ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
اهمیت نما در ساختمان

اهمیت نما در ساختمان

تاریخ انتشار: 1398/07/28 07:52 | بازدید: 505

شناخت نماهای ساختمان

طراحی نمای خارجی ساختمان یکی از مباحث گسترده در زمینه ساخت و ساز می باشد که امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نمای ساختمان در گذشته از اهمیت بسیار پایینی برخودار بود اما امروزه اهمیت آن بسیار افزایش یافته است. در واقع نمای ساختمان، قسمتی است که در طراحی آن عوامل و نکات بسیار زیادی باید در نظر گرفته شود. نمای هر ساختمان در حقیقت هویت اصلی آن محسوب می شود و به کار گیری مصالح و امکانات مناسب برای آن امری ضروری است. در طراحی این بخش سبک های بسیار زیادی وجود دارد و می توان آن را در طرح هایی همچون نمای رومی، نمای مدرن، نمای ترکیبی و یا نمای مینیمال پیاده سازی نمود. مصالح بسیار زیادی نیز در ساخت این سازه همچون آجر، سنگ نما ساختمان، چوب، کامپوزیت، سیمان و... وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای انواع مختلفی هستند و می توان از آن ها به صورت تکی و یا در ترکیب با دیگر مصالح استفاده نمود.
نمای ساختمان در واقع اولین قسمتی از بنا است که مورد قضاوت قرار می گیرد و افراد با دقت در نما نسبت به فضای داخلی قضاوت می نمایند. این بخش قسمتی جدایی ناپذیر از طراحی ساختمان می باشد و هر ساختمانی دارای نمایی خارجی است که می تواند شناسنامه ساختمان باشد.

دلایل اهمیت نما در ساختمان


در این بخش ما در تیم تحقیق و توسعه کالاساخت به بررسی دلایلی که سبب می شود تا نما در ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار باشد می پردازیم. با ما همراه باشید تا با هم این موارد را بررسی کنیم.

نمای ساختمان زیبا


هویت بخشیدن به ساختمان
هویت بخشیدن به ساختمان یکی از برترین دلایل اهمیت نما در ساختمان می باشد. این موضوع از این حیث مورد اهمیت است که حتی اگر ساختمانی از داخل زیبا و باشکوه باشد و از نمای داخلی بسیار خوبی برخوردار باشد و اگر بدون نمای خارجی باشد یا نمای آن نامناسب و بدون رعایت اصول باشد دیگر ساختمان فاقد هویت می شود و نمای خارجی نامناسب آن خبر از نمای داخلی بی نظم و نازیبا می دهد، چرا که افرادی که از کنار ساختمان عبور می کنند نمای خارجی آن را مشاهده می کنند (در واقع نما بخش قابل مشاهده ساختمان می باشد) و از روی ظاهر آن درباره داخل ساختمان قضاوت می کنند.


محافظت از ساختمان در برابر عوامل طبیعی
یکی از دلایلی که موجب اهمیت نما در ساختمان می باشد این است که این سازه به عنوان پوششی بر روی ساختمان قرار می گیرد و مانند سپری در مقابل عوامل طبیعی همچون هوازدگی، خوردگی، آلودگی، یخبندان وتغییر دماهای خیلی زیاد یا کم عمل می کند. علاوه بر این نمای خارجی باعث افزایش استحکام ساختمان در برابر عواملی همچون سیل، زلزله و بادهای شدید می گردد و طول عمر ساختمان را بالا می برد.


ایفای نقش عایق
از دیگر دلایل اهمیت نما در ساختمان، ایفای نقش عایق توسط این بخش از سازه می باشد. نمای ساختمان در واقع نوعی عایق حرارتی می باشد که از هدر رفتن انرژی در فصول گرم سال جلوگیری می نماید. یک نمای خارجی مناسب می تواند سبب صرفه جویی در انرژی گردد به این صورت که در فصل گرما از ورود هوای گرم به داخل ساختمان جلوگیری می نماید و در نتیجه داخل ساختمان خنک می ماند و وسایل سرمایشی کم تر مصرف می شوند، همچنین نما در فصل سرما از خروج هوای گرم جلوگیری کرده و ساختمان را گرم نگه می دارد. به طبع این خاصیت نمای ساختمان منجر به کاهش هزینه های استفاده از سیستم سرمایشی و گرمایشی در دراز مدت خواهد شد. نقش دیگر که نمای خارجی ایفا می کند عمل به عنوان عایق صوتی می باشد. این سازه مانند عایقی به دور ساختمان می باشد که از ورود سر و صدا و نویز های بیرونی به داخل ساختمان جلوگیری می کند. این ویژگی برای ساختمان هایی که در بر خیابان یا در شهرهای شلوغ و پرجمعیت مانند تهران و اصفهان قرار دارند بسیار مناسب و کارآمد می باشد.

اهمیت نما ساختمان


زیباسازی فضای شهر
ساخت ساختمان هایی با نمای بسیار زیبا و مناسب می تواند سبب افزایش جلوه و شکوه شهر گردد. ساختمان هایی با نمای فرسوده و نا مناسب سبب نازیبا شدن شهر و در نتیجه افزایش استرس و پریشانی در ساکنان آن می شود. در واقع نمای ساختمان در شکل دهی به فضای شهری که در آن بنا شده است بسیار تاثیرگذار می باشد و اگر به یک نما بدون در نظر گرفتن نماهای دیگر ساختمان های شهر دقت شود در مجموع همگونی نما در شهر از بین می رود. یک نمای زیبا و دلنشین می تواند ساختار و دور نمای قابل قبولی را برای شهر یا محلی که در آن قرار گرفته است ایجاد نماید.

شما همراهان گرامی می توانید به راحتی با شماره گیری تلفن های ما با کارشناسان با تجربه و کارکشته ی کالا ساخت ارتباط برقرار کرده و سوالات و مشکلات خود را مطرح نمایید. کارشناسان ما با صبر و حوصله تا حصول نتیجه مطلوب در کنار شما هستند.

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت