کاشی استخری چیست ؟


کاشی استخری چیست ؟

تاریخ انتشار: 1398/01/17 09:29 | بازدید: 1120

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

کاشی و سرامیک استخری

 

یکی از مهمترین سوالاتی که عموما برای کاربران کاشی و سرامیک ایجاد می شود این است که کاشی سرامیک استخری چیست؟ یا تفاوت اصلی کاشی و سرامیک معمولی  و کاشی و سرامیک استخری چیست؟ و یا از دیدگاهی دیگر میتوان به این سوال پرداخت که کاشی استخری دارای چه ویژگی های خاص و متفاوتی است؟

با توجه به اسم کاشی استخری میتوان گفت که کاشی و سرامیک استخری به کاشی و سرامیکی گفته میشود که مصارف آن در مناطق مرطوب و دارای رطوبت بالاست که به علت اینکه جذب آب در این محصول تا صفر درصد است آن را با این شرایط مقاوم و سازگار میسازد . ابعاد کاشی استخری 2.5*2.5 می باشد که در شکل های مربعی و شش ضلعی طراحی شده اند و بر روی توری های 30*30 نصب شده و البته با آسانی قابل جدا شدن هستند.

 در بررسی تفاوت های کاشی  و سرامیک معمولی و کاشی سرامیک  استخری درصد جذب آب یکی از متهمترین این تفاوت هاست  است که درصد جذب آب در کاشی استخری تا صفر است که  در یک آزمایش ساده میتوان این مساله را  متوجه شد  برای اطمینان  کافی است چند قطره آب پشت کاشی استخری  بریزیم و بررسی کنیم که کاشی استخری هیچگونه جذب آبی ندارد و آب از پشت آن سر میخورد.

ویژگی مهم دیگر کاشی استخری مقاومت در برابر یخ زدگی است که این ویژگی کاشی استخری  را مناسب برای مکانهایی که دارای انقباض و انبساط باشد میسازد. به طور مثال اگر معمار به هر دلیلی کاشی معمولی برای بدنه و کف استخر ها استفاده کند نهایتا یکسال مورد استفاده است و بعد از یکسال از سطح جدا شده  و مجددا نیازمند به تعویض میشود.

کاشی استخری دارای لعاب براق بوده و به بزرگتر نشان دادن فضا نیز کمک میکند از دیگر مصارف استفاده کاشی استخری علاوه بر استخر ها و حتی حمام ها و سرویس های لوکس ساخت حوض های تزئینی و حتی ساخت تابلوهای زیبای صنایع دستی است.

 یکی از بهترین روش های نصب کاشی استخری نصب به وسیله چسب بتن و چسب کاشی و سرامیک است هم به این جهت که این نوع چسب مقاومت بالایی به سطح کار میدهند و هم بدین جهت که برای نصب با چسب کاشی و بتن ضخامت کمتری لازم است و باعث میشود که فضا بزرگتر نشان داده شود ولی در استفاده از ایزوگام و دوغاب حدودا 2 تا 3 سانتی متر از فضا گرفته میشود و فضا کوچکتر نشان داده میشود البته صرفه اقتصادی و زمانی هم نیز با استفاده از چسب کاشی و بتن میباشد.

 هر متر مربع از کاشی استخری 144 عدد کاشی 2.5*2.5 می باشد و در هر کارتن 11 ورق کاشی 30*30 موجود میباشد.در تولید کاشی استخری دو نوع تولید میشود:

کاشی استخری مربعی شکل
کاشی استخری شش ضلعی

که در رنگ های مختلف تولید می شود از جمله این رنگ ها سفید، آبی، قرمز،نارنجی،سبز و... که از جمله پر فروش ترین های این محصول رنگ های آبی و سفید و سرمه ای هستند که رنگ سرمه ای به علت ترکیب رنگ آن که نیاز به ترکیب رنگی بیشتری دارد از قیمت بالاتری نیز برخورد دار است و به جهت زیبایی و لعاب براق آن زیایی آن بسیار بیشتر می باشد.

سطح این محصول براق و صاف و سیقلی است با اندکی پخ و برجستگی در لبه های محصول که باعث میشود محصول جلوه و زیبایی داشته باشد 

سرامیک استخری از جمله سرامیک هایی است که به آسانی قابل جا به جایی و تغییر شکل جدید است و این امکان را به کاربر میدهد که با اندکی جدا کردن و تغییر شکل ها نمونه و طرح اصلی را تغییر دهند امروزه برای تولید دیوار نگاره های جدید و طرح های چهره و طرح های اسلیمی و هرگونه تصویر درخواستی این امکان وجود دارد که با هماهنگی با واحد هماهنگی کالاساخت شما میتوانید سفارشات درخواستی خود را بدهید.

از جمله زیباترین و جدیدترین نمونه های کار شده را میتوانید به وسیله همکاران در بخش فروش و پشتیبانی و در کانال تلگرام و اینستاگرام ما پیگیری نمایید و سفارشات خود را ثبت نمایید.

برای زیباتر کار شدن کاشی استخری میتوان از پودر بندکشی رنگی متناسب با رنگ کاشی استخری کارشده استفاده نمود که یبایی کار راچندین برابر میکند و فضا را صاف تر و یکدست تر میکند.

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت 

 جستجو در مطالب وبلاگ