صادرات کاشی و سرامیک به افغانستان

صادرات کاشی و سرامیک به افغانستان

تاریخ انتشار: 1401/04/28 15:19 | بازدید: 69

صادرات کاشی به افغانستان به چه نحوی انجام می شود؟

صادرات کاشی و سرامیک به افغانستان

صادرات کاشی و سرامیک به افغانستان

 

امروزه کشور ایران به جهت پیشرو بودن در امر تولید بسیاری از کالاها توانسته است در امر صادرات آن نیز دستی بر آتش داشته باشد به طوری که ایران یکی از قطب های تولید کننده کاشی و سرامیک است. کشور ایران در امر صادرات عموماً به کشورهای مختلفی از جمله عراق، افغانستان، ازبکستان، تاجیکستان و... کاشی و سرامیک ارسال می کند، که هم برای کشور امری سودآور است و ارز آوری خوبی به همراه دارد و هم نیازی از نیازهای کشورهای دیگر برآورده می سازد.

در این مقاله بر آن شدیم تا به بحث صادرات کاشی به کشور افغانستان بپردازیم و بررسی کنیم که آیا صادرات به این کشور سودآور و در مورد تقاضا هست یا خیر؟ و از طرفی دریابیم که چگونه می توانیم به راحتی به دسته مشتریان افغانی خود در کشور افغانستان کاشی برسانیم؟

صادرات کاشی به افغانستان

کشور افغانستان یکی از کشورهایی با فرهنگ بسیار نزدیک به کشور ایران است که به دلیل نداشتن ظرفیت تولیدی مناسب در تولید کاشی و سرامیک یکی از بهترین گزینه ها صادرات کاشی به افغانستان است سالانه حجم بسیار بالایی از کالاهای ایرانی به کشور افغانستان صادر می شود یکی از مهم ترین آن ها کاشی است و می توان تراکنش های مالی بین تجار ایران و افغانستان را در بحث کاشی و سرامیک تا دو و نیم میلیون دلار در سال دانست است که این عدد تا مبلغ ۴ میلیارد دلار نیز رو به افزایش است.

کشور افغانستان را میتوان پس از کشور عراق دومین کشوری دانست که بیشترین میزان تجارت را در بین همسایه های ایران دارد، یکی از دلایل عمده این مسئله می توان این باشد که تجارت ایران و افغانستان با ریال انجام می شود و مشکلات بانکی و چنج کردن پول در این بین وجود ندارد بسیار از بانک های افغانستان در ایران شعبه دارند و به راحتی مبالغ را جابجا میکنند. صادرات انواع کاشی و سرامیک در ابعاد مختلف و مصارفی همچون دیوار، کف پارکینگ، حیاط، سالن، نما و... از کارخانه های بسیار زیادی در ایران مثل کاشی آسیا و کاشی پرسپولیس به کشور افغانستان بیش از حدود ۵۰ میلیون تن بوده است که شرکت کالاساخت در صادرات کاشی به افغانستان در این میان از این سهم بی بهره نبود است. ما با تجربه های مختلف در امر صادرات سنگ و کاشی و سرامیک به کشور افغانستان توانسته ایم تمام راه و روش های ارسال کالا تا به خوبی شناسایی کنیم و بر این امر تسلط لازم را داشته باشیم. به طوری که امکان این مسئله برای شرکت کالاساخت مقدور است که کاشی و سرامیک را به صورت کاملاً استاندارد و با بیجک صادراتی (تمام مدارک لازم) به شما عزیزان در مرز افغانستان تحویل دهیم.

tile export

قیمت کاشی در افغانستان

 

قیمت کاشی در افغانستان به دلیل مشکلات فراوانی که چند دهه اخیر با آن دست و پنجه نرم می کند قادر به تولید بسیاری از از کالا ها نیست ازاین رو می توان آن را بستری مناسب برای صادرات این محصولات دانست و آن را جزء کشورهای مصرف کننده برشمرد. چند دهه اخیر به دلیل جنگ های متعدد داخلی و خارجی شاهد خرابی های بسیار زیادی در کشور افغانستان بودیم و این کشور در چند سال گذشته در حال بازسازی آن خرابی ها برآمده است و همین امر امکان صادرات کاشی و سرامیک را به افغانستان افزایش میدهد.

از این رو می سرامیک به نسبت، بالا رفته است و عرضه و تقاضای آن با هم همخوانی ندارد در این میان شرکت کالا ساخت می تواند برای همکاری و کمک رسانی به برادران افغانی خود کاشی و سرامیک را با قیمت بسیار مناسب در مرز افغانستان تحویل دهد امیدواریم بتوانیم در این مسیر قدمی هر چند کوچک در جهت سود رساندن به شما همراهان عزیز خود برداریم.به طور خلاصه می توان گفت که صادرات کاشی و سرامیک در افغانستان روند و روال خاص خود را دارد که این روند می تواند با پشتوانه چندین ساله شرکت کالاساخت در امر صادرات سهل و آسان شود این روند به امور بسیار مهمی بستگی دارد که ممکن است عدم توجه به هر یک از آنها صادرکننده را دچار مشکل کند پس پیشنهاد می شود حتماً برای انجام این کار به صورت اصولی با متخصصین صادرات ما به صورت کاملاً رایگان مشورت نموده و در امر صادرات سرامیک افغانستان پیشرو باشید.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت