برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
چگونه کاشی را تمیز کنیم؟

چگونه کاشی آشپزخانه را تمیز کنیم؟

تاریخ انتشار: 1402/01/19 10:29 | بازدید: 68

چگونه کاشی آشپزخانه را تمیز کنیم؟

محیط آشپزخانه به دلیل پخت و پز مداوم همیشه در معرض لکه ، چربی ، دوده می باشد و حتی باکتریهایی که بر اثر پاشیدن غذا، حین پختن بر روی سطح دیوار می نشیند باعث آلودگی و تکثیر باکتری شده و سلامت افراد را به خطر بندازد. تمیز کردن و نظافت کاشی دیوار آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است که مستقیم بر روی سلامت افراد تاثیرگذار است و با چند روش ساده امکان پذیر می باشد.
معمولاً کاشی هایی که برای بدنه آشپزخانه انتخاب می شوند، دارای لعابی براق و سطح صیقلی که این براق بودن مهمترین حُسنی که دارد وضوح خورده غذاها بر روی سطح کاشی می باشد و حتی تمیز کردن آن هم خیلی راحت تر و بهتر از کاغذ دیواری و رنگ روغن می باشد. با ترکیبات ساده اما کاربردی می توانید آشپزخانه ی خود را تمیز کنید. مواردی که در زیر برایتان بازگو می کنیم به ترتیب سختی و اثر لکه بر روی دیوار می باشد.

 


- تمیز کردن دیوار با دستمال مرطوب

 

یکی از آسانترین و ساده ترین روش تمیز کردن کاشی بدنه ی آشپزخانه ، استفاده از دستمال مرطوب است. البته انتخاب دستمال مرطوب باید در مورد لکه هایی که مدت کمی بر روی بدنه مانده ، گزینه ی مناسبی باشد. برای تمیز کردن کاشی آشپزخانه دستمالی را با آب داغ مرطوب کرده و سپس روی کاشی بدنه کشیده و حتی لابه لای کاشی حتماً بکشید. معمولاً کاشی کالیبره بیشتر برای آشپزخانه انتخاب شده چون نیاز به بندکشی ندارد. خود بندکشی بین کاشی ها می تواند عامل قارچ و میکروب باشد. شما در روش با دستمال مرطوب برای لکه های جدید می توانید روزانه یا حداقل یک روز در میان اقدام کنید.

 

تمیز کردن کاشی

 

- نظافت کاشی با دستمال و سرکه سفید

 

یکی دیگر از ترکیباتی که به تمیز کردن لکه بر روی کاشی کمک می کند، استفاده از سرکه سفید است. شما مقداری سرکه سفید را با کمی آب ولرم مخلوط کرده و بر روی دیوار با اسپری بپاشید. سپس با حوله تمیز و خشک کرده تا اثری از لک بر روی کاشی نماند.

 

- تمیز کردن کاشی با مایع ظرفشوئی

 

لکه ای که بر اثر لکه چربی و پخته و پز بر روی دیوار ایجاد می شود همان لکه ئیست که بر روی ظرف غذا می ماند. یکی از ساده ترین محلول های پاک کننده چربی همان مایع ظرفشوئی است. مایع ظرفشوئی را با کمک یک اسکاچ نرم و یا اسفنج بر روی سطح دیوار کشیده تا اثر لکه روی دیوار از بین برود سپس با دستمالی نرم باقی ماندهی کف را از روی کاشی ها کامل پاک کنید تا اثری از کف و لک دیگر نماند.

 

تمیز کردن سرامیک

 

- برطرف کردن لک با آب و صابون

 

آب و صابون یکی دیگر از محلول هائیست که بسیار نتیجه بخش بوده است. برای نظافت کردن کاشی آشپزخانه در ابتدا صابون را خیس کنید و سپس به دیوار کشیده و با کمک دستمال نخی اثرات لکه و دوده را پاک کرده و دقت کنید هیچ اثری از لکه ی صابون و کف بر روی کاشی های بدنه باقی نماند.

 

- بر طرف کردن لک با جوش شیرین

 

لکه و اثر لکه بر روی کاشی اگر کهنه و خشک شود پاک کردن آن با آب خالی و کف صابون موثر نیست. مسلماً لکه ی خشک شده زمان بیشتری برای پاک شدن و همچنین ماده ی قوی تری را نیاز دارد. بخاطر همین ما جوش شیرین را به شما معرفی می کنیم . جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کرده تا خمیری بدست آید. سپس این خمیر را به مدت ده دقیقه روی بدنه کاشی بزنید و صبر کنید خشک شود . تایمی که منتظر می مانید ده دقیقه است . بعد از خشک شدن کامل جوش شیرین بر روی دیوار با کمک حوله دیوار را تمیز کنید تا اثری نه از لکه ی چربی و جوش شیرین بماند.

 

چگونه کاشی را تمیز کنیم؟

 

- بر طرف کردن لک با آبلیمو

 

از آبلیمو برای براق شدن کاشی استفاده کنید چونکه آبلیمو نه تنها می تواند جزء پاک کننده های قوی از آن نام برد بلکه درخشندگی که به سطح کاشی می بخشد را نمیتوان نادیده گرفت. مقداری آبلیمو را با اب مخلوط کرده که ازغلظت آن کم شود و سپس بر روی دیوار اسپری کنید. بعد از چند دقیقه لکه چربی و مواد غذایی براحتی با کمک دستمالی مرطوب پاک شده و دیگر از کثیفی و لکه اثری نمی ماند.
قبل از تمیز کردن بدنه ی آشپزخانه باید به جنس کاشی، نوع درجه و کیفیت لعاب توجه کرد. تمامی موارد ذکر شده اگر در نظر گرفته نشود و نوع پاک کننده به اشتباه انتخاب شود ، موجب آسیب زدن بر روی سطح کاشی بدنه شوید. همچنین تکته مهمی که حائز اهمیت است ترکیب مواد شوینده ها باهم است . به عنوان مثال ترکیب سرکه با سفید کننده ها حاصل آن ماده ای سمی می باشد . در این مقاله سعی کریدم از ساده ترین روشها برای شما بازگو کنیم . با ما در کالاساخت همراه باشید.

 

"در تمامی مراجل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت