ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
گران ترین سنگ های تراورتن ایران

گران ترین سنگ های تراورتن ایران

تاریخ انتشار: 1402/11/06 17:37 | بازدید: 73

از آن جایی که کشور ایران دارای معادن سنگ تراورتن بسیار زیادی است، بنابراین انواع متنوع از این سنگ موجود است که بازه قیمتی را بسیار گسترده می کند. در وبلاگ ها و محصولات سایت کالاساخت می توانیم انواعی از تراورتن های نما را مشاهده کنیم که دارای ویژگی ها، رنگ ها و قیمت منحصر بفرد خود هستند که می توانیم جزئیات هر یک را دقیق تر در همان صفحه مطالعه کنیم. اما در این متن تصمیم داریم گران ترین سنگ های تراورتن نما را معرفی کنیم. از آن جایی که می دانیم هر چقدر سنگ تراورتن سفید تر باشد، گران تر است، پس تقریبا پنج معدن اول همگی سفید هستند. سعی میکنیم اولویت معرفی را به ترتیب قیمت بالاتر بنویسیم. با ما همراه باشید.

 

سنگ آتشکوه


معدن سنگ آتشکوه در محلات بوده و سنگ سفید و فوق العاده ای از آن استخراج می شود. البته در چند سال گذشته سورت های خوب از این معدن استخراج نشده است و به همین دلیل در بازار و سنگبری ها کمیاب است؛ اما سورت سوپر ممتاز آتشکوه اگر اصل باشد گران ترین تراورتن ایران شناخته می شود.

 

سنگ عباس آباد


معدن سنگ عباس آباد در نزدیکی روستای باقر آباد محلات است و سنگ های متنوعی از آن استحصال می شود. عباس آباد دارای بیش از 25 سورت متفاوت است که هر یک شکل ظاهری و قیمت مخصوص به خود را دارند. این سنگ یکی از بیشترین بازه های قیمتی را در بین سنگ ها دارد به گونه ای که دو سنگ آن می تواند تا متری 3 میلیون تومان اختلاف با یکدیگر داشته باشند. پس در حال حاضر گران ترین سنگ تراورتن ایران عباس آباد است.

 

سنگ دره بخاری


معدن سنگ دره بخاری نیز همانند دیگر سنگ ها در محلات استان مرکزی بوده و سنگ های کرم، کرم روشن و سفید از آن استخراج می شود. قیمت سنگ دره بخاری نسبت به سنگ عباس آباد کمتر است اما در قیاس با دیگر تراورتن ها گران تر محسوب می شود. سورت های سفید و کرم روشن دره بخاری از دیگر نمونه های مشابه گران تر است.

 

گران ترین سنگ های تراروتن

 

سنگ حاجی آباد


معدن سنگ حاجی آباد در نزدیکی معدن دره بخاری بوده و از همین رو شکل و نقش شبیه به هم را دارند. این سنگ زمینه رنگی کرم، کرم روشن و سفید دارد و قیمت ها نیز بر همین اساس مشخص می شود. سورت های سوپر سفید حاجی آباد با دره بخاری یک قیمت هستند. اما نکته حائز اهمیت این است که حاجی اباد نیز مانند آتشکوه بوده و در زمان نوشته شدن این وبلاگ سنگ خوبی از معدن آن استخراج نمی شود. به همین دلیل توسط سنگبری های کمی برش داده می شود.

 

سنگ ابیانه


معدن سنگ ابیانه در استان اصفهان بوده و دارای زمینه رنگی کرم، سفید هاله دار و سفید می باشد. این سنگ از نظر جنس و کیفیت رتبه ای پایین تر از عباس آباد داشته و به همین دلیل تقریبا نصف قیمت عباس اباد در بازار دیده می شود. با سنگ هایی همچون دره بخاری و حاجی آباد برابری می کند و می توانیم به عنوان پنجمین سنگ گران تراورتن آن را معرفی کنیم.

 

سنگ طبس


یکی دیگر از سنگ های گران قیمت نما سنگ تراورتن معدن طبس است. این سنگ زمینه های رنگی متنوعی داشته و در سورت های سفید و یخچالی آن شاهد قیمت هایی بالایی خواهیم بود. بنابراین سنگ تراورتن طبس نیز می تواند پس از ابیانه گران ترین سنگ کشور محسوب شود.

 

سنگ سیلور تکاب


بعد از سنگ های سفید تراورتن، سنگ تکاب سیلور گران ترین به شمار می آید. این سنگ در سورت های سوپر و ممتاز می تواند با سنگ های معادن آبگرم و طرق برابری کرده و بنابراین در گران قیمت ها دسته بندی می شود.

 

گران ترین تراورتن ایران

 

سنگ آبگرم


سنگ تراورتن آبگرم محلات نیز می تواند در دسته سنگ های گران قیمت نما معرفی شود. این سنگ زمینه رنگی کرم و شکلاتی داشته و در سورت های کرم روشن قیمت بالایی خواهد داشت.

 

سنگ کمشچه


سنگ تراورتن کمشچه نیز یکی از معروف ترین تراورتن های ایران است که در درجه های سوپر و ممتاز دارای قیمت بالاییست. این سنگ می تواند در سورت سنگ کرم روشن با سنگ آبگرم قیمت یکسانی داشته باشد.

 

سنگ طرق


سنگ طرق اصفهان که یکی از پرطرفدار ترین سنگ های نما محسوب می شود دارای بازه قیمتی بسیار گستره ای است و سورت های خوب و سوپر آن دارای قیمت بالایی هستند. سوپر ممتاز طرق اصفهان قیمتی برابر با آبگرم را خواهد داشت.

 

چگونگی انتخاب سنگ های گران قیمت


در دنیای امروزه هر مبحثی رو به سوی پیشرفت و ترقی دارد و همواره موضوعات جدید در دنیا به وجود می آید. صنعت ساختمان سازی نیز همانند دیگر صنایع همواره و روز به روز شاهد تغییرات و تحولات زیادی می باشد. یکی از مسائلی که در برخی از نقاط دنیا در زمینه ساختمان سازی روز به روز مورد توجه قرار میگیرد پیاده سازی ساختمان های گران قیمت و باشکوه که یکی از دیگر زیبا تر و باشکوه تر است می باشد. با توجه به تغییراتی که امروزه در سبک زندگی مردم به وجود آمده است می توان مشاهده نمود که قشر مرفه و متمول جامعه همواره گرایش بسیار زیادی به اجرا ساختمان های گران قیمت و استفاده از مصالح پرهزینه در اجرا ساختمان خود دارند. تمایل مردم به تجمل گرایی و ایجاد نوعی سندروم کاخ نشینی در آن ها سبب شده است تا همواره به دنبال مصالحی باشند که از قیمت بالاتری برخوردار است. سنگ ساختمانی یکی از انواع مصالح ساختمانی می باشد که از انواع مختلفی برخوردار است و می توان ان را در ارزان ترین قیمت تا گران ترین قیمت تهیه نمود.تیم کالاساخت در پی تمایل برخی از مردم به استفاده از سنگ های گران قیمت این مطلب را تنظیم نموده است تا افرادی که به دنبال این نمونه از سنگ ها هستند با بررسی ویژگی های زیر که ویژگی های سنگ های گران قیمت می باشد سنگ مورد نظر خود را انتخاب نموده و خریداری نمایند.1. رنگ یکدست

یکی از ویژگی های بارز سنگ های گران قیمت که با چشم نیز قابل مشاهده می باشد وجود رنگ یکدست و بدون رگه در زمینه ان ها می باشد. سنگ هایی که یکدست و یک رنگ می باشند از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. برای مثال سنگ تروارتن حاجی آباد دارای زمینه یکدست و بدون رگه می باشد. سنگی که دارای رنگ یکدست می باشد دارای قیمت بسیار بالایی است. یکدستی رنگ سنگ ها بر اساس درجات آن ها قابل تشخیص است، در واقع هرچه درجه یک سنگ بالاتر باشد رگه و ناخالصی در آن کم تر است و یا اصلا رگه و ناخالصی ندارد اما اگر سنگ دارای درجات پایین تری باشد از ناخالصی ها و رگه های بیش تری برخوردار است.2. ساب و صیقل

یکی دیگر از مسائلی که می تواند بر قیمت سنگ تاثیرگذار باشد میزان ساب و صیقل سنگ می باشد. برخی از سنگ های ساختمانی طی سه مرحله ساب می خورند و به همین دلیل به ان ها درجه سوپر داده می شود. سنگ ها در درجه های سوپر، ممتاز، درجه یک و درجه دو قابل خرید می باشند که بر اساس این درجه بندی قیمت سنگ ها کاهش و افزایش می یابد. سنگ های درجه سوپر دارای قیمت بسیار بالایی هستند و سنگ های درجه دو از قیمت پایین تری برخوردار هستند. پیشنهاد ما به افرادی که به دنبال یک سنگ با کیفیت، زیبا و گران قیمت هستند سنگ تراورتن سفید عباس آباد سوپر می باشد.3. اندازه قدی و ضخامت سنگ

منظور از اندازه قدی سنگ همان ارتفاعش می باشد. سنگ هایی که دارای قد بالاتری هستند از قیمت بیش تری برخوردار می باشند. قد سنگ از 1 متر و نیم شروع می شود و تا 3 متر می رود، در برخی از سنگ ها نیز به 4 متر می رسد. ضخامت نیز تاثیر بسیاری بر قیمت سنگ ها دارد. معمولا ضخامت سنگ ها 7/1 تا 8/1 سانتی متر می باشد و در سنگ های گران قیمت این ضخامت به 2 سانتی متر می رسد.4. رنگ سفید

یکی دیگر از نشانه های سنگ های گران قیمت رنگ سفید آن ها می باشد. در انواع سنگ های ساختمانی رنگ سفید آن ها از قیمت بالاتری نسبت به دیگر رنگ ها برخوردار است. همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم این رنگ سفید هرچه یک دست تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. سنگ سفید مرمریت هرسین یکی از سنگ های سفید و گران قیمت می باشد.5. کوپ گران قیمت

برخی از سنگ های ساختمانی از همان ابتدا دارای کوپ های گران قیمت هستند. سنگ ها در مرحله فراوری و تولید مراحل یکسانی را می گذرانند و به جز مرحله ساب عامل دیگری بر روی قیمت آن ها تاثیر گذار نمی باشد. اما برخی از سنگ ها هستند که با طی این مراحل یکسان دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر سنگ ها هستند و این به دلیل قیمتی است که کوپ سنگ خام و فراوری نشده از ابتدا دارا می باشد. کوپ سنگ تراورتن سفید حاجی آباد یکی از گران قیمت ترین کوپ های سنگ تراورتن می باشد که پس از فراوری و تولید این قیمت بر هزینه تمام شده آن تاثیرگذار است و از قیمت بالایی بر خوردار استجمع بندی


از آن جایی که سنگ نما هر چقدر سفیدتر باشد گران تر است، بنابراین چند معدن اول همگی سفید معرفی شده اند. پس به هنگامی که صحبت از سنگ تراورتن گران به میان می آید می توانیم معادن معروف سفید را بیان کنیم. اما مسلما در رنگ های کرم و شکلاتی هم سنگ های گران تا ارزان وجود دارند که هر یک ویژگی های مخصوص به خود را دارند. به عنوان مثال سنگ تراورتن گران کرم رنگ می تواند معدن تکاب و طرق و ورتون معرفی شود. به همین دلیل است که نام برخی از معادن معروف در این وبلاگ برده نشد چرا که در مقایسه با سنگ های سفید قیمت بسیار پایین تری را خواهند داشت. ما در کالاساخت در تلاشیم تا تنوع سنگ نما را به بیشترین شکل ممکن ارائه دهیم. سنگ های نما در تمامی رنگ ها و از بیشتر معادن موجود هستند که می توانند دستمان را برای انتخابی هوشمندانه و اصولی باز بگذارند. در تلاشیم تا با ارائه مشاوره های مفید به شما عزیزان، خرید و انتخاب سنگ نما را به بهترین شکل ممکن پیش ببریم. در پایان نیز گران ترین سنگ های تراورتن نما را می توانیم عباس آباد، حاجی آباد، دره بخاری و ابیانه معرفی کنیم.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت