برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
3 ایده برای اجرا کردن دکوراسیون داخلی

3 ایده برای دکوراسیون داخلی

تاریخ انتشار: 1398/12/25 09:14 | بازدید: 327

در دنیای مدرن امروزی بخش بسیار زیادی از زندگی افراد در فضاهای بسته و داخلی می گذرد

 در دنیای مدرن امروزی بخش بسیار زیادی از زندگی افراد در فضاهای بسته و داخلی می گذرد و به همین سبب ایجاد دکوراسیون داخلی با کیفیت مناسب می تواند بهترین تاثیر را بر روی بهبود روند زندگی افراد گذارد. دکوراسیون داخلی در واقع به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء به وسیله هماهنگ سازی طراحی شده در فضای داخلی قسمت های مختلف ساختمان به صورت هنرمندانه است. طراحی دکوراسیون داخلی مبحث گسترده ای است و ایده های بسیار زیاد و تاثیر گذاری در این مبحث موجود می باشد. ایده هایی که در این زمینه مطرح می شود لزوما ایده های بزرگ و گسترده نمی باشد، باید گفت در برخی موارد استفاده از ایده های کوچک با جزئیات محدود می تواند تاثیر چشم گیری بر فضای داخلی گذارد، علاوه بر این حتما نیازی نیست که مخارج بسیار زیادی برای تغییر دکوراسیون یا ایجاد دکوراسیون زیبا و متفاوت صرف شود، در واقع شما می توانید با استفاده از کوچک ترین چیز یعنی یک تابلو یا یک رنگ کاری ساده دکوراسیون خود را تغییر داده و زیبا نمایید. در حقیقت طراحی داخلی همان خلق فضا می باشد ، منظور ایجاد فضایی است که در عین زیبایی، کارایی لازم را نیز داشته باشد. کالاساخت در زیر به 3 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته است تا شما عزیزان بتوانید با بهره گیری از آن ها به خلق فضایی بهتر بپردازید.

 

 1. استفاده از دیوارهای جداکننده :

دیوارهای جداکننده یکی از ترفندهای تغییر در دکوراسیون داخلی است. از دیوار های جداکننده یا به اصطلاح پارتیشن می توان در اتاق های کوچک و بزرگ استفاده نمود و باعث افزایش کارایی فضای داخلی شود. در واقع عملکرد اصلی این دیوار ها جداسازی کامل یا تقریبی فضاهای مختلف از یکدیگر می باشد. از این دیوارها علاوه بر دکوراسیون منازل در دکوراسیون محیط های کاری و اداری نیز می توان استفاده نمود. دیوارهای جدا کننده در واقع دیوارهای از پیش ساخته شده می باشند و اغلب در میان فضای پذیرایی و نشیمن تعبیه می شوند. از این دیوار ها علاوه بر فضای پذیرایی و نشیمن در اتاق های بزرگ و تبدیل آن ها به دو اتاق تو در تو نیز می توان استفاده نمود، علاوه بر این دیوار های جداکننده در پنهان کردن محیط های قناس فضا یا فضاهایی با دیوار کج نیز کاربرد دارند. این دیوار ها انواع مختلفی همچون درب های کشویی، پانل‌های شناور، قفسه‌های کاربردی، پرده‌هایی آویخته، پارتیشن‌های طرح ‌دار و پانل‌های چوبی دارند و می توانند از جنس چوب،  تلفیق شیشه و چوب و یا ام دی اف با فلزاتی نظیر آلومینیوم باشند. استفاده از دیوارهای جداکننده با دیوارهای مشبک بهترین گزینه برای فضاهای کوچک و خفه کننده است.

 

 1. استفاده از آینه در فضاهای کوچک:

امروزه بسیاری از خانه ها شکل و شمایل آپارتمانی یافته اند و برخی از آن ها دارای فضای بسیار کوچک تری نسبت به خانه های قدیمی هستند اما باید گفت مساحت کوچک با عرض کم دلیل بر نداشتن یک خانه ی شیک و زیبا نمی باشد و می توان با استفاده از ایده های زیبا و چیدمان مناسب این فضاهای کوچک را به فضایی مناسب و زیبا تبدیل نمود. یکی از ترفند هایی که امروزه در فضاهای کوچک می توان از آن استفاده نمود و علاوه بر بخشیدن جلوه زیبا و خاص به این فضاها سبب بزرگ تر جلوه دادن آن ها گردید استفاده از آینه در این فضا ها می باشد. آینه ها با انعکاس نور منجر به روشنایی بیشتر فضا می گردند و فضاهای کوچک را به فضای بزرگ تری تبدیل می نمایند. این ایده احتیاجی به صرف هزینه های گزاف و اضافی ندارد و می توان با کم ترین هزینه آن را پیاده سازی نمود. آینه ها به عنوان یک عنصر دکوراتیو علاوه بر افزایش فضای محیط در ایجاد حس آرامش، گرما و تازگی نیز تاثیر گذار هستند. آینه های بزرگ قدی بهترین نمونه برای فضای اتاق پذیرایی و هال هستند. آینه ها در سرویس های بهداشتی جزء الزامات می باشند و با نصب آن ها در سرویس های بهداشتی و حمام های کوچک می توان جلوه ی کوچک و قدیمی آن ها را تغییر داد.

 

از فواید کلی آینه ها در دکوراسیون داخلی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • روشن و درخشان جلوه دادن اجزا موجود در فضا
 • افزایش وسعت و عمق فضا
 • انعکاس نور
 • کاهش بهم ریختگی فضا
 • زنده نشان دادن اجزا مختل

 

 1. استفاده از فضای زیر پله :

استفاده مفید از فضاهای خالی و کارآمد یکی از ترفند های کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی است. پله ها یکی از عناصر مهم و غیر قابل حذف در معماری و فضای خانه است و انواع مختلفی از آن ها چه در محیط  داخلی و چه در محیط خارجی تمام ساختمان ها موجود می باشد. فضای خالی که در اطراف پله ها قرار دارند معمولا به شکل مثلث یا ذوزنقه می باشند و می توان با کمی خلاقیت آن را به عنصر کلیدی در دکوراسیون داخلی تبدیل نمود. ایده های بسیار زیاد و گسترده ای در این زمینه وجود دارد که ما در ادامه به چند نمونه از آن ها اشاره کرده ایم.

 • طراحی باغچه : در این بخش می توان گلدان های گل بزرگ و کوچکی قرار داد و باغچه زیبایی از ترکیب آن ها ایجاد نمود.
 • طراحی کتابخانه: با نصب قفسه های کتاب در این بخش می توان کتابخانه کوچک و کارآمدی را ایجاد نمود. همچنین با قرار دادن دو صندلی می توان آن را به گوشه ای دنج برای تفکر و مطالعه تبدیل نمود.
 • تعبیه یک سرویس بهداشتی: در این فضا می توان حتی یک سرویس بهداشتی کوچک و نقلی بنا نمود.
 • انبار خارو بار: با نصب قفسه های نگهداری در فضای زیر پله می توان محیطی به شکل انبار برای نگهداری از لوازم و خوارو بار اضافی جهت خلوت کردن آشپزخانه ایجاد نمود.
 • ایجاد کمد ها و قفسه های نگهداری : در این فضا می توان کشو ها و داور های زیادی برای قرار دادن وسایل در آن ها و حتی قفسه هایی برای نگهداری کفش ها اضافی تعبیه نمود.
 • ایجاد فضایی برای تماشای تلویزیون : یکی دیگر از ایده های بهینه برای فضای زیر پله قرار دادن میز تلویزیون در زیر آن می باشد. با یک طراحی زیبا می توان این فضا را به مرکز استراحت و سرگرمی خانه تبدیل کرد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت