3 نکته مهم در انتخاب سنگ نما


انتخاب سنگ نما و نکات مهم آن

تاریخ انتشار: 1396/04/01 16:49 | بازدید: 1098

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

برای خرید سنگ نما فارق از سلیقه مشتری و قیمت سنگ باید به 3 نکته بسیار مهم توجه کرد و بعد از بررسی اقدام به انتخاب و خرید سنگ نمود. امروز در این مقاله سعی داریم این نکات را گفته و توضیح دهیم.

شرط اول: آب و هوا

شرایط جوی یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب سنگ نما در ساختمان می‌باشد. نمای ساختمان، بیشترین تاثیر را از آب و هوا می‌گیرد و اثر مستقیم بارندگی، آقتاب و سردی و گرمی روی این قسمت از ساختمان اثر مستقیمی دارد. به خاطر این موضوع باید سنگی برای نمای ساختمان انتخاب شود که در شرایط آب و هوایی شهر شما مناسب باشد. این تنوع در آب و هوای کشور عزیزمان ایران را می‌توان در 4 دسته کلی تقسیم بندی کرد:

  • گرم و خشک (کویری)
  • سرد و خشک (کوهستانی)
  • شرجی و رطوبتی (شهرهای ساحلی)
  • متعادل و معمولی

برای انتخاب سنگ نما باید شرایط آب و هوایی شهر خود را در نظر گرفت و نسبت به آن سنگ نما خود را انتخاب کرد. 

سنگ های طبیعی هر کدام دارای ویژگی‌هایی هستند که در هر شرایط آب و هوایی می‌توان مناسب یا بسیار نا مناسب باشند. در آینده در مطالب دیگر بیشتر در مورد این شرایط جوی توضیح می‌دهیم. شما می‌توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب سنگ برای نمای ساختمان خود با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از آن‌ها دریافت کنید.

 

شرط دوم: ارتفاع نمای ساختمان

 

در انتخاب سنگ نما ارتفاع نیز بسیار مهم می‌باشد. ارتفاع، یکی از نکاتی است که در قوانین شهرسازی و مهندسی ساختمان نیز بسیار به آن پرداخته‌ و مورد توجه قرار گرفته است. ارتفاع در انتخاب سنگ برای نمای ساختمان تاثیر گزار بوده و می‌تواند به کلی انتخاب شما را عوض کند.

ارتفاع در نما چرا مهم است؟

هرچه ارتفاع ساختمان بلند تر باشد، به نسبت نیروی جاذبه زمین نیز، بیشتر بر ساختمان و مصالحی که در نمای آن اجرا شده است تاثیر می‌گزارد. از طرفی دیگر ارتفاع زیاد در ساختمان نیزز باعث می‌شود شرایط جوی و آب و هوایی هم بیشتر بر نما اثر گزار باشد.

به خاطر همین اثرات ارتفاع در انتخاب سنگ نما  متفاوت است، به طوری که شما سنگی که برای ارتفاع 3 متری انتخاب می‌کنید یا نمیتوانید در ارتفاع 10 متری اجرا کنید یا باید در شرایط متفاوت تری این اجرا انجام پذیرد.

این موضوع نیز در آینده در مطالب دیگر به آن بیشتر می‌پردازیم و شما نیز می‌توانید برای راهنمایی های بیشتر با ما تماس بگیرید. 

 

شرط سوم: بودجه مورد نظر(قیمت)

اینکه شما چه بودجه و قیمتی را برای سنگ نما ساختمان خود در نظر گرفته باشید یکی از مسائل بسیار مهم می‌باشد. قیمت سنگ‌ها، بر اثاث ارزش معادن، جنس، کرایه حمل و کیفیت آن بستگی دارد، که این تفاوت قیمت از 15هزار تومان الی 1 میلیون تومان بر حسب متر مربع بالا یا پایین است. شما مشتری عزیز بر اساس متراژ مورد نیاز خود باید بودجه ‌ای که برای این کار در نظر گرفته اید را مشخص کرده و بعد از آن به دنبال انتخاب نوع سنگ نما خود باشید. 

سنگ‌ها در جنس و کیفیت بسیار متنوع هستند و همین موضوعات باعث شده که قیمت آن‌ها نیز زیاد با هم متفاوت باشند. به شما مشتری عزیز پیشنهاد می‌کنیم از امکان مشاوره رایگان ما در سایت کالاساخت استفاده کنید و با تماس با مشاورین ما، یا قرار دادن شماره خود در بخش مشاوره رایگان سایت با بهترین و ماهر ترین کارشناسان ما بحث و گفت و گو کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برای انتخاب سنگ دست یابید.

 

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات