ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سنگ لاشتر پرطرفدار است

چرا لاشتر یک سنگ جذاب و پر طرفدار است؟

تاریخ انتشار: 1401/01/25 10:00 | بازدید: 568

بهترین سنگ مشکی ایران کدام است؟ چرا لاشتر بهترین است؟

ما در کشور ایران سنگ های مرمریت مشکی فراوانی داریم. در سرتاسر ایران معادن مشکی بسیار زیادی هستند که هر کدام رنگ و طرح و نقش خاص خود را دارند. اما سنگ لاشتر را می توان مهم ترین و معروف ترین سنگ مرمریت مشکی در ایران نام برد. معدن این سنگ جز اولین معادن استخراج در ایران بوده که با ابتدایی ترین ابزار آلات شروع به کار کرده و امروزه تبدیل به یکی از تجهیز ترین معادن کشور شده است. حال این پیشرفت معدن های سنگ لاشتر به خاطر همین تقاضای خرید بالای این سنگ است. سنگ لاشتر هم در ایران و هم در خارج از کشور دارای مشتریان خاص خود می باشد و در جهان سنگ شناخته شده ای است.

 

معدن سنگ لاشتر کالاساخت

 

حال در اینجا دلایلی که باعث شده سنگ لاشتر جز سنگ های جذاب و پر طرفدار شود را به تفکیک بیان می کنیم.

 

رنگ سنگ


سنگ لاشتر یک سنگ مشکی متالیک یا بهتر بگوییم یک مشکی خاکستری لایت است. در زمینه این سنگ خط های سفیدی به طور نامنظم به چشم میخورد که یک هنر طبیعی است. شما هر چه قدر به این سنگ نگاه کنید خسته نمی شوید، به طوری که انگار زندگی همیشه در این سنگ جاری است.

 

سنگ لاشتر کالاساخت

 

این مشکی یکی از خاص ترین رنگ ها در بین سنگ های مرمریت مشکی است. رنگ سنگ لاشتر، نه اینقدر مشکی است مثل سنگ نجف آباد که دلگیر شود و نه اینقدر بی روح است که نتوان آن را به عنوان یک سنگ اصلی استفاده کرد. بلکه لاشتر را می توان به تنهایی و بدون اضافه کردن متریال دیگیری در دکوراسیون داخلی و یا نما اجرا کرد و فقط زیبایی طبیعت را در آن مشاهده کرد.

 

سنگ لاشتر در دکوراسیون داخلی

 

سنگ لاشتر یکی از معدود سنگ هایی مرمریتی است که در دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ آن باعث می شود با هر وسیله یا رنگی که کنار آن قرار داشته باشد ترکیب شود. به عنوان رنگ اصلی در طرح و محیط ما قرار گیرد و دیگر وسایل را با توجه به رنگ آن متضاد یا هم رنگ انتخاب کرد و هم به عنوان رنگ فرعی شما، با هر رنگی که این سنگ را ترکیب کنید اشتباه نکرده اید. یکی از دلایل اصلی محبوبیت این سنگ همین می باشد.

 

سنگ لاشتر در دکراسیون داخلی

 

لاشتر یک سنگ مقاوم و پر تراکم است. به خاطر همین این سنگ ساب پذیری بسیار بالایی دارد. سطح سنگ لاشتر اگر به خوبی پرداخت شود و سنگ در کارخانه ای استاندارد تولید شود بسیار براق و درخشان است، به حدی که شما تصویر خود را در آن مشاهده می کنید. از همین انعکاس نور در فضاهای داخلی می توان به خوبی استفاده کرد و از آن بهره برد.

 

دکوراسیون داخلی کالاساخت

 

مقاومت خوب سنگ لاشتر هم در سایش و هم در فشار بسیار خوب است. به حدی که این سنگ یکی از سنگ های پر طرفدار برای کف فرش ساختمان هاست. حتی سنگ لاشتر را در مکان های کف فرش عمومی نیز به کار برده اند.
برای استفاده از سنگ لاشتر در کف باید دو شرط را رعایت کنیم. یکی ضخامت مناسب برای مکان مورد نظر در نظر بگیرم. یعنی اگر رفت و آمد زیاد است حتما از سنگ ها با ضخامت 3 سانتیمتر استفاده کنیم. شرط دوم کف سازی خوب و بتن ریزی است که این کار باعث می شود سنگ لق نشده و سر جای خود محکم بماند.

 

سنگ لاشتر کالاساخت پشت ال سی دی

 

یکی دیگر از ویژگی های سنگ لاشتر نسبت به دیگر سنگ های مرمریت مشکی، این است که به خاطر رنگ زمینه این سنگ گرد و خاک بر روی آن مثل دیگر سنگ های مشکی مشخص نیست. در مکان های تجاری و...شما اگر از سنگ مشکی استفاده کنید رفت و آمد و خاکی که روی سنگ می نشیند تو ذوق می زند. ولی سنگ لاشتر به خاطر این تم رنگی این گرد و خاک روی آن مشخص نمی شود.

 

سنگ لاشتر در کابینت آشپزخانه

 

یکی از مشکلاتی که سنگ ها دارند این است که شما تنوع تولید زیادی ندارید و به اصطلاح دستتان در انتخاب بسته است. ولی سنگ لاشتر در تنوع بالایی از سایز و اندازه تولید و برش داده می شود. این سنگ به صورت های مختلفی تولید شده و شما با هر سلیقه ای که باشید سنگ لاشتر برای شما در طرح و نقشی تولید می شود.

 


مشاهده انواع سنگ لاشتر در کالاساخت برای خرید و دیدن قیمت


 

جمع بندی


ویژگی ها و مزیت هایی که در بالا به آن پرداخته شد تماما باعث شده سنگ لاشتر جز یکی از محبوب ترین سنگ های مرمریت در ایران و حتی دنیا از آن استفاده شود. این سنگ لاشتر در کالاساخت (صنایع سنگ ایران) در تنوع بالایی از تولید و اندازه وجود دارد و شما می توانید با مراجعه به صفحه مخصوص این سنگ در سایت اطلاعات کامل تری دریافت کرده و حتی با تماس کارشناسان ما انتخاب بهتری داشته باشید.

 

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت