جدید ترین متد اجرای سنگ نما


جدیدترین متد اجرای سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/19 13:33 | بازدید: 165

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

جدید ترین متد اجرای سنگ نما

 

از زمان های گذشته تا کنون اجرای سنگ نما به صورت تر یعنی با استفاده از ملات ساختمانی دارای طرفداران بیشتری بوده است درمقابل اجرای سنگ نما به صورت خشک یا مکانیکی که در ایران زیاد مرسوم نیست . در این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با مزایا و معایب اجرای سنگ نما به صورت خشک آشنا کنیم.

هماهنطور که گفته شد جدید ترین متد اجرای سنگ نما اجرای مکانیکی است. زمانی که سنگ نما به صورت خشک کا رمیشود امکان اینکه سنگ در حین اجرا شکسته شود وجود دارد به دلیل اینکه نیاز است تا سنگ سوراخ شود و به دیوار پین شود . در این روش به پیچ و مهره نیاز است و البته استاد معماری که بتواند این روش را به نحو احسن اجرا کند . در این متد بهتر است سنگ از ضخامت مناسبی برخوردار باشد. زیرا سنگ اگر از ضخامت مناسب برخوردار نباشد ترک میخورد.

در واقع باید به این موضوع اشاره کرد که در این روش ابتدا کار ممکن است سنگ ترک بردارد اما بعد از کار به دلیل فاصله بین سنگ و دیوار و فضای خالی موجود امکان آسیب دیدگی سنگ کاهش می یابد و ترک نمی خورد . چرایی این موضوع به این مورد برمیگردد که در صورت تغییرات آب و هوایی و انقباض و انبساط سنگ زمانی که با ملات پر شده باشد سنگ  به خاطر عدم وجود فضای خالی بین سنگ و دیوار باعث میشود سنگ ترک بخورد . اما زمانی که خشک اجرا شود سنگ فضای خالی برای انقباض و انبساط دارد . تقریبا 2 میلی متر اندازه این فضا است.

 

نکاتی که باید برای اجرای سنگ نما به صورت خشک در نظر بگیرید .

 

              از سنگ هایی استفاده کنید ضخامت مناسب را داشته باشد . زمانی که شما قصد دارید سنگ را برش داده باید حداقل فاصله 2 میلی متر باشد .

 

        از پین ها و پیچ و مهره های فولادی و ضد زنگ استفاده کنید . در این روش به بست و پین نیاز پیدا میکنید که در انواع مختلفی موجود است که برحسب نوع ابعاد متفاوتی دارند. در هر ابعاد و انواعی که استفاده میکنید بهتر است از جنس فولاد و ضد زنگ آن را استفاده کنید.

 

              تمام سطح دیوار خود را تمیز کنید و آری از هرگونه گچ و خاک و یا هر مانعی دیگری باشد. اگر دیوار شما تازه ساخته است ابتدا باید از خشک شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید. زیرا پین ها به سطح دیوار شما وارد میشوند و اگر دیوار خشک نشده باشد امکان درآمدن پین وجود دارد .

 

              در زمان اجرا از متخصصی که قبلا این روش را انجام داده است کمک بگیرین و به این موضوع توجه داشته باشید فاصله بین پین ها باید 2 میلی متر باشد و عمق و سطح بسته به نوع پین و پیچ و مهره دارد.

 

              از یک سمت دیوار شروع کنید . یا از سمت چپ یا از سمت راست باید به صورت پیوسته کار کنید. این موضوع را در نظر داشته باشید که پیچ و بست با زاویه ای مطابق با سوراخ ایجاد شده باشد در سنگ نما بر روی دیوار قرار گرفته و به سنگ بسته می‌شود.

 

  

شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان برخوردار شوید. تمام تلاش همکارن ما جلب رضایت و خشنودی شماست.

 

تهیه و تنظیم گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات