جدیدترین متد اجرای سنگ نما

جدید ترین متد اجرای سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/19 13:33 | بازدید: 247

متد های اجرای نمای ساختمان اجرای سنگ نما به صورت مکانیکی جدیدترین متد اجرای نما ساختمان

جدید ترین متد اجرای سنگ نما

جدید ترین متد اجرای سنگ نما

 

از دیرباز تا کنون اجرای سنگ نما به صورت تر مرسوم و مورد استفاده قرار می گرفته است. این اصطلاح به معنی استفاده از ملات ساختمانی به منظور نصب و اجرای سنگ نما می باشد و درمقابل اجرای سنگ نما به صورت خشک یا مکانیکی قرار می گیرد که در ایران زیاد مرسوم نیست. در اجرای خشک عموما غیاب ملات مرسوم در ساختمان سازی را با مواردی همچون پیچ و پلاک برای اجرای سنگ در سطوح عمودی جبران می کنند. در این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با مزایا و معایب اجرای سنگ نما به صورت خشک آشنا کنیم.
همانطور که گفته شد جدید ترین متد اجرای سنگ نما اجرای مکانیکی است. زمانی که سنگ نما به صورت خشک کار می شود امکان اینکه سنگ در حین اجرا شکسته شود وجود دارد به دلیل اینکه نیاز است تا سنگ سوراخ شود و به دیوار پین شود . در این روش به پیچ و مهره نیاز است و البته استاد معماری که بتواند این روش را به نحو احسن اجرا کند . در این متد بهتر است سنگ از ضخامت مناسبی برخوردار باشد. زیرا سنگ اگر از ضخامت مناسب برخوردار نباشد ترک خورده و در نهایت حتی امکان شکست نیز وجود دارد.
در واقع باید به این موضوع اشاره کرد که در این روش تنها در ابتدای کار و زمان نصب و اجرا ممکن است سنگ ترک بردارد اما بعد از آن به دلیل فاصله بین سنگ و دیوار و فضای خالی موجود امکان آسیب دیدگی سنگ کاهش می یابد و ترک نمی خورد . چرایی این موضوع به این مورد برمی گردد که در صورت تغییرات آب و هوایی و انقباض و انبساط سنگ زمانی که با ملات پر شده باشد سنگ به خاطر عدم وجود فضای خالی بین سنگ و دیوار باعث می شود سنگ ترک بخورد . اما زمانی که نما به صورت خشک اجرا شود، سنگ فضای خالی برای انقباض و انبساط دارد . تقریبا 2 میلی متر اندازه این فضا است که میزان معقولی از فضا به منظور احتیاط و پر کردن خلا این انبساط و انقباض اجتناب ناپذیر می باشد. پس در صورت اجرای نما به صورت خشک خیال شما برای مدت زمان بیشتری راحت است. البته در نظر داشته باشید تمامی این موارد در قدم اول نیاز به انتخاب سنگ و مصالح مناسب دارند که باید با توجه به قیمت سنگ نما و اجرای آن باید طوری اجرا شود که در طول زمان از بین نرفته و زیبایی ساختمان از بین نرود.

جدیدترین متد نمانکاتی که باید برای اجرای سنگ نما به صورت خشک در نظر بگیرید:

* از سنگ هایی استفاده کنید که ضخامت مناسب را داشته باشد. زمانی که شما قصد دارید سنگ را برش دهید باید حداقل فاصله 2 میلی متر باشد.

* از پین ها و پیچ و مهره های فولادی و ضد زنگ استفاده کنید. در این روش به بست و پین نیاز پیدا می کنید که در انواع مختلفی موجود است که برحسب نوع، ابعاد متفاوتی دارند. در هر ابعاد و انواعی که استفاده می کنید بهتر است از جنس فولاد و ضد زنگ آن را استفاده کنید.

* تمام سطح دیوار خود را تمیز کنید تا سطح مورد نظر خالی از هر گونه گچ و خاک و یا هر مانع دیگری باشد. اگر دیوار شما تازه ساخته شده است ابتدا باید از خشک شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید. زیرا پین ها به سطح دیوار شما وارد می شوند و اگر دیوار خشک نشده باشد امکان در آمدن پین وجود دارد.

اجرای سنگ نما* در زمان اجرا از متخصصی که قبلا این روش را انجام داده است کمک بگیرید و به این موضوع توجه داشته باشید فاصله بین پین ها باید 2 میلی متر باشد و عمق و سطح بسته به نوع پین و پیچ و مهره دارد.

* از یک سمت دیوار شروع کنید . یا از سمت چپ یا از سمت راست باید به صورت پیوسته کار کنید. این موضوع را در نظر داشته باشید که پیچ و بست با زاویه ای مطابق با سوراخ ایجاد شده باشد در سنگ نما بر روی دیوار قرار گرفته و به سنگ بسته می‌شود.

در صورتی که در زمینه اجرای این نوع از نما و یا انتخاب سنگ مناسب برای این نوع اجرا، سلیقه و یا اقلیمی که پروژه شما در آن قرار گرفته است نیاز به مشاوره بیشتر دارید به راحتی و با تماس با شماره های موجود در بالای صفحه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و یا با پر کردن درخواست تماس در صفحه اصلی سایت منتظر تماس کارشناسان ما در اسرع وقت باشید. ما این اطمینان را به شما می دهیم که کارشناسان با تجربه ما بهترین مشاوره را به صورت رایگان در اختیار شما می گذارند.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت