برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کاشی و سرامیک مناسب آشپزخانه

چه کاشی و سرامیکی مناسب آشپزخانه است؟

تاریخ انتشار: 1398/01/27 11:19 | بازدید: 364

چه کاشی و سرامیکی مناسب آشپزخانه است؟

 

کاشی وسرامیک آشپزخانه همیشه همراه با کابینت های آشپزخانه دوعنصری هستند که درطراحی داخلی فضا و ایجاد جذابیت بصری در آشپزخانه بسیار تاثیرگذار و پر اهمیت هستند.از آن جایی که آشپرخانه ازجمله قسمت هایی از ساختمان است که پس ازسالن پذیرایی و نهارخوری بسیار بیشتر از فضا های دیگر در معرض دید مهمانان قرار گرفته می شود توجه به زیبایی و دیزاین این قسمت ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تنوع رنگ وطرح و مدل کاشی و سرامیک های روز دنیا این امکان را برای معماران و طراحان ایجاد می نماید  که آشپزخانه ای با سبک زیبا و طرحی خاص خلق کنند.

در آشپزخانه هایی با سبک و معماری جدید می توان بسته به کاربرد از چند مدل مختلف کاشی استفاده نمود که زیبایی فضای آشپزخانه ی ساخته شده را چندین برابر می نماید از جمله موارد مهم و اصلی که در هنگام انتخاب کاشی مناسب برای آشپزخانه باید آن را در نظر داشت این است که مدل کاشی برای کدام قسمت آشپزخانه انتخاب شده است؟

 آیا هدف اصلی کاشی کاری بدنه ی آشپزخانه می باشد یا سرامیک کف آشپزخانه؟

فضای آشپزخانه ی مد نظر جزء فضاهای کوچک محسوب میشود یا بزرگ؟

چه ترکیب رنگی با ترکیب رنگ کل ساختمان هماهنگ است؟

در مجموع می توان گفت سوالی که عموما برای مصرف کنندگان پیش می آید این است که کاشی مصرفی در آشپزخانه باید چه پارامتر هایی داشته باشد؟

گروه تولید محتوای کالا ساخت بر آن شد که در این مقاله نکاتی را ذکر کند که شمارا درجهت انتخاب بهتر کاشی مناسب برای آشپزخانه تان یاری نماید:

 

مناسب ترین محل برای  نصب کاشی کجاست؟

قبل از انتخاب کاشی مناسب می بایست ابتدا تصمیم بگیرید کاشی برای کاربرد در چه سطحی انتخاب شده است. از کاشی می توان به جهت پوشش دادن سطوح دیوارهای  پشت سینک ظرفشویی، اجاق گازو هود برای جلوگیری کردن از کثیف شدن وامکان شستشوی آسانتر سطوح استفاده نمود یا توسط آن تمام سطوح بین کابیت ها را پوشش داد و به جلوه دارتر شدن کابینت ها کمک نمود . کف آشپزخانه و سطح روی کابینت ها نیز از دیگر سطوحی هستند که از کاشی و سرامیک برای پوشاندن آنها به وفور استفاده می شود.

به طور مثال کاشی هایی با لعاب براق که روی دیوار آشپزخانه نصب می شوند کاشی مناسبی برای کف آشپزخانه نیستند.باید دقت که سرامیک کف انتخابی لغزنده نباشد و برای راه رفتن مناسب  باشد. البته لازم به ذکر است که کاشی و سرامیک هایی با لعاب براق فاقد این ویژگی هستند.

 

انتخاب بهترین نمونه کاشی بات توجه به تفاوت ها

کلمه کاشی در نگاه عموم  مردم قطعه ای كوچك و ظریف با شكلي هندسي و عموما مستطیل و مربع شکل  كه  به صورت هم ردیف  کنار هم قرار گرفته میشوند و در متراژ بالا در جهت پوشش دادن به  سطح های مختلف کاربرد دارند. جنس این محصول به جهت پوشش دادن  سطح های  مختلف از جمله کاشی حمام ،کاشی سرویس بهداشتی و کاشی آشپزخانه طراحی شده است و نمونه طرح های مختلف شامل طرح سنگ، قلوه سنگ، لمینت، چوب و...می باشد. هر جنس وطرح از کاشی به جهت پوشش دادن از سطح خاصی از ساختمان و آشپزخانه طراحی شده است. علاوه بر این کاشی ها دارای جنس های مختلفی هستند از جمله وینیل، چوب پنبه ،سرامیک، سنگ، پرسلان و... که کاشی هایی سرامیکی و پرسلان در کاشی کاری های کف آشپزخانه و همچنین در طراحی ها و دکورهای مختلف برای پوشش دادن دیوارهای پشت اجاق گاز و ظرفشویی و اصطلاحا کاشی بین کابینتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ترکیب کاشی های ساده با کاشی های طرح دار

در انواع کاشی های موجود در بازار کاشیو سرامیک،کاشی طرح دارو کاشی ساده و کاشی با سطح برجسته تولید می شوند که البته کاشی های ساده دارای لعاب براق و لعاب مات می باشند که هم از نظر زیبایی و هم از نظر تمیز کاری و صرفه اقتصادی و موارد دیگر... بیشتربرای استفاده نمودن در کف فضای آشپزخانه مناسب یکی از مناسب ترین گزینه های موجود در بازار هستند. البته کاشی های طرح دار اگر به صورت درست و با توجه به اصول زیبایی شناختی برای طراحی دیوارهای آشپزخانه استفاده شود جلوه ی ساختمان را چند برابر میکند. لازم به توضیح است که در تلفیق کاشی طرح دار با کاشی و سرامیک های ساده زیبایی و جلوه آشپزخانه ی ساختمان شما چندین برابر می شود. کاشی هایی با طرح های گل و بوته و سنگ و طرح های مکمل فرشی از جمله طرح های زیبا و پرطرفدار در بین کاشی های طرح دار موجود در بازار هستند.

البته لازم است در مورد کاشی کف آشپزخانه نیزاین تناسب ها و اصول  را رعایت نمود  زیرا تنها با توجه به اصول خاصی هست که می توان برای بدنه ی آشپزخانه فضایی جذاب تر وزیبا ترایجاد نمود برای کم کردن و کاهش هزینه و صرفه ی اقتصادی بیشتر،تنها با نصب کاشی ها بر روی دیوار پشت سینک ظرفشویی و یا اجاق گاز یا به اصطلاح معماری فضای بین کابینت های بالایی و پایینی می توان زیبایی و جلوه ی متفاوت به نمای آشپزخانه و در کل تمام ساختمان شما بخشید. لازم به ذکر است این امکان وجود دارد که کاشی های جدیدی را با توجه به رنگ بندی و هارمونی فضای قبلی خود انتخاب نموده و آن را بر روی کاشی های قدیمی بین کابینت خود بچسبانید که لازم است قبل از هر چیزی کاشی های زیرین را تیشه ای نموده که در اصلاح امکان ملات خور بودن در آن ایجاد شود و استقامت کار را بیشتر نماید که باعث ایجاد تغییر کلی در تمام فضای ساختمان می شود.

 

ایجاد هماهنگی و هارمونی بین کاشی ها و کابینت ها

وجود مدل ها و رنگ های مختلف و متفاوت در کاشی های بازار امروز صنعت کاشی و سرامیک موجب شده که امکان ایجاد هماهنگی بین کاشی های آشپزخانه و کابینت ها بیشتر شود و این کار را برای معماران و طراحان ساختمان آسان تر سازد. پیشنهاد گروه تولیدی کالاساخت به معماران و طراحان این می باشد که در حین خرید کاشی و سرامیک سری نیز به فروشگاه های کابینت و لوازم آشپزخانه هم بزنند و با داشتن پیش زمینه ی بهتر ذهنی درباره سبک و رنگ و طرح کابینت ها و کاشی های آشپزخانه تصمیم نهایی خود را بگیرند.

 

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت