ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
پنج نما ساختمان با سنگ تراورتن

5 نمای ساختمان با سنگ تراورتن

تاریخ انتشار: 1402/02/13 18:15 | بازدید: 778

نمای ساختمان با سنگ تراورتن یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین روش‌های بوجود آوردن نمای مقاوم و زیبا در ساختمان‌هاست. استفاده از سنگ تراورتن باعث بالا رفتن ارزش ساختمان می شود به طوری که ساختمان با نمای سنگ تراورتن از نظر قیمت گذاری همیشه بیشتر از دیگر مصالح به چشم می آید. در این مقاله، هم بررسی می کنیم استفاده از سنگ تراورتن در نما ها را و ویژگی و معایب آن را می گوییم هم 5 مدل از نماهای کار شده با انواع سنگ تراورتن در سبک های مختلف را نیز به شما معرفی می کنیم.

 

نمای اول: سنگ تراورتن کرم درنمای رومی کلاسیک

 

در زیر شما یک نمای ساختمان تجاری را مشاهده می کنید که با یک طرح کلاسیک رومی نما شده است. این ساختمان با نظر طراح و صاحب آن از سنگ تراورتن کرم در نما استفاده کرد و با یک طراجی رومی کلاسیک نیز اجرا شده است. استفاده از سنگ تراورتن یکدست و زیبا همراه با ستون هایی از همان سنگ با طرح CNC شده و در بالای نمای ساختمان استفاده از گلدان های سنگی شکیل و بسیار زیبا زیبایی آن را دو چندان کرده است. دور تا دور پنجره ها نیز از طرح های سنگی استفاده شده است که همگی به سلیقه مشتری سفارشی سازی و اجرا شده است. در زیر از سنگ حاجی آباد کرم در عرض 40 و طول آزاد استفاده شده و کار های CNC نما نیز با همین سنگ تولید شده است.

 • یکی از مزایای خرید سنگ از سایت کالاساخت دقیقا فرآوری و تولید 0 تا 100 سنگ می باشد با تمام خدمات CNC و ابزار های مورد نیاز همه را در کارخانه برای مشتری آماده کرده و ارسال می کنیم. مشتری هم خیالش از سنگ و یکنواختی سنگ و ابزار هایش راحت است هم برش کاری یا ابزار های مورد نیاز را لازم نیست با دردسر های گوناگون در شهر خود و یا در ساختمان انجام دهد.

 

نمای ساختمان با سنگ تراورتن

 

در این 5 مدل استفاده از سنگ تراورتن در نما توجه به ویژگی هایی اصلی سنگ تراورتن یعنی:

 • مقاومت بالا در برابر فشار و حرارت
 • طول عمر بالا
 • قابلیت شکنندگی کمتر در برابر ضربه
 • عدم نیاز به نگهداری و تعمیرات مکرر
 • ابزار و برش آسان و راحت
 • قابلیت اجرا در هر شرایط آب و هوایی
 • وجود رنگ هیا مختلفی با طیف رنگی متنوع در تراروتن ها

 

نمای دوم: سنگ تراورتن سیلور در نمای ویلایی

 

استفاده از سنگ های رنگی در نماهای بیرونی ساختمان یکی از سبک های مختلف اجرایی در ساختمان می باشد. در زیر یک نمای ویلایی را مشاهده می کنید که از سنگ تراورتن سیلور در آن استفاده شده است. مهندس و صاحب ساختمان به خاطر رنگ سیلوری که در تمام دکوراسیون داخلی آن مورد استفاده قرار گرفته بود تاکید بسیار داشتند که سنگ نما حتما با رنگ سیلور روشن مورد استفاده قرار گیرید و در شرایط آب و هوایی سرد و وجود شست و شو و آبیاری مکرر دوام داشته باشد و ما سنگ تراروتن سیلور تکاب را به این مشتری عزیز پیشنهاد دادیم. در این نما سنگ تراورتن را در عرض 40، طول آزاد و عرض 20 از همان سنگ نیز برای تنوع و زیبایی استفاده شده است.

 

5 نما ساختمان با سنگ تراورتن

 

نکاتی که در هنگام نصب باید مد نظر داشته باشیم:

 •  انتخاب نوع سنگ تراورتن با توجه به شرایط جوی و شرایط زیست محیطی مهم است.
 • در صورت بالا و پایین شدن زیاد هوا حتما از اسکوپ استفاده شود.

 

نمای سوم: سنگ تراورتن در کف و نما

 

در تصویر زیر شما یک ویلا در شمال کشور را مشاهده می کنید که با اصرار مشتری بر اینکه سنگ در کف و نما حتما هم رنگ و از نوع تراورتن باشد به ناچار با اینکه موافق نیستیم سنگ تراروتن در کف اجرا شود به طور سفارشی در ضخامت بالا برای ایشان برش دادیم و سنگ نما و کف را از سنگ تراورتن طرق استفاده کردیم. سنگ تراورتن برای استفاده در کف و پله باید در ضخامت بالا برش داده شود تا مقاومت خوبی در برابر ضربه و فشار داشته باشد.

 

5 نما با سنگ تراورتن

 

مزایای استفاده از سنگ تراورتن در نما ساختمان:

 • مقاوم و ثابت در نمای ساختمان
 • مقاومت در برابر نور خورشید
 • نیاز به اسکوپ سنگ نیز کم دارد
 • سبکی سازه به خاطر تخلخل تراورتن

 

نمای چهارم: سنگ تراورتن سنگ ابیانه طرح کلاسیک

 

در نمای زیر شما یک ساختمان 3 طبقه را مشاهده می کنید. این ساختمان مشتری و طراح هم نظر بودند که ساختمان یکدست و ساده اجرا شود و از سنگی استفاده شود که بازی رنگ کمی داشته باشد. قیمت نیز در این پروژه بسیار مهم بود و از سنگ مناسبی باید استفاده می شد. ما به مشتری سنگ ابیانه را پیشنهاد کردیم. سنگ ابیانه هم قیمت مناسبی دارد و هم سنگ کرم رنگ بسیار زیبایی می باشد. در تراس های این ساختمان از سنگ نرده ابیانه نیز استفاده شد تا هم رنگ شده و طبق سلیقه مشتری باشد. طرح نیمه کلاسیک باعث شد در نما 6 ستون سنگی با ابزار های بسیار ساده زده شود تا خیلی ساختمان یکنواخت نباشد.

 

5 نما ساختمان با سنگ تراورتن

 

نمای پنجم: سنگ تراورتن نما رومی شکلاتی

 

در زیر یک ساختمان 2 طبقه تجاری مسکونی را مشاهده می کنید که در این ساختمان با استفاده از سنگ تراورتن یک نمای رومی ایجاد شده است. سنگ شکلاتی یکی از رنگ های زیبا و چشم نواز برای استفاده در نمای ساختمان می باشد. این سنگ کاشان می باشد و با استفاده از نرده های هم رنگ با ابزار های خاص و سفارشی سازی اجرا شده است.

 

5 مدل نما با سنگ تراروتن

 

جمع بندی

 

در نماهای ساختمان شما می توانید با استفاده از سنگ تراورتن یکی از بهترین کارها را اجرا کنید. با استفاده از سنگ تراروتن انواع نماهای رومی و کلاسیک و ساده را می توانید اجرا کنید بدون اینکه نگرانی بابت خراب شدن سنگ در نما و یا رنگ داشته باشید. بهترین انتخاب برای نمای بیرونی ساختمان سنگ تراورتن می باشد در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده است. ما در کالاساخت هستیم تا شما را برای انتخابی مناسب راهنمایی کنیم. انتخابی با توجه به سبک مورد علاقه شما، بودجه ی مد نظر و منطقه ای که قرار است سنگ اجرا شود.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت