برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کدام سرامیک در برابر خش مقاوم تر است؟

کدام سرامیک کف مقاوم ترین در برابر خش است؟

تاریخ انتشار: 1401/07/30 14:31 | بازدید: 414

سرامیک ها امروزه یکی از پرکاربردترین کف پوش های ساختمانی هستند که توجه تعداد بسیاری از سازندگان را به خود جلب نموده است. باید توجه نمود که یکی از معیارهای اصلی برای خرید بعضی از افراد در سرامیک، ضد خش بودن آن است که پس از مدتی ظاهر اصلی سرامیک نازیبا و پر از خط و خش نشود. در این مقاله تصمیم داریم در مورد اینکه کدام سرامیک کف در برابر خش مقاوم تر است صحبت کنیم.

 

خش رو سرامیک

 


اولین مسئله ای که باید در انتخاب سرامیک ضد خش در نظر بگیریم این است که میزان رفت و آمد و تردد در فضای ما چه اندازه است برای مثال فضای برای تردد کم نیاز به هزینه زیاد و خرید سرامیک با لعاب قوی و ویژه ندارد پس در ابتدا باید میزان تردد را در نظر بگیریم. فضاهایی با میزان تردد بسیار کم مثل حمام مهمان، فضای شب نشین و غیره جزء فضاهای با تردد کم محسوب شده و سرامیک معمولی برای آن مناسب است. برای فضاهایی مانند آشپزخانه، ورودی ها و پله ها، سرامیک های کف با درصد سایش متوسط پیشنهاد می شوند. البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که در برخی خانه های ایرانی روی سطح سرامیک در نهایت با موکت و فرش پوشیده می شود. این پوشش می‌تواند میزان ضد خش بودن آن را کم کند و به عبارتی از سرامیک شما محافظت نماید.

 

مقاوم ترین سرامیک کف


مسئله اصلی فضاهای با میزان رفت و آمد بالا و متوسط رو به بالاست که در این فضاها پیشنهاد می شود از سرامیک های پرسلان استفاده شود. البته در نظر داشته باشید سرامیک هایی که پرسلان هستند به این جهت مقاومت بیشتری در برابر خط و خش دارند که نفوذ هر چیزی در آن بسیار سخت و به عبارتی ناممکن است. به عنوان نکته نهایی باید گفت فضاهایی با میزان رفت و آمد فوق العاده بالا مثل فضای کف پاساژها، مراکز تجاری اداری و غیره نیز مورد هدف این مقاله هستند که برای این دست فضا ها پیشنهاد می شود از سرامیک های پرسلان که پایه گرانیتی دارند استفاده شود. از جمله سرامیک هایی که می توان در بازار به عنوان سرامیک های مقاوم در برابر خط و خش یاد کرد سرامیک های سوپر پولیش و پولیش است که ویژگی های خاص خود را دارند.

 

خش روی سرامیک

 


پیشنهاد می شود برای اطمینان از از ایجاد خط و خش کمتر روی سطح سرامیک خود حتماً از سرامیک های با لعاب براق و یا نیمه براق استفاده نمایید چون در سرامیک های مات امکان تغییر و ایجاد خط و خش بسیار بالاست. در نهایت باید گفت برای انتخاب مقاوم ترین سرامیک کف در برابر خش به میزان تردد و پس از آن به مات و براق بودن سطح کار توجه زیادی نمود. البته شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه سرامیک ضد خش برای کف با همکاران ما در واحد کاشی و سرامیک ارتباط برقرار نموده و دریافت مشاوره نمایید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

اکبر پناه

1401/11/15 02:43


سلام وخداقوت،
کارگاه خدمات لیزر فلز دارم به ابعاد ۱۰*۵ با لطفا در نظر گرفتن اینکه کار ما در ارتباط با قالبهای فلزی هست ممنون میشم در انتخاب مقاوم‌ترین و بهترین سایز سرامیک جهت کف و بدنه حقیر رو راهنمائی کنید، پاینده باشید

مدیر سایت | 1402/03/02 15:11

با سلام دوست عزیز وقت بخیر

برای کف بدنه مکان های صنعتی و سنگین مثل شما فقط به شما سرامیک های پرسلان گرانیتی را پیشنهاد می کنیم.

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت