ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
کاربرد سنگ آنتیک در نمای ساختمان

کاربرد سنگ آنتیک در نمای ساختمان

تاریخ انتشار: 1396/03/29 15:11 | بازدید: 6656

کاربرد سنگ آنتیک در نما؟ سنگ نمای آنتیک چیست؟

سنگ آنتیک، محصولی از زیر مجموعه ی سنگ های ساختمانی بوده که یکی از گزینه های بسیار مناسب برای زیباسازی فضای داخلی و خارجی سازه محسوب می شود. این سنگ که در دسته محصولات دکوراتیو قرار دارد، از قطعات برش خورده و فراوری انواع سنگ های ساختمانی همچون تراورتن ها، مرمر ها، مرمریت ها و چینی ها تشکیل می شود و به همین دلیل دارای تنوع بالایی در طرح و رنگ می باشد. سنگ های آنتیک عموماً دارای سطحی ناهموار بوده و در ابعاد نسبتاً کوچک تا ریز تولید می شوند که به سبب همین ابعاد ریز تشکیل دهنده شان و زیبایی خاصی که دارند با عنوان سنگ آنتیک معروف شده اند.

 

سنگ های آنتیک قابل فراوری در انواع مختلف

 

 • ( گیوتین با ابعاد استاندارد 30*5 سانتی متر
  • گیوتین ابعاد ریز
  • گیوتین صادراتی (با ابعاد استاندارد 60*15، 60*20، 40*15 و 40*20 سانتی متر)
  • پروفیل
  • چند بعدی
  • بادبر
  می باشند.
 • انواع سنگ های آنتیک، قابلیت اجرا در نمای خارجی ساختمان تا دکوراسیون داخلی را دارند و هیچ گونه محدودیتی برای اجرای آن ها در مکان خاصی وجود ندارد که یک مزیت بسیار خوب برای این محصولات محسوب می شود.

 

خرید سنگ آنتیک

 

سنگ آنتیک در نما و کاربرد آن

 

همانطور که در بالا اشاره نمودیم انواع سنگ‌های آنتیک را می توان به عنوان سنگ نما در بسیاری از نما‌های ساختمان استفاده کرد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این محصولات که سبب افزایش طرفداران آن ها شده است، قابلیت بهره گیری از سنگ های آنتیک در کنار انواع مصالح ساختمانی می باشد. در واقع امروزه با ترند شدن نماهای ترکیبی، این محصولات را با انواع آجرنما، سنگ‌ نما، چوب و کامپوزیت به اجرا در می‌آورند و ظاهر جذاب و دیدنی به ساختمان می بخشد. همانطور که گفتیم، سنگ‌های آنتیک در نمای خارجی ساختمان بیشتر به صورت ترکیبی کار می‌شوند و کمتر کسی آن‌ها را به تنهایی اجرا می‌کند، اما برعکس آن در نما و دکوراسیون داخلی، اغلب این محصولات را به تنهایی به اجرا در می‌ آوردند. از جمله کاربری های این سنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان شامل موارد زیر می شود:

 

1-نمای داخلی ساختمان

 

 • پوشش دیوار ها
  • داخل کناف و دکور
  • دیوار پشت تلویزیون
  • بین کابینت آشپزخانه
  • زیر اُپن
  • دیوار بغل پله

 

2- نمای خارجی ساختمان

 •  ایجاد قاب های تزئینی
 • • ایجاد قاب دور پنجره ها و درب ها
 • • نمای ترکیبی سنگ و سرامیک

 

 

ویژگی های مناسب سنگ آنتیک برای نمای ساختمان

 


همانطور که می دانید مصالحی که در نمای خارجی ساختمان مورد بهره گیری قرار می گیرند باید از ویژگی های متناسبی با این بخش از سازه، برخوردار باشند. در این بین سنگ های آنتیک از ویژگی های مثبت فراوانی همچون:


 • مقاوم در برابر عوامل جوی و تغییرات محیطی
  • وزن نسبتاً پایین
  • چسبندگی کافی
  • عایق صوت و گرما
  • تنوع رنگی
  • قابلیت نصب آسان
  که مناسب برای نمای داخلی و خارجی ساختمان بوده برخوردار هستند.

موارد نام برده شده در بالا را می توان از مهم ترین ویژگی هایی دانست که سنگ آنتیک را برای نمای بیرونی ساختمان ها مناسب کرده است. البته توجه به سبک اجرایی و همچنین لوکیشن شهر، پروژه در انتخاب نوع سنگ آنتیک نمی تواند برای انتخاب نهایی بسیار حائز اهمیت باشد.

در ادامه به توضیح و بررسی ترکیب سنگ آنتیک با دیگر متریال های ساختمانی می پردازیم:

 

سنگ قیچی در نما

 

نمای ساختمان با سرامیک و سنگ آنتیک

 


در برخی از طرح های ارائه شده شاهد این سبک کاری و اجرا خواهیم بود؛ به این صورت که نمای اصلی ساختمان را سرامیک های نما اجرا می کنند و از سنگ های آنتیک به عنوان مکمل نمای اصلی یا به صورت ترکیبی در کنار سرامیک اجرا خواهند کرد. تنوع بالای سنگ های آنتیک و همچنین سرامیک های نما می تواند دست شما عزیزان را برای انتخاب طرح، مدل و همچنین رنگ کاملاً باز گذاشته و به همین جهت می توان تمامی مدل های سنگ انتیک را در کنار هر نوع سرامیکی به اجرا در آورد. این موضوع و این طرح می تواند نما را از حالت یکدست بودن خارج نماید و زیبایی کار را دو چندان سازد. این مدل نما را در گروه های طراحی می توان به نام نمای ترکیبی سنگ و سرامیک نیز معرفی نمود.

 

 • نمای ساختمان با سنگ گیوتین

از دومین موارد استفاده و اجرای سنگ های گیوتین و انتیک در نمای ساختمان ها می توان به اجرای کامل و صد در صد سنگ گیوتین در نما را نام برد. در این حالت تمامی بدنه خارجی نما با استفاده از سنگ های آنتیک و سنگ های گیوتین پوشش داده می شوند و با تنوع رنگی بالایی که دارند می توان از آن ها برای اجرای طرح های گوناگون با رنگ های متفاوت بهره گرفت.

 

 • ترکیب سنگ های آنتیک با سنگ تراورتن

در توضیح این موضوع باید به نکاتی از جمله رنگ و جنس سنگ اشاره کرد. اگر رنگ تراروتن های شما تیره است بهتر است از سنگ های آنتیک روشن استفاده کنید یا بالعکس.

 

 • ترکیب سنگ های آنتیک با اجر نما

از ترکیب سنگ های ساختمانی میتوان به گزینه های زیادی رسید اما ترکیب سنگ با آجر نما ها را باید از گزینه های خاص تلقی کرد. در واقع اینکه بتوان به هارمونی مناسبی رسید درگرو این موضوع است که شما به یک محصول توجه بیشتری داشته باشند به طور مثال اگر قصد ترکیب آجر و سنگ آنتیک را دارید بهتر است تمام نمای خانه را آجر کنید و با استفاده از قاب های باغچه ای یا ساده از سنگ های آنتیک استفاده کنید. اینکه به نسبت مساوی از اجر و سنگ آنتیک استفاده کنید در واقع حالت خنثی به نمای خود بخشیده اید. در اخر این مقاله به نکته ای اشاره می کنیم که راهنمای شما در تمام موارد دکوراسیون داخلی و خارجی است.

 

 • ترکیب سنگ های آنتیک با سنگ های بادبر

برای استفاده از آنتیک ها در کنار بادبر ها باید به مواردی از جمله ابعاد توجه داشت . همانطور که می دانید بادبر ها به ابعاد 5*15 می باشند با ضخامت 2.5 سانتی متر. پس بهتر است اگر قصد ترکیب آنها را دارید بادبرها را در سطح پایه و اول قرار دهید و بعداز ان از آنتیک ها استفاده کنید . و یا اینکه بالعاکساینکا را انجام دهید. درهم و به صورت آجری کار کردن این محصولات هم گزینه جذابی است. زیرا ضخامت هر کدام متفاوت است و باعث می شود نمای شما حالت سه بعدی پیدا کند. اما نکته منفی که این طرح دارد اینست که امکان گرد و خاک و کثیفی گرفتن گوشه سنگ ها بالاتر میرود.

 

 • ترکیب سنگ انتیک با نمای چوب

از دیر باز ترکیب دو عنصر طبیعی که در زمین موجود بوده است جذابیت زیادی به فضای مورد نظر بخشده است . چوب و سنگ دو عنصری که میتوان به زیبایی از انها استفاده کرد یکی از موارد نما های خاص است که در نمای خارجی و چه در نمای داخلی به زیبایی میتوان از ان استفاده کرد . توجه داشته باشید زمانی که مایل به استفاده از چوب هستید بیشتر از سنگ هایی که حالت خشن تر و رنگ های تیر و روشن خاکی هستند استفاده کنید . اگر از سنگ هایی با تناژ قرمز و زرد هم استفاده کنید البته به صورت جداگانه می توانید به هارمونی مناسبی دست پیدا کنید.

 

 • ترکیب سنگ های آنتیک با سنگ های آنتیک دیگر

این ترکیب به وفور در نماهای خارجی مشاهده میشود. اگر قصد استفاده از این ترکیب را دارید بهتر است تا به این نکات توجه کنید.

از سنگ هایی با برش ریز در مقابل سنگ هایی با برش های بزرگتر استفاده کنید.

از سنگ های رنگ روشن در مقابل طیف رنگی تیره تر یا روشن تر استفاده کنید.

از سنگ های ساختمانی تقریبا یک جنس استفاده کنید . مگر اینکه قصد این را داشته باشید که به صورت المان از یک نوع سنگ استفاده کنید.

 

سنگ آنتیک در نما

 

بهترین مکان برای نصب سنگ آنتیک در نمای خارجی

 


سنگ های آنتیک به دلیل اینکه از چسبندگی نسبتاً خوبی برخوردار هستند، قابل بهره گیری در انواع بخش های نمای خارجی ساختمان می باشند، اما در این میان به سبب ابعاد کوچک و ریزی که دارند باید جوری اجرا شوند که به خوبی در نما به چشم آیند. با توجه به این موضوع کارشناسان گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت همواره به مشتریان خود پیشنهاد می دهند که ازسنگ های آنتیک در پایین دست نما بهره گیری نمایند تا در این صورت زیبایی قطعات این محصولات کاملاً قابل مشاهده بوده و جذابیت سازه را دو چندان کند.
علاوه بر این ها ترکیب سنگ های آنتیک با دیگر محصولات بیشتر به نوع رنگ آن ها برمی گردد. در واقع ما پیشنهاد می دهیم سنگ آنتیک خود را با سنگ نما یا هر محصول دیگری که دارای رنگ متضاد است، ترکیب کنید. یعنی اگر سنگ آنتیک انتخابی شما رنگ روشن دارد، با محصولاتی در نما به کار ببرید که از رنگ تیره برخوردارند.
همچنین در مواردی می توان کاربرد بسیار سنگ های آنتیک را به عنوان متریالی نام برد که برای حجمی کاری ها و قاب های دور پنجره مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ آنتیک دور چنجره می تواند یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش هایی اجرایی تنوع در رنگ بندی نما تلقی شود و در مواردی می توانیم با اجرای مناسب سنگ گیوتین یا سنگ آنتیک در کنار قاب های دور پنجره ها، زیبایی و جلوه فوق العاده ای را به کار ببخشیم.

 

رزین سنگ آنتیک

 

یکی از انواع محصولات جانبی که در استفاده از سنگ آنتیک برای نمای داخلی و خصوصاً خارجی ساختمان بسیار پیشنهاد می گردد، براق کننده سنگ آنتیک می باشد. رزین در واقع مایعی شفاف و چسبنده بوده که به عنوان یک لایه محافظتی پس از نصب کامل سنگ آنتیک بر روی آن کشیده شده و مقاومت این سنگ در برابر عوامل جوی مختلف را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. علاوه بر این ها، رزین سنگ از نفوذ انواع آلودگی، گرد و غبار، آب و رطوبت و حشرات به داخل بافت سنگ جلوگیری نموده و شست و شو آن را بسیار آسان می کند.

 

 

کلام آخر

 

در آخر باید بگوییم، تمام موارد گفته شده فقط گوشه ای از ترکیب و استفاده سنگ ساختمانی با دیگر مصالح است. اما در کل سعی کنید از یک گزینه خاص در طراحی خود استفاده کنید به اصطلاح وقتی که ببینده ای طرح شما را مشاهده کرد نقطه دید و مرکزیت نگاه بر روی یک نقطه باشد تا توجه را به خود جلب کند. اگر طرح شلوغی را انتخاب کنید و نقطه نگاه و چشمی برای آن در نظر نگیرید باعث میشود تا فقط چشم بر روی کل طرح شما گردانده شود و جذابیت خاصی توجه جلب نکند . گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت با تولید و ارائه انواع متنوع از سنگ های آنتیک در سایت خود این امکان را برای شما همراهان عزیز فراهم نموده است تا بدون نیاز به حضور فیزیکی و از داخل منزل، محصول مورد نظر خود را انتخاب نموده و در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

علاوه بر این ها در 24 ساعت شما می توانید با شماره گیری تلفن های شرکت کالاساخت، حتی در روز های تعطیل با کارشناسان متخصص ما صحبت کرده و اطلاعات لازم در مورد محصولات و ساخت و ساز را دریافت کنید. با ما تماس بگیرید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت