چهار استاندارد سنگ نما


چهار استاندارد سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/20 15:39 | بازدید: 189

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

چهار استاندارد سنگ نما

 

در ایران با توجه به اقلیم آب وهوایی متفاوت باید گفت که استفاده از هر سنگی برای نما پیشنهاد نمیشود. در مطالبی که قبلا برای شما توضیح دادیم در مورد سنگ های مناطق گرمسیری و سرد سیری و خشک و کوهستانی پیشنهاد های لازم داده شد و میتوانید با مراجعه به آن به صورت تخصصی به تمام موارد و مصالحی که مناسب این نوع از اقلیم هاست دست یابید.سنگ نمای تراروتن از جمله سنگ هایی است که برای اکثر این اقلیم ها مناسب است و تمام گزینه های نظام مهندسی را داراست. . در این مقاله سعی شده تا چهار استاندارد سنگ نما را به صورت مفصل توضیح دهیم. البته باید به این نکته که این چهار استاندارد شامل تمام استاندارد ها نمیشود بلکه فقط موارد عمده و اساسی مطرح شده است را در نظر بگیرید.

 

 استانداردها

 

جنس سنگ نما 

جنس سنگ اولین مورد برای تعیین کیفیت سنگ است . و سنگ ها در ابتدا با توجه به جنس و معدن قیمت گزاری می شوند و بعد الباقی گزینه های دیگر مانند ساب و برش و رزین و ... این موضوع که شما به عنوان یک فرد عادی نمیتوانید در بسیاری از موارد به جنس سنگ پی ببرید پر واضح است . پس در اینجا سعی میشود تا برخی از نکات مورد نیاز و لازم را ذکر کنیم . در بسیاری از موراد سنگ های برند و نامی مانند عباس آباد و حاجی آباد و .... باعث شده است تا برخی از افراد سود جو بسیاری از سنگ ها را به این نما بفروش برسانند . اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این موضوع است که تمام تراوتن ها برای نما مناسب هستند و سنگ های حاجی آباد و عباس آباد فقط به نام شده اند. پس اگر به دنبال خرید مناسبی هستند نیاز به برند ندارید بلکه نیاز به کیفیت دارید. جنس سنگ را از تخلل پشت سنگ و ساب و پولیش سنگ از اندازه برش ها و میزان گل و خاک موجود در سنگ میتوانید متوجه شوید هرچه سنگ ساب بهتری خورده باشد از جنس بهتری برخوردار است و هرچه به یک اندازه برش داده شده باشد و تخلخل متوسطی داشته باشد بهتر است

 

 

ساب سنگ نما

ساب یا پولیش سنگ نما یکی از ویژگی های قابل توجه سنگ است. هرچه سنگ کیفیت بیشتری داشته باشد قابلیت اینکه ساب بیشتری بخورد را دارا است. البته بعضی از سنگ ها هرچقدر هم که ساب بخوردند آینه ای و براق نخواهند شد و نمیتوان گفت سنگی که براق تر است پس جنس بهتری دارد چون بیشتر ساب خورده است. بلکه باید اول جنس سنگ را همانطور که در ابتدا توضیح دادیم در نظر بگیرید. به طور مثال سنگ ترامیت یکی از سنگ های سفید و براق است. اما اصلا قابل مقایسه با تراوتن سفید نیست و جنس متوسط و ضعیفی دارد.

 

برش سنگ نما

برش سنگ یکی از مواردی است که باید دقت خاصی به آن داشت . ما در کارخانه سنگ و سنگبری ها از سه نوع اره و گاها چهار نوع استفاده میکنیم . اره های طولی بر که طول سنگ را برش میزنند و عرضی بر که عرض سنگ را برش میزنند. و اره ای که کوپ را برش میزند یا اصطلاحا قله بر که برش اولیه سنگ را از روی کوپ انجام می دهد . برش سنگ ها در ایران اکثرا با عرض 40 سانتی متر و طول آزاد انجام میگیرد و این نکته که برش سنگ هرچه از ظرافت بیشتری برخوردار باشد در نتیجه نمای شکیل تری به نتیجه خواهد رسید قابل ذکر است. اکثر قطر سنگ نما تراوتن و دیگر سنگ ها 1.7 سانتی متر یا 1.8 سانتی متر است . که باعث تناسب وزن ساختمان خواهد بود .  

 

رزین سنگ نما

 سنگ نمای تراروتن یا هر نوع از سنگی که برای نما استفاده میشود رزین یکی از گزینه های اساسی است . زمانی که مرحله برش سنگ به اتمام رسید در حین مراحل ساب رزین بر روی سطح سنگ زده می شود تا تمام خلل و فرج سنگ نما گرفته شود. به این شکل درصورتی که سنگ در معرض آب و رطوبت قرار بگیرید امکان اینکه آب به سطح سنگ نفوذ کند و احتمال ترک برداشتن سنگ و شکسته شدن آن وجود داشته باشد منتفی میشود. به همین دلیل تمام سطح سنگ رزین میخورد البته به علاوه این موضوع باعث زیبایی سنگ میشود . در سنگ نمای تراروتن به دلیل اینکه این سنگ از تخلخل مناسبی برخوردار است صد درصد باید رزین شود . این تخلل باعث میشود اگر شما نما را به صورت تر کار میکنید .ملات بیشتر به بافت سنگ برود و محکم تر کار شود . و البته اگر به صورت خشک کار میکنید برای پین و اسکوپ گذاری بسیار مناسبباشد.رزین سنگ ها به چندین نوع تقسیم میشود. رزین های معمولی و رزین های نانو و مقدار رزین مورد نیاز و رنگ رزین مورد نیاز توسط کاگر کنترل میشود . در واقع این کارگر است که برحسب تجربه تصمیم میگرد که چه مقدار رزین ها را باهم مخلوط کند تا رنگ سنگ به دست یابد .

 

شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان برخوردار شوید.تمام تلاش همکاران ما جلب رضایت و خشنودی شماست

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت ...جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->