برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
انواع چیدمان کف در نصب سرامیک

چیدمان سرامیک کف

تاریخ انتشار: 1397/04/10 11:17 | بازدید: 1559

روش های چیدمان در کف چگونه است؟

چیدمان سرامیک کف

 

 قدم اول برای داشتن یک دکوراسیون ایده آل و جذاب، توجه به انتخاب پوشش کف و چیدمان آن می باشد. این امر باعث می شود تا فضای کلی ساختمان تغییر کرده و انتخاب اجزای دیگر دکوراسیون نیز با توجه به آن صورت پذیرد. در واقع پس از انتخاب سبک دکوراسیون داخلی آنچه که باید نسبت به آن اقدام نمود انتخاب متریال مناسب در کف و چیدمان آن می باشد.
در این بین، پرکاربردترین و مشهورترین پوشش برای کف در میان انواع مختلف از مصالح ساختمانی، کاشی و سرامیک می باشد. کاشی و سرامیک از جمله مصالحی هستند که هم دارای صرفه اقتصادی و هم دارای دوام و استحکام بالا هستند. امروزه طرح های بسیار متنوع و جذابی که از این متریال در بازار صنعت ساخت و ساز یافت می شود، این امکان را برای افراد با سلایق مختلف فراهم نموده است تا بتوانند طرح و رنگ مورد نظر خود را یافته و مورد بهره گیری قرار دهند. سرامیک ها همچنین به دلیل طرح های مشابه سنگ، آجر، چوب و ... که دارند، یک جایگزین مناسب برای این مصالح محسوب می شوند. با توجه به تنوع بی شمار طرح، رنگ، ابعاد و تولید کننده موجود در بازار کاشی سرامیک، سلیقه شما می تواند به راحتی در این دنیا به گشت و گذار بپردازد و خیال شما راحت باشد که قطعا در امر انتخاب دست خالی بر نمی گردید. در این دنیای گسترده قطعاً محصولی وجود دارد که با سلیقه و بودجه ی شما هم خوانی داشته باشد. پس بدون نگرانی با ما در این مقاله همراه باشید تا در انتهای آن بتوانید به راحتی بهترین و معقول ترین گزینه برای کف را انتخاب کنید.

 

انواع سرامیک کفبه طور کلی سرامیک کف از لحاظ جنس به دو دسته:

سرامیک پرسلان
• سرامیک معمولی


تقسیم بندی می شود.

 

چیدمان سرامیک کف


در این بین سرامیک پرسلان به سبب تولید با استفاده از خاک سفید، در دما و حرارت بالا، از دوام و استحکام بیشتری برخوردار بوده و حتی در کف فضاهای عمومی و پر رفت و آمد نیز می توان از آن بهره گیری نمود. همچنین به لحاظ ظاهری نیز می توان این متریال را در انواع زیر دسته بندی کرد:


• سرامیک طرح چوب
• سرامیک طرح گرانیت
• سرامیک طرح پارکت
• سرامیک طرح کلکته
• سرامیک طرح آجر
• سرامیک طرح بازالت
• سرامیک طرح مرمر
انواع متنوع از طرح های کاشی و سرامیک را می توانید با مراجعه به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مشاهده و در صورت علاقه مندی خریداری نمایید.انواع چیدمان سرامیک کفبا تمام این تفاسیر علاوه بر طرح سرامیک، نحوه چیدمان آن نیز می تواند در به چشم آمدن ظاهرش و نمایش دادن سبک دکوراسیون تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در ادامه این مقاله، به ارائه چند مدل از چیدمانی که می توان با استفاده از سرامیک در کف اجرا نمود، پرداخته ایم:


• چیدمان راست و مستقیم و خطی


یکی از آسان ترین و در عین حال عام ترین روش های استفاده از سرامیک در کف، روش راست و مستقیم می باشد. در این روش تمام بند های سرامیک های کف در یک راستا قرار می گیرد و این چیدمان موجب ایجاد حس نظم و سادگی در فضا می شود. عموماً از این روش چیدمان در سبک های مدرن و برخی مواقع در سبک معاصر استفاده می گردد. این سبک عاری از پیچیدگی می باشد و به چشم بیننده حسی ساده و زیبا را القا می کند.


• چیدمان مورب (لوزی)


در چیدمان لوزی، سرامیک ها با زاویه‌ی ۴۵ درجه در کنار یکدیگر، قرار می‌گیرند و به صورت کج و مورب در کنار هم چفت می شوند. زیبایی و جذابیت این چیدمان در بسیاری از سلیقه ها بسیار بیشتر از چیدمان راست و مستقیم است. چیدمان مورب برای کف سالن پذیرایی و فضاهایی که متراژ کمی دارد بسیار مناسب بوده و باعث ایجاد حس گستردگی می شود.


• چیدمان آجری خشتی


این سبک چیدمان از قدیمی ترین نمونه های موجود است که از دیر باز در هنر و معماری ایرانی موجود بوده و تا به امروز استفاده از آن ادامه دارد و از اقبال زیادی در بین مصرف کنندگان و مجریان برخوردار است. روش نصب سرامیک در این چیدمان به این صورت است که پس از کار کردن ردیف اول در ردیف بعدی به اندازه نصف سرامیک نسبت به ردیف قبل عقب تر می آیند و سرامیک ردیف دوم را نصب و اجرا می کنند و این روال تا پایان کار ادامه پیدا می کند.


• چیدمان شطرنجی


در چیدمان شطرنجی عموما سرامیک کف باید در دو رنگ متضاد یا دو رنگ با هارمونی یکسان انتخاب شود. بهترین سرامیک برای این نوع چیدمان معمولاً طرح های ساده و یا با دو رنگ تیره و روشن (رنگ متضاد) است. روش نصب در این چیدمان، یکی در میان (سرامیک تیره – روشن) می‌باشد و همانطور که از عنوانش پیداست مشابه با شطرنج هاست. در این روش می‌توان مدل چیدن را هم مستقیم و هم مورب انتخاب کرد.


• چیدمان قطری خال دار


در چنین چیدمانی از دو سایز و دو رنگ سرامیک برای کف استفاده می‌شود. روال کار به این صورت است که سرامیک های کوچک در میان سرامیک های بزرگ با فواصل منظم قرار می گیرند. بهتر است اینگونه بیان کنیم که در هر ردیف یا یکی در میان بین بند هر سرامیک سایز بزرگ ، سرامیک کوچکتر کار می شود.

 

  • چیدمان چرخ دنده ایی

 

در چیدمان چرخ دنده‌ایی نیز از دو سایز کوچک و بزرگ سرامیک استفاده می شود. در این الگو سرامیک کوچکتر ما بین سرامیک بزرگتر نصب می گردد، اما با این تفاوت که در راس هر سرامیک ابعاد بزرگتر ،سرامیک ابعاد کوچکتر گذاشته می‌شود.


• چیدمان حصیری


الگوی حصیری را می‌توان مدل کلاسیک نیز نام گذاری کرد. در این نوع چیدمان از یک مدل سرامیک استفاده می گردد با این تفاوت که با برش مربع و مستطیل در کنار هم چیده می‌شود. بعد از اتمام کار چیدمان، طرح ایجاد شده مانند بافت روی سطح زمین دیده می‌شود.


• چیدمان مدولار


در چیدمان مدولار از سه مدل سرامیک برای کف در اندازه‌ های مختلف با الگوی متفاوت بهره گیری می شود. سرامیک انتخابی باید طرح ساده داشته باشد ضمن اینکه بصورت نامنظم در کف کار شود.

چیدمان در سرامیک کف


• چیدمان چپ و راست


این مدل چیدمان بیشتر برای نمایش و مانور در کف استفاده می‌شود. بافت کار شده توسط این چیدمان سطح برجسته‌ایی را نمایانگر می‌کند.


• آسیاب بادی


چیدمان آسیاب بادی به این شکل است که سرامیک به تعداد ۴ عدد با یک ابعاد انتخاب شده و در نقطه‌ی وسط آن سرامیک با ابعاد کوچکتر اما مربع کار می شود. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، مربعی در وسط گذاشته می‌شود و چهار عدد سرامیک را دور آن کار می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع چیدمان سرامیک کف و سفارش و خرید کاشی و سرامیک در طرح های متنوع و بی نظیر، می توانید با مشاورین ما در کالاساخت تماس حاصل نمایید. همکاران ما در بخش فروش آماده هستند تا به صورت رایگان با در اختیار گذشتن تجربه شان با شما در انتخاب بهترین و به صرفه ترین مدل از سرامیک به شما یاری برسانند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت