چیدمان سرامیک کف


چیدمان سرامیک کف

تاریخ انتشار: 1397/04/10 11:17 | بازدید: 432

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر گوگل پلاس لینکدین

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون به میان می‌آید گزینه های زیادی پیشنهاد می‌شود . یکی از این گزینه ها پوشش کف است . سرامیک کف یکی از مرقون بصرفه ترین گزینه‌ی پیشنهادی مابه شما برای تغییر دکوراسیون در کف است . وقتی صحبت از چیدمان می‌شود ، منظوراین‌ست که روش نصب یا کارکردن سرامیک کف به چندین روش امکان‌پذیر است که در اینجا به شما معرفی خواهیم کرد . که در هرصورت انتخاب هر مورد بسته به سلیقه ی شما دارد . دراین مطلب ما به ده مدل از چیدمان سرامیک کف اشاره خواهیم کرد : 

 

1 - چیدمان راست و مستقیم   

یکی از آسانترین شیوه‌ی نصب سرامیک کف همین راست و مستقیم است . ضمن اینکه برای  کاشی - سرامیک  ( کف - بدنه ) کاربرد دارد . در این روش تمامی بند سرامیک کف دریک راستا قرار می‌گیرد . این چیدمان در کف نظم خاصی را ایجاد می‌کند .

 

 

2 - چیدمان مورب 

سرامیک کف در چیدمان مورب در زاویه‌ی 45 درجه قرار می‌گیرند . زیبایی و جذابیت این چیدمان بیشتر از راست و مستقیم است . و نیز بخصوص اگر برای کف سالن پذیرایی که متراژ کمی دارد  حس گستردگی به آن می‌دهد .  

 

 

3 - چیدمان آجری ( خشـــــتی ) 

سبک آجری و یا خشتی از قدیمی ترین چیدمان کف بوده که تا به امروز استفاده از آن ادامه داشته است ، روش نصب آن هم به این صورت است که ردیف اول که کار شد در ردیف بعدی به اندازه نصف سرامیک نسبت به ردیف قبل جابجا کنید . این روش را تا آخر ادامه دهید . 

 

 

4 - چیدمان شطرنجی 

در این چیدمان سرامیک کف باید در دو رنگ انتخاب شود . انتخاب سرامیک برای این نوع چیدمان ، معمولا طرح ساده و با دو رنگ تیره و روشن ( رنگ متضاد ) است . روش نصب یکی در میان ( سرامیک تیره - روشن ) می‌باشد ، ضمن اینکه مدل چیدن هم مستقیم و هم مورب می‌توان زد . 

 

 

5 - چیدمان قطری خال دار 

 در چنین چیدمانی از دو سایز و دو رنگ سرامیک برای کف استفاده می‌شود . منظور اینکه سرامیک بزرگ و کوچک بصورت کنارهم اما با فواصل یکیدگررا قطع کنند . یا اینگونه بیان کنم که در هر ردیف یا یکی درمیان بین بند هر سرامیک سایز بزرگ ، سرامیک کوچکتر کار شود . 

 

 

6- چیدمان چرخ دنده ایی

سرامیک چرخ دنده‌ایی نیز از دو سایز کوچک و بزرگ استفاده شده است . در این الگو سرامیک کوچکتر ما بین سرامیک بزرگتر نصب می‌شود . اما با این تفاوت که در راس هر سرامیک ابعاد بزرگتر ،سرامیک ابعاد کوچکتر گذاشته می‌شود .   

 

7- چیدمان حصیری

الگوی حصیری را می‌توان کلاسیک نیز نام برد . در این نوع چیدمان از یک مدل سرامیک استفاده شده با این تفاوت که با برش مربع و مستطیل در کنار هم چیده می‌شود . بعد از اتمام کار چیدمان ، طرح ایجاد شده مانند بافت روی سطح زمین دیده می‌شود .

 

   

8- چیدمان مدولار 

سرامیک انتخابی برای کف در سه اندازه‌ی مختلف با الگوی متفاوت تشکیل می‌دهد . سرامیک انتخابی باید طرح ساده داشته باشد ضمن اینکه بصورت نامنظم در کف کارشود . 

 

 

9- چیدمان چپ و راست 

در این مدل چیدمان بیشتر برای نمایش و مانور در کف استفاده می‌شود . بافت کار شده توسط این چدمان سطح برجسته‌ایی را نمایانگر می‌کند . بافت ایجاد شده از لحاظ بصری سطح برجسته ایی را نشان می‌دهد .   

 

 

10- آسیاب بادی 

چیدمان آسیاب بادی به این شکل هست که : سرامیک به تعداد 4 تا با یک ابعاد انتخاب شده و در نقطه‌ی وسط  آن سرامیک با ابعاد کوچکتر اما با ابعاد مربع کار شود . ساده تر اگر بگویم اینست که مربعی در وسط  گذاشته می‌شود و اون چهارتا سرامیک را دور آن کار می شود . 

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت