستی بیشتر برود قیمت بالاتری خواهد داشت . کالا ساخت با داشتن مجموعه های سنگبری های تراورتن و مرمریت و انتیک با منظور حذف واسطه تلاش می کند انواع سنگ های تولیدی را با نازلترین قیمت به دست مصرف کننده برساند .شما می توانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید . تلاش تمام همکاران ما رضایت و خشنودی خاطر شماست .

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت