چرا باید در ساخت خانه خود آجرنسوز استفاده کنیم؟


چرا باید در ساخت خانه خود آجرنسوز استفاده کنیم؟

تاریخ انتشار: 1397/07/15 08:44 | بازدید: 369

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

 

 

چرا باید در ساخت خانه خود آجرنسوز استفاده کنیم؟

وقتی اقدام به ساخت خانه ای میکنیم قطعا برای آن و استفاده متریال ها در آن برنامه هایی مشخص داریم. عناصری که باید برای آنها برنامه ریزی قطعی انجام دهیم کف خانه ، سقف و دیوار ها هستند.متریال آجر به صورت مستقیم با دیوار های در ارتباط است و در بخش های دیگر هم میتوان از این متریال پر کاربرد استفاده کرد مانند ستون ها اما باز هم کانون توجه برای استفاده آجر دیوار ها می باشند .

وقتی طراح دکوراسیون یک خانه یا افراد خانواده تصمیم میگیرند از متریال آجرنسوز در خانه استفاده کنند حتما هدفی در پشت این تصمیم نهفته است . خانه برای افراد خانواده ساخته می شود و اینکه آنها دوست دارند در چه فضایی زندگی کنند بسیار مهم است بنابراین نمیتوان فضایی با متریال هایی طراحی کرد که مورد پسند آنها نباشد این مورد باعث می شود طرح مورد نظر شما رد شود. ابتدا باید در نظر گرفت که چه سبک متریالی مورد نظر افراد است و حتی شاید این قضیه بریتان جالب باشد که آجر متریالی قدیمی است که در دوره های مختلف همواره مورد پسند و پذیرش افراد مختلف بوده است واین متریال قدیمی در روح  افراد نفوذ میکند و شاید به همین دلیل است که پذیرش آن بهتر مورد قبول واقع می شود.

در واقع کسی که تصمیم میگیرد در خانه آجرنما کار کند میخواهد فضایی صمیمی ایجاد کند و همه ی افراد با روحیات مختلف را دور هم جمع کند و همچنین آجر در فرهنگ ما نماد قدرت و قدمت است. معمولا وقتی دیوار ها در خانه با آجرنما تزیین میشود یک نوع حس کلاسیک را در فضا و در ذهن افراد تداعی می کند و همچنین تلفیق آن با متریال های جدید و مدرن امروزی باعث می شود تلفیقی از فضای کلاسیک و مدرن را در فضای زندگی خود جاری کنیم. آجر از لحاظ تجسمی فضای خانه را گرم میکند و به نور آن شکل میدهد و همچنین به فضا هویت میبخشد.

استفاده آجر در فضای نشیمن و آشپزخانه تداعی از قدمت و هویت آن مکان میکند که بیانگر یک حس خاص است. به طور کلی استفاده از آجرنسوز قدمت و هویت مکان آجری را تثبیت میکند. زمانی ک نور به دیوار آجری بتابد رنگ بازتابی که به ما می دهد بسیار دلنشین تر از نوری است که دیوار سفید ساده به سمت ما بازتاب میکند.

رنگ و بافت آجر و نوع چیدمان آن در دیوار باعث میشود حتی اگر وسایل مدرن در فضا چیده شد حس کلاسیک فضا از بین نرود.

افرادی که طرفدار فضای کلاسیک هستند به راحتی میتوانند در فضایی ساخت آجری با آجر نسوز و آجر نما زندگی بدون دغدغه ای داشته باشند

 

تهیه شده در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساختجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات