ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
چطور کاشی آشپزخانه را با کابینت ست کنیم؟

چطور کاشی آشپزخانه را با کابینت ست کنیم؟

تاریخ انتشار: 1401/09/12 14:07 | بازدید: 1058

اولین مساله ای که در نظر طراحان کاشی های تولید شده معمولاً دارای طیف رنگی تیره و روش هست به چشم می آید، رنگ، هارمونی و ترکیب آنهاست. یکی از خاص ترین مکانهایی که در ساختمان وجود دارد، آشپزخانه می باشد. معمولاً آشپزخانه از دید همه ی افراد از طراح و معمار گرفته تا خانم و آقای خانه حساس ترین مکان بوده و هست. در آشپزخانه انتخاب رنگ کابینت و رنگ کاشی یکی از دغدغه های دکوراتیوکاران بوده که چه ترکیبی از رنگ کاشی بدنه در کنار رنگ کابینت با هم فضایی زیبا را به آشپزخانه می بخشد. کاشی بین کابینت آشپزخانه در کنار کابینت می توان رنگ و روی رفته ی فضا را زنده تر کند. نکته و توصیه ی ما به شما که حتی اگر هزینه ی مضاعف برای بازسازی دکوراسیون داخلی ندارید، می توانید روی کاشی بین کابینتی متمرکز شوید. ساده ترین راه انتخاب کاشی ست کردن آن با رنگ کابینت آشپزخانه می باشد. ما در این مقاله بر آن شدیم، موضوعاتی همچون کاشی آشپزخانه، رنگ کابینت، همچنین هماهنگی و ست کردن آنها بپردازیم.


یکی از مواردی که در زیبایی آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد، کاشی های آشپزخانه مخصوصاً کاشی بین کابینتی است. این کاشی ها به دلیل اینکه بین کابینت ها قرار می گیرند، بیشتر به چشم می آیند. برای انتخاب کاشی بین کابینتی زیبا، باید به رنگ، مدل و سبک آن توجه کرد، به طوریکه با کابینت ها و کل آشپزخانه شما ست شود. در این صورت، کل آشپزخانه زیباتر و بهتر دیده می شود.

 

ست کردذن کاشی در آشپزخانه

 


حتی اگر کابینت های آشپزخانه شما جدید و طرح و رنگ بروزی ندارد و یا همچنین امکان تعویض و یا خرید و جایگزین آنها را ندارید، می توانید با عوض کردن کاشی های بین کابینتی، رنگ و لعاب تازه ای به آشپزخانه ی خود بدهید. با این کار تا حد زیادی آشپزخانه را از حالت قدیمی و تکراری خارج می کنید.


• کاشی های تولیده شده معمولاً دارای طیف رنگی تیره و روشن می باشند که به ترکیب آنها در کنار کابینتهای هایگلاس کمک شایانی می کند. ترکیب کاشی قهوه ای و کرم رنگ در کنار کابینت هایگلاس زیباترین جلوه را به نمای آشپزخانه می بخشد. صحبت از کابینت هایگلاس شد بهتر است اول بگوییم که هایگلاس چیست؟


ورق ام دی افی که با روکش پلکسی گلاس می باشد، را هایگلاس می گوییم. براق بودن کابینت های هایگلاس به پوششی پلکسی روی ورقه های گلاس بر می گردد که بدلیل این براقیت در طراحی دکوراسیون داخلی و ساخت تجهیزاتی مثل کابینت و کمد دیواری کاربرد زیادی دارد. تنوع رنگی این نوع کابینت ها زیاد بوده و براحتی می توانیم با انواع کاشی های بدنه با تنوع رنگی خاص ست کنیم.

برای ست کردن کاشی آشپزخانه با کابینت و حتی انتخاب کاشی و کابینت، ابتدا نیاز است موارد زیر را در نظر بگیریم:


- انتخاب طرح و رنگ


برای کاشی، طرح و رنگی را انتخاب کنید که با سبک و دیگر عناصر آشپزخانه هماهنگی داشته باشد، ضمن اینکه در مورد کابینت ها، رنگ آنها را با رنگ کاشی و دیگر عناصر حتما تطبیق دهید.


- اندازه و نصب


ابعاد دقیق فضا را اندازه گیری کنید، تا کاشی یا کابینت مناسب فضای آشپزخانه موجود باشد. نصب کاشی بین کابینت و اجرای آن را به کارشناسان ماهر بسپارید.

 
- جلوگیری از رطوبت


آشپزخانه محیطی ست که بخار آب و رطوبت بالایی وجود دارد. بنابراین از انتخاب خود مطمئن شوید که در برابر رطوبت و آب مقاومت و سازگاری داشته باشد.


- ترتیب و تنظیم


اجزای آشپزخانه را با توجه به هارمونی رنگ، روانشناسی رنگ، و همچنین مباحث ویژه ی دکوراسیون داخلی، انتخاب و بچینید.


- نورپردازی


نورپردازی مناسب فضای آشپزخانه از اهمیت خاصی برخورداراست، اطمینان حاصل کنید که نور به طور یکنواخت در فضا پخش شود.

 

ست کردن کاشی آشپزخانه

 

در ادامه به بررسی چند رنگ کاشی و کابینت و هماهنگی آنها با هم می پردازیم:• همسانی کابینت و کاشی سفید و قهوه ای با یکدیگر


انتخاب این دو رنگ برای آشپزخانه هیچ وقت قدیمی نشده و از مد نیفتاده است. رنگ سفید رنگی خنثی در دنیای رنگها بوده و همچنین بلحاظ روانشناسی رنگ آرامش بخش می باشد. این خنثی بودن رنگ سفید در کنار طیف رنگی قهوه ای می تواند حس زنده بودن را به محیط ببخشد، زیرا رنگ قهوه ای جزء دسته رنگهای گرم بوده و با نورپردازی مناسب مجموعه ی منحصر بفردی را برای آشپزخانه خلق می کنید.

 

• ترکیب کاشی سفید و کابینت طرح چوب


کابینت های چوبی و طرح چوب در نگاه اول نمایانگر طبیعت وخلق ایده های جذاب برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه می باشد. رنگ چوب کابینت همراه با کاشی سفید براق و استفاده از اکسسورهای طلایی، آشپزخانه رویایتان را می سازید.

 

• ترکیب کابینت سفید بدون چهارچوب با کاشی نقره ایی طوسی


کابینت سفید مات ساده در کنار کاشی نقره ای یا طوسی جذاب و بینظر خواهد شد. تمامی ایده های شما قابل اجرا بوده فقط باید سلیقه و اطلاعات را باید چاشنی کار خود کنید. پیشنهاد ما به شما اینست که طرح های کلاسیک کاشی و کابینت همه مد بوده و از طرفدار زیادی برخوردارست.

 

جمع بندی


انتخاب رنگ کاشی برای آشپزخانه بیشتر به سلیقه شما، سبک داخلی فضا و ترکیب با رنگ کابینت ها بستگی دارد. رنگ های سفید، کرم، آبی آسمانی یا سبز معمولا با کابینت های چوبی یا رنگ تیره هماهنگی و همخوانی دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

مشاوره

{{ faqs.title }}

حسنا

1403/01/21 17:53


با سلام به نظر شما کابینت من رنگش مشکی هستش چه رنگی کاشی براش مناسب است؟

مدیر سایت | 1403/01/21 17:57

با سلام
وقت بخیر دوست عزیز
برای کابینت های تیره رنگ شما میتوانید با استفاده از کاشی های بین کابینتی با رنگ ها طلائی طرح زیبا و چشم نوازی را خلق کنید. استفاده از رنگ طلائی در میان کابینت مشکی میتواند زیبایی آن را 2 برابر کنید. ولی در کل انتخاب رنگ برای بین کابینت بستگی به کلیت طرح و رنگ ساختمان شما دارد و بسیار سلیقه ای است.

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت