ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
بهترین سنگ پله چیست؟

بهترین سنگ پله چیست؟

تاریخ انتشار: 1402/01/14 08:04 | بازدید: 299

پاسخ به این سوال به پارامتر های متعددی بستگی دارد که در این صفحه از کالاساخت به مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت. موضوع اول رنگ مد نظر برای انتخاب پله است. پله های سنگی می توانند بسته به جنسی که دارند کرم، سفید و مشکی بوده و مسلما هر یک دنیای متفاوتی با دیگری خواهند داشت. پس از نظر ما اولین موضوع برای خرید پله انتخاب و تعیین رنگ خواهد بود. در مرحله بعد باید کاربری پله مشخص شود. یعنی پله برای محیط بیرون اجرا می شود یا محیط داخل. مسلما هر یک از آن ها با دیگری متفاوت بوده و پله خارجی باید در برابر باد و باران و آفتاب مقاومت بسیار بالاتری داشته باشد. بنابراین بهترین سنگ راه پله زمانی مشخص می شود که بدانیم پله داخلی یا خارجی بوده و پس از به سراغ سلیقه شخص خواهیم رفت.


پله داخلی

 

بهترین سنگ پله داخل ساختمان می تواند تقریبا هر نوع جنس پله ای باشد. منظور از جنس پله مرمریت، گرانیت و چینی بوده و تقریبا از همه آن ها می توانیم به عنوان سنگ راه پله استفاده کنیم. اولویت ما در کالاساخت تحت عنوان بهترین سنگ برای راه پله این چنین است: سنگ گرانیت، چینی و کریستال و بعد از آن مرمریت. به بیان ساده تر در تمامی موارد و شرایط ما سنگ گرانیت را بهترین و مقاوم ترین سنگ پله می دانیم. پله گرانیت ماندگار ترین پله به شمار رفته و می توانیم تا سالیان بسیار طولانی از آن بهره مند باشیم. اولویت های پس از گرانیت نیز می تواند بسته به نوع انتخاب رنگ بین چینی ها و مرمریت ها متفاوت باشد. چون موضوع صحبت برای راه پله داخلی است بنابراین دستمان برای انتخاب باز می باشد.

 

بهترین سنگ پله چیست؟

 

پله خارجی

 

بهترین سنگ برای پله حیاط یا راه پله های بیرونی و روی تراس ها موضوع را کمی متفاوت و البته محدود می کند. مسلما راه پله بیرونی در معرض تابش نور خورشید و بارش باران بوده و بنابراین نمی توانیم از هر سنگی به عنوان پله خارجی استفاده کنیم. ما در کالاساخت بهترین سنگ پله اصفهان را گرانیت نطنز معرفی می کنیم. گرانیت گل پنبه ای نطنز دارای تراکم و استحکام فوق العاده بالایی بوده و می تواند در هر شهر کشور با هر نوع آب و هوایی سازگاری داشته باشد. پس اولویت معرفی این چنین می شود: بهترین سنگ جهت راه پله برای محوطه گرانیت، سپس کریستال و در برخی موارد مرمریت ها می باشند. مشاوران کالاساخت معمولا به جز گرانیت سنگی را برای بیرون ساخت پیشنهاد نمی کنند اما چون تنوع رنگ در گرانیت عملا صفر است، نمی تواند سلیقه های بسیاری را جواب گو باشد. بنابراین به ناچار به سراغ دیگر جنس سنگ ها همچون کریستال و مرمریت خواهیم رفت.

 

بهرتین سنگ پله

 

سنگ برای دیوار راه پله

 

بهترین سنگ برای دیوار راه پله کدام است؟ در هر صورت پیشنهاد کالاساخت این است که هر سنگ پله ای که استفاده شد، از همان جنس و از همان سورت، سنگ دیوار یا همان بغل پله هم انتخاب شود. این موضوع می تواند راه پله ای تماما یکدست و یک رنگ را خلق سازد که می تواند زیبایی کار اجرا شده را چند برابر کند. بنابراین چون دیوار راه پله داخلی محسوب شده و در برابر شرایط جوی و بارندگی قرار ندارد، پس می توانیم از همان جنس سنگ پله برای پوشش بدنه راه پله استفاده کنیم.

 

بهترین سنگ برای راه پله

 

جنس های بهترین سنگ برای پله

 

سنگ های گرانیت
یکی از بهترین جنس های سنگ برای استفاده در سنگ پله خارجی و پر تردد سنگ گرانیت است. این نوع سنگ بسیار مقاوم و محکم است و در طولانی مدت بهترین عملکرد از نظر سلامت دارد. این سنگ قیمت مناسبی دارد و رنگبندی آن نیز بد نیست. مثل مرمریت ها رنگ بندی آن زیاد نیست ولی رنگ های مشکی و گل پنبه ای و قرمز آن بسیار جذاب است. سنگ گرانیت نطنز و سنگ گرانیت نهبندان جز سنگ هیا پر طرفدار می باشند.

 

سنگ های مرمیت
یک نوع سنگ با رنگبندی و موج و نقش های متنوع در ساختمان سازی سنگ های مرمریت هستند. این نوع سنگ ها برای راه پله های داخلی بسیار مناسب بوده و برای راه پله خجاری در شرایط خاص مثل سرما و گرما زیاد پیشنهاد نمی شود. سنگ آباده و سنگ پرطاووسی جز سنگ های پر طرفدار این دسته سنگ می باشد.

 

سنگ های چینی
سنگ چینی یا کریستال سنگ های بسیار قدیمی و پر طرفدار در ساختمان سازی هستند. این نوع سنگ ها در رنگبندی سفید و آبی بسیار یافت شده و در شریاط آب و هوایی خاص نیز مقاوم هستند. سنگ الیگودرز و سنگ لایبید جز سنگ های معروف این نوع جنس سنگ هستند.

 

ویژگی و مشخصات سنگ پله


ضخامت سنگ پله 3 سانتی متر است. عرض آن 35 سانتی متر و طول آزاد می باشد. در مواردی که به صورت سفارشی و معمولا صادراتی سنگ پله بریده می شود می تواند تا ضخامت 4 سانتی متر و عرض های 33 و 40 سانتی متر نیز متغیر شود. اما نرم کار تولید و اجرای داخلی همان عرض های 35 خواهد بود. سنگ پله گرانیت می تواند بهترین و مقاوم ترین سنگ معرفی شود. پس از آن می توانیم به سراغ سنگ های پله چینی و کریستال برویم. سنگ های سفید رنگ چینی الیگودرز یا چینی ازنا می توانند به عنوان معروف ترین آن ها معرفی شوند. برای سنگ پله های مرمریت نیز می توانیم سنگ معادنی همچون پرطاووسی، صلصالی، اداوی، هرسین، آباده، لاشتر و مشکی نجف آباد را معرفی کنیم که هر یک بر اساس اولویت و سلیقه مشتری می توانند بهترین گزینه های انتخابی تلقی شوند. برای مرمریت های مشکی معمولا سنگ لاشتر و برای مرمریت های کرم معمولا سنگ آباده مورد استفاده قرار می گیرد.
نکته حائز اهمیت این سنگ که مشاوران ما تاکید بسیاری بر استفاده از سنگ گرانیت در محوطه های بیرون را دارند. سنگ گرانیت اگر چه ظاهر جذاب و دلنشینی نداشته اما می تواند تا سالیان بسیار طولانی به عنوان مقاوم ترین سنگ پله شناخته شود و در برابر عوامل جوی و محیطی اعم از بارندگی، تابش نور خورشید و یخ زدگی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان دهد. اگر به دنبال سنگ پله سفید هستید می توانیم سنگ های چینی الیگودرز و سنگ مرمریت هرسین را معرفی نماییم.

در آخر این که کالاساخت بر آن است تا انواع متنوعی از سنگ های پله را به شما هم وطنان عزیز معرفی نماید تا بتوانیم برای خرید و انتخاب بهترین سنگ برای پله در کنار شما بزرگواران باشیم. مشاوران ما با علم کافی نسبت به هر سنگ و آب و هوای هر شهر می توانند بهترین و دلسوز ترین راهنما تلقی گردند و با خیالی آسوده از تجربه آن ها بهره مند شویم.

 

 

سوالات متداول شما:

آیا سنگ‌های پله نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی دارند؟


بله، بسته به نوع سنگ و محیط استفاده، سنگ‌های پله نیاز به تمیزکاری و نگهداری منظم دارند تا ظاهر زیبایی خود را حفظ کنند.

 

آیا مصرف سنگ طبیعی مانند مرمر و گرانیت در پله‌ها به افزایش هزینه منجر می‌شود؟


بله، سنگ‌های طبیعی معمولاً گران‌تر از مواد دیگری مانند بتن یا سرامیک هستند، اما از نظر زیبایی و مقاومت بیشتری برخوردارند و از طرفی یک ارزش افزوده برای ساختمان شماست.

 

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

حسینی دماوند

1402/06/16 11:50


بهترین سنگ برای راه پله کدام باشه؟ نظر شما چیه؟

مدیر سایت | 1402/10/24 17:00

سلام وقت بخیر دوست عزیز

بهترین سنگ برای راه پله در بیرون ساختمان یا مکان های پر رفت و آمد سنگ های گرانیت و بعد از آن چینی ها هستند. در راه پله های داخلی نیز سنگ های مرمریت هرسین و دهبید و صلصالی می توانند گزینه های خوبی برای خرید باشند.

رضا اسدی

1402/06/16 11:49


بهترین سنگ برای پله حیاط چیست؟

مدیر سایت | 1402/11/13 23:27

با سلام
وقت بخیر دوست عزیز
سنگ پله برای حیاط بهتر است از سنگ های گرانیت یا کریستال استفاده شود. این سنگ ها مقاومت خوبی در برابر ضربه و فشار و سرد و گرم شدن دارند.

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت