ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
کاربرد سنگ در فضای بیرون

کاربرد سنگ در فضای بیرونی ساختمان

تاریخ انتشار: 1399/01/24 15:16 | بازدید: 315

خوب است بدانید سنگ های بسیار مختلف و متنوعی با پیشرفت علم و فناوری ...

خوب است بدانید سنگ های بسیار مختلف و متنوعی با پیشرفت علم و فناوری و ورود دستگاه های استخراج آسان مورد استفاده دست اندرکاران ساختمان سازی قرار می گیرد.اهمیت این مصالح حتی از فلز نیز بالا تر است و می توان گفت یکی از پر طرفدار ترین متریال ها در کشورهای مختلف دنیا می باشند به طوری که ساختمان یا منزلی را به ندرت می توان یافت که حتی در یک قسمت از ساختمان خود از سنگ ها استفاده نکرده باشد. سنگ های ساختمانی به دلیل ویژگی های بسیار زیاد و متنوعی که دارند از گذشته تا به امروز در امر ساخت و ساز استفاده می شوند و هر کدام از انواع ان ها بر اساس ویژگی هایی که دارند در قسمت های مختلف یک سازه کاربرد دارند. از سنگ های ساختمانی هم در فضای بیرونی ساختمان و هم در فضای درونی ساختمان می توان استفاده نمود.  در این مطلب تیم کالاساخت سعی در بررسی کاربرد سنگ ها درفضای بیرونی ساختمان دارد. انتخاب سنگ در فضای بیرونی نیازمند دقت و توحه بسیار زیادی می باشد، چراکه این قسمت از ساختمان در معرض عوامل تخریب کننده بسیاری همچون گرما و سرما، یخبندان، اشعه خورشید، آلودگی، باران های اسیدی، برف و باران، رطوبت و ... قرار دارد و نیازمند سنگی می باشد که از مقاومت بالا در برابر این شرایط بهره مند باشد. سنگ تراورتن از جمله انواع سنگ های ساختمانی می باشد که از مقاومت و استحکام بسیار بالایی در برابر این عوامل برخوردار است و می توان در نقاط مختلف فضای بیرونی ساختمان از این نوع سنگ استفاده نمود . گرانیت، سنگ چینی و آنتیک از دیگر سنگ هایی هستند که می توان از آن ها در ساخت فضای بیرونی استفاده نمود.

 

کاربرد سنگ های ساختمانی در فضای بیرونی شامل موارد زیر می باشد:

 

  • نمای بیرونی:

یکی از مهم ترین کاربرد های سنگ در فضای بیرونی ساختمان، طراحی نما می باشد. نمای بیرونی به دلیل نقش بسیار موثری که در هویت بخشی به یک سازه دارد از اهمیت بسیار زیادی در بین دست اندر کاران ساختمان سازی بهره مند می باشد. در طراحی این بخش از سبک های بسیار مختلفی مانند رومی، کلاسیک، مدرن، مینیمال و ... می توان استفاده نمود. بهترین سبک در طراحی نما با استفاده از سنگ های ساختمانی، نمای رومی می باشد. سنگ در نمای بیرونی زیبایی و شکوه بسیار زیادی به ساختمان می بخشند و سبب می شود تا افرادی که به نما نگاه می کنند در مورد فضای داخلی ساختمان قضاوت خوب و بسیار مناسبی داشته باشند.

 

  • سنگفرش:

یکی دیگر از کاربرد های سنگ، پوشش کف فضای بیرونی ساختمان یا همان سنگفرش می باشد. از کنار هم قرار گرفتن سنگ ها به صورت منظم و نا منظم در کف فضای بیرونی ساختمان سنگفرش ها تشکیل می شوند. سنگفرش ها به محوطه بیرونی ساختمان مانند حیاط یا باغ جلوه و زیبایی بسیار زیادی می بخشد. یک سنگفرش مناسب نه تنها زیبایی و جذابیت فضا را دوچندان می کند، بلکه سالیان سال ظاهر خود را حفظ می نماید. بهترین سنگ در ساخت سنگفرش برای فضای بیرونی، سنگ کوبیک می باشد. سنگ های کوبیک معمولا از جنس سنگ های تراورتن و گرانیت می باشند که به صورت مکعبی شکل در ابعاد گوناگون ساخته می شوند.

 

  • پوشش پشت بام:

پوشش پشت بام از دیگر کاربرد های سنگ در فضای بیرونی می باشد. البته امروزه کم تر از سنگ برای پوشش بام استفاده می شود اما همچنان در برخی نقاط می توان این پوشش های سنگی را مشاهده نمود. در ساخت این قسمت از ساختمان به دلیل باری که بر روی سازه دارد باید از سنگ هایی که دارای وزن بسیار پایین هستند استفاده نمود و همچنین باید بتوان آن ها را در لایه های مسطح و نازک تقسیم نمود. از جمله سنگ های مناسب برای پوشش بام، شیست های کلریتی و میکاشیست ها می باشند.

 

  • دیوار ها:

ساخت دیوار های خارجی یکی دیگر از کاربرد های سنگ ساختمانی می باشد. در حال حاضر استفاده از انواع سنگ در ساخت  دیوارپوش به میزان بسیار چشمگیری رواج یافته است. مقاومت بالا در برابر ضربه و خش از جمله ویژگی هایی است که سنگ های مورد استفاده در دیوار ها باید از آن برخوردار باشند.

 

  • درپوش دیوارها:

یکی دیگر از کاربرد های سنگ در فضای بیرونی، درپوش و سایبان دیوار ها می باشد. وظیفه در پوش های سنگی در ساختمان ها، جلوگیری از نفوذ رطوبت به بنا و دیوار های حیاط یا نما می باشد. در واقع درپوش ها مانند چتری مستحکم بر روی دیوار ها قرار می گیرند و آن ها را از برخورد با بارش برف و باران محافظت می نمایند. بهترین سنگ در ساخت درپوش ها، سنگ تراورتن می باشد.

 

  • پلکان:

پلکان از جمله سازه هایی است که هم در فضای داخلی ساختمان و هم در فضای خارجی آن می تواند قرار داشته باشد. پلکان هایی که در فضای خارجی ساختمان قرار می گیرند نیازمند سنگ هایی هستند که از استقامت بالا و جذب اب بسیار پایینی برخوردار باشند و به دلیل رفت و آمد بسیار بالایی که بر روی ان ها انجام می شود و برخورد و سایش کفش های مختلف با آن ها سنگ مورد استفاده باید از مقاومت سایشی و فشاری بالایی برخوردار باشد.

 

  • محوطه سازی بیرونی:

محوطه سازی در واقع یعنی روح بخشیدن به فضای بیرونی و بی جان ساختمان. در طراحی قسمت های مختلف محوطه سازی های بیرونی می توان از سنگ های ساختمانی استفاده نمود و با حس آرامش و طبیعی که این مصالح دارند می توان به محوطه جان و روح تازه بخشید. در بسیاری از باغ ها و ویلا ها این محوطه سازی ها به وفور به چشم می خورند و در ساخت آن نیازمند سلیقه و هنر بالایی است. سنگ های برش خورده و سنگ های ریز در طراحی محوطه و مسیر ها و راه های دسترسی به آن گزینه بسیار مناسبی می باشد. علاوه بر این ها ترکیب سنگ و چوب یک ترفند بسیار زیبا و کارآمد است که بیشتر طرحان از آن در زیبا سازی فضای بیرونی و ساخته محوطه های بیرونی استفاده می نمایند.   

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت