برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کاربرد نرده های سنگی در نمای داخل و بیرون ساختمان

کاربرد نرده های سنگی

تاریخ انتشار: 1399/08/20 09:32 | بازدید: 253

یکی از دیگر از اجزا اصلی ساختمان نرده ها می باشند که ممکن است از جنس سنگ، چوب، استیل، بتن و یا گچ باشند.

کاربرد نرده های سنگی

یکی از دیگر از اجزا اصلی ساختمان نرده ها می باشند که ممکن است از جنس سنگ، چوب، استیل، بتن و یا گچ باشند. نرده های سنگی دربین دیگر انواع نرده ها به دلیل مقاومت بالا و ظاهری که دارند از طرفداران بسیار زیادی برخوردار هستند. در واقع سنگ ها از گذشته تا به امروز برای ساخت انواع تزئینات ساختمان مانند نرده ها کاربرد فراوانی دارند و این نه فقط به دلیل مقاومت بالایشان بلکه به دلیل قابلیت حکاکی و برش کاری که دارند نیز می باشد. نرده های سنگی علاوه بر جنبه محافظتی و ایمنی که دارند جنبه تزئینی و دکوراتیو نیز دارند. سنگ های طبیعی و سنگ های مصنوعی هر دو قابل استفاده در ساخت نرده های سنگی هستند که به دلیل تنوعی که در رنگ و نقش دارند همه افراد با سلیقه های متفاوت جذب آن ها می شوند و در واقع می توانند حس آرامش را به بیننده های خود انتقال دهند. از نرده های سنگی می توان هم در فضای بیرونی و هم در فضای داخلی استفاده نمود.

 

کاربرد نرده های سنگی در فضای خارجی :

از نرده های سنگی که جنس آن ها ازسنگ های طبیعی تراورتن و چینی و سنگ مصنوعی سند پلاست است می توان در بیرون از ساختمان و در فضای آزاد استفاده نمود. سنگ هایی که در فضای بیرونی استفاده می شوند باید مقاومت بالایی در برابر هوازدگی، رطوبت، آلودگی و اشعه خورشید داشته باشند و در مقابل فشار و ضربه به راحتی از بین نروند. اگر از سنگ هایی که جذب آب بالایی دارند در نرده های سنگی بیرون از ساختمان استفاده کنیم ممکن است این سنگ ها در اثر جذب آب در بافت خودشان خرد و متلاشی گردند. نرده هایی که از جنس سنگ های تراورتن هستند بهترین نمونه از نرده های سنگی برای فضای خارجی هستند. نردههای سنگی تراورتن علاوه بر ویژگی هایی خوبی که دارند از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند.

علاوه برجنس طرح نرده ای که استفاده می شوند نیز مورد اهمیت می باشد. از انواع طرح نرده های سنگی می توان به طرح چهارگوش، طرح دایره ای، طرح تیتان، طرح آریو، طرح ژاکلین، طرح رومی کلاسیک، طرح رایمون، طرح زمرد و … اشاره نمود. پیشنهاد کالاساخت به شما از بین انواع طرح نرده های سنگی استفاده از نرده های دایره ای شکل در فضای بیرونی ساختمان می باشد. نرده های سنگی که برای بیرون ازساختمان استفاده می شوند بیشتر در بالکن و پشت بام مورد استفاده قرار می گیرند که استفاده از نرده های دایره ای شکل علاوه بر ایمنی بالایی که دارند نمای بهتری به بالکن و پشت بام می بخشند. در طراحی استوانه ای بر عکس طراحی مربعی شکل نرده ها دچار لب پر شدن و شکستگی نمی شوند.

 

کاربرد نرده های سنگی در بیرون از ساختمان به صورت زیر می باشد:

  • نرده راه پله های خارجی
  • نرده بالکون
  • نرده تراس
  • نرده دور پشت بام
  • نرده حیاط

 

کاربرد نرده های سنگی در فضای داخلی :

در نماهای داخلی منازل و ساختمان های نیز می توان از نرده های سنگی استفاده نمود. نرده های که در فضای داخلی استفاده می شوند باید متناسب با دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان باشند. این محصولات می توانند قسمتی از دکوراسیون داخلی باشند و سبب زیباتر شدن نمای درونی شوند. استفاده از طرح و رنگ مناسب از نرده های صراحی می تواند فضای داخلی را زیبا و مجلل گرداند. نرده های سنگی که از جنس سنگ تراورتن، مرمریت و مرمر هستند بهترین گزینه برای فضای داخلی می باشند. البته نرده هایی با جنس سنگ های مرمر از قیمت بالاتری نسبت به دیگر نرده ها برخوردار هستند و مناسب برای پروژه های وسیع و گران قیمت می باشند. نرده هایی که از جنس سنگ های مرمریت می باشند جلوه و ظاهر بسیار زیبایی دارند و این به دلیل زمینه روشن برخی از سورت های سنگ مرمریت می باشد. علاوه بر این سنگ های مرمریت جلاپذیری بالایی دارند و سطح آن ها صیقلی و شفاف می باشد و استفاده از نرده های سنگی با این جنس می تواند علاوه بر زیباتر کردن چهره دکوراسیون داخلی، سبب افزایش نور در ساختمان نیز گردد.

نرده های سنگی که در فضای داخلی کاربرد دارند لزوما نیازی نیست دارای طرح دایره ای شکل باشند و می توان از هر طرحی با شکل های متنوع در این بخش از ساختمان استفاده نمود. توجه به استحکام ، مقاومت فشاری و ظاهر و طرح سنگ نکات مهم در استفاده از نرده های سنگی برای فضای درونی ساختمان می باشد.

کاربرد نرده های سنگی در داخل ساختمان به صورت زیر می باشد:

  • نرده راه پله های داخلی
  • نرده برای فضا سازی های داخلی

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت