برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
ساخت خانه با آجر نسوز

چرا باید در ساخت خانه خود آجرنسوز استفاده کنیم؟

تاریخ انتشار: 1397/07/15 08:44 | بازدید: 571

چرایی استفاده از آجر نسوز و آجرنما

چرا باید در ساخت خانه خود آجرنسوز استفاده کنیم؟

وقتی اقدام به ساخت خانه ای می کنیم، قطعا برای آن و استفاده متریال ها در آن برنامه هایی مشخص داریم. عناصری که باید برای آنها برنامه ریزی قطعی انجام دهیم عبارتند از: متریال مورد نیاز کف خانه ، نوع سقف و متریال مورد نیاز آن و شکل و حالت کلی دیوار ها.
متریال آجر به صورت مستقیم با دیوار ها در ارتباط است. لازم به ذکر است از آجر ها در بخش های دیگر هم می توان استفاده کرد (مانند ستون ها و یا شومینه ها) اما باز هم کانون توجه برای استفاده آجر، دیوار ها می باشند. پس در صورتی که برای اجرای دیوار های ساختمان دچار تردید هستید پیشنهاد ما به شما این است مه این مصالح جذاب و متنوع را فراموش نکنید.

وقتی طراح دکوراسیون یک خانه یا خود مصرف کننده تصمیم می گیرند از متریالی همچون آجرنسوز در خانه استفاده کنند حتما هدفی در پشت این تصمیم نهفته است . خانه برای افراد خانواده ساخته می شود و اینکه آنها دوست دارند در چه فضایی زندگی کنند بسیار مهم است بنابراین نمیتوان فضایی با متریال هایی طراحی کرد که مورد پسند آنها نباشد. ابتدا باید در نظر گرفت که چه سبک متریالی مورد نظر افراد است. حتی شاید این قضیه برای شما جالب باشد که آجر متریالی قدیمی است که در دوره های مختلف همواره مورد پسند و پذیرش افراد مختلف بوده است. این متریال قدیمی در روح افراد نفوذ می کند و شاید به همین دلیل است که پذیرش آن راحت تر و گستردگی استفاده هاز آن به نسبت دیگر مصالح بیشتر است.

اجر در خانه

در واقع کسی که تصمیم می گیرد در خانه آجرنما کار کند می خواهد فضایی صمیمی با روح سنتی ایجاد کند و همه ی افراد با روحیات مختلف را دور هم جمع کند. همچنین آجر در فرهنگ ما نماد قدرت و قدمت است. معمولا وقتی دیوار ها در خانه با آجرنما تزیین می شود یک نوع حس کلاسیک را در فضا و در ذهن افراد تداعی می کند و همچنین تلفیق آن با متریال های جدید و مدرن امروزی باعث می شود تلفیقی از فضای کلاسیک و مدرن را در فضای زندگی خود جاری کنیم. آجر از لحاظ تجسمی فضای خانه را گرم میکند و به آن شکل می دهد و همچنین به فضا هویت می بخشد.

استفاده از آجر در فضای نشیمن و آشپزخانه تداعی قدمت و هویت آن مکان می باشد که بیانگر یک حس خاص است. به طور کلی استفاده از آجرنسوز قدمت و هویت مکان آجری را تثبیت می کند. زمانی ک نور به دیوار آجری بتابد رنگ بازتابی که به ما می دهد بسیار دلنشین تر از نوری است که دیوار سفید ساده به سمت ما بازتاب می کند.

رنگ و بافت آجر و نوع چیدمان آن در دیوار باعث می شود حتی اگر وسایل مدرن در فضا چیده شد حس کلاسیک فضا از بین نرود. افرادی که طرفدار فضای کلاسیک هستند به راحتی میتوانند در فضایی با ساخت آجری به وسیله آجر نسوز و آجر نما زندگی بدون دغدغه ای داشته باشند.

تلگرام آجر

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت