ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
روش های تشخیص سرامیک با کیفیت و بی کیفیت

چگونه میتوان تشخیص داد که کاشی و سرامیک با کیفیت است؟

تاریخ انتشار: 1401/08/14 08:53 | بازدید: 380

مواردی برای هر یک از ما اتفاق افتاده، سرامیک و کاشی که خرید یا قصد خرید آن را داریم ، نتوانسته ایم کیفیت آن را تشخیص دهیم  و یا حتی روشهای تشخیص آنرا نمیدانستیم. در این مقاله بر آن شدیم تا روش های تشخیص کاشی و سرامیک با کیفیت را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا بهتر است توضیح کوتاهی در مورد واژه کیفیت بدهیم. تعریف کیفیت کاملا نسبی است و در اشخاص با سلایق و چشم انداز های ذهنی منحصر به فرد متفاوت است. ولی به طور کلی می توان گفت کاشی و سرامیک با کیفیت، کاشی و سرامیکی است که سالم و بدون هیچ گونه عیبی باشد.

 

 روش تشخیص سرامیک با کیفیت

 

همان طور که می دانید اولین نکته ای که می تواند تعیین کننده کیفیت کاشی و سرامیک باشد درجه کیفی آن است. به همین ترتیب کاشی و سرامیک های درجه یک از کیفیت بالاتری به نسبت کاشی و سرامیک های درجه چهار رخوردار هستند و این یک قاعده کلی است. البته باید در نظر داشت که کارخانه تولید کننده کاشی و سرامیک نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مشاهدات نشان می دهند تعداد کارخانه‌هایی که کاشی درجه 4 در آن از کیفیت بالاتری به نسبت کاشی و سرامیک درجه یک در کارخانه دیگر بهره مند باشد کم نیستند. پس ابتدا باید به دو نکته مهم توجه کرد:

 

  • کارخانه تولید کننده کاشی و سرامیک و امکانات و توانمندی های آن
  • درجه کیفی کاشی و سرامیک

 

حال با مثال و توضیح دادن این موضوع آن را برایتان شفاف بیان می کنیم. اولین و مهمترین نکته اعتماد به فروشنده و گفته های آن می باشد. وقتی وارد فروشگاه کاشی و سرامیک به قصد خرید می شوید، تنها از هر مدل کاشی و سرامیک یک یا دو عدد آن را مشاهده می کنید. هر مدل و طرحی که انتخاب کرید بسته به معیارهایی که متریال را انتخاب کردید فروشنده ی محترم رنج قیمت تمامی درجات را به شما می دهد و همچنین حتی اگر از آن سوال نپرسید که دلیل تفاوت قیمت درجه یک و چهار چیست؟ آن فروشنده بطور روتین برای شما توضیحاتی می دهد. بعد از شما متوجه خواهید شد که معایب و محاسن درجان نسبت بهم در چیست. پس مهمترین گزینه تا اینجای صحبت اعتماد به فروشنده شد. خب حال به فرض اینکه شما خرید خود را انجام داده اید و موقع بارگیری رسیده است. هر کارخانه ی تولید موقع بسته بندی هر کارتن اطلاعاتی روی چاپ می کند که این اطلاعات شامل:


- نام طرح
- ابعاد
- درصد جذب آب
- تاریخ تولید
- کارخانه

کد یا نوانس رنگی و ... این اطلاعاتی ست که شما می توانید براحتی روی بسته و کارتن ملاحظه کنید.  

 

 تشخیص کاشی با کیفیت

 

حال ممکن است در شرایطی کاشی و سرامیک شما فاقد کارتن باشد و لازم باشد شما به صورت چشمی کیفیت کاشی و سرامیک را تشخیص دهید. برای این امر باید به عیوب اصلی کاشی دقت نمایید. هر چقدر کاشی سالم تر و بدون حباب و بدون عیب و ایراد ظاهری باشد از درجه کیفی بالاتری برخوردار است. برای جمع بندی می توان گفت برای تشخیص کیفیت کاشی و سرامیک می توان در درجه اول به کارخانه تولید آن و پس از آن درجه کیفی تولید و در نهایت به ظاهر کاشی و سرامیک توجه نمود.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت