برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
میلگرد کدام کارخانه سبک تر است؟

میلگرد کدام کارخانه سبک تر است؟

تاریخ انتشار: 1401/06/19 09:28 | بازدید: 52

میلگرد کدام کارخانه سبک تر است؟

در مقاله پیش رو قصد پرداختن به چرایی سبک تر تولید شدن میلگرد های تولیدی برخی کارخانه ها، دلیل استقبال از این مسئله در میان برخی مصرف کنندگان، شناختن طیف های مصرف کننندگانی که به این مسئله علاقه نشان می دهند و به طور کلی تمامی مسایلی که هول موضوع میلگرد های سبک موجود در بازار وجود دارد بپردازیم. پس در چند دقیقه پیش رو با ما همراه باشید تا در مورد این مسئله با هم اطلاعات کسب کنیم.


در وهله اول اجازه دهید راجع به وزن و مشخصه های اصلی میلگرد با هم صحبت کنیم.

 

وزن میلگرد کارخانه های چقدر است؟


همان طور که می دانید میلگرد های تولیدی در داخل کشور بر اساس استاندارد با تلرانسی مشخص در بازه ی مورد تایید استاندارد بین المللی می بایست وزنی مطابق با جدول اشتال که در صفحه قیمت میلگرد وب سایت کالا ساخت موجود می باشد تولید شوند. از این رو ممکن است که این تفکر در ذهن مصرف کننده ایجاد شود که تمامی میلگرد های هم سایز دارای وزنی یکسان و مشابه هستند. اما این طودر نیست. توجه داشته باشید که هر استانداردی تلرانسی نیز در نظر می گیرد. از این رو بدیهی ست که که تولیدات کارخانه های مختلف در سایز های یکسان و حتی تولیدات یک کارخانه دارای وزن های مختلف هستند. اما ههمان طور که عنوان شد این سبک و یا سنگین بودن وزن در بازه مورد تایید استاندراد به منظور جلوگیری از وارد آمدن ضرر و زیان به سازه های تولید شده با این میلگرد ها می باشد.

 

وزن میلگرد کارخانه ها


در میان خریداران میلگرد آن دسته از مصرف کنندگانی که در حال انبوه سازی هستند و یا اشخاصی که مبادرت به خرید و فروش میلگرد و انبار کردن این کالا می کنند علاقه ی خاصی به این نوع از میلگرد ها نشان می دهند. زیرا در صورتی که شما در حال انبوه سازی باشید و یا در حال خرید و فروش این کالا درابعاد واندازه کوچک و محلی هستید، این سبکی وزن در دراز مدت و تعداد و میزان بالا می تواند از نشر مالی به سود شما باشد. عموما میلگرد به صورت وزنی خرید و فروش می شود اما در برخی از شهرستان ها و یا در برخی موارد برای خرید های خرد این کالا به صورت شاخه شمار معامله می شود. از این رو خرید و انبار کردن میلگرد سبک تر می تواند موقعیتی شیرین و جذاب برای بازرگانان خرد این کالا باشد. ازطرفی در صورتی که برای مصرف شخصی نیز خرید کنید در وزن مساوی قطعا تعداد شاخه بیشتری از تولیدات دیگر کارخانه ها نصیبتان می شود که باز گزینه ای جذاب و مناسب است.

 

هر کارخانه میلگرد وزنش چقدر است؟

 

مطلب مفید بخوانید: کاربرد میلگرد حرارتی در ساختمان چیست؟


حال مسله مهم تر در مورد موضوع این مقاله این است که کدام یک از کارخانه های میلگرئ در ایران در حال تولید میلگرد های اصطلاحا سبک هستند. همان طورکه می دایند کارخانه های فراوان و متعددی در سر تا سر کشور در حال تولید میلگرد هستند. اما تمامی این کارخانه ها موظف به رعایت استاندارد می باشند. اما در میان این ها دو کارخانه میلگرد راد همدان و کارخانه ظفر بناب در حال تولید میلگرد های سبک می باشند. تولیدات این کار خانه ها به طور میانگین در حدود 10 تا 15 درصد سبک تر از تولیدات کارخانه ای چون فولاد میابرکه می باشند. البته باید توجه داشت که این عدد تجربی بوده و با توجه به شرایط بازار و تولید کارخانه های مختلف احتمال تغییر در آن بالا می باشد.
همراهان گرامی در مقاله پیش رو سعی بر آن بود تا در عین اختصار در سریع ترین حالت ممکن اطلاعات لازم در مورد میلگرد های سبک و کارخانه های تولید کننده آن به شما عزیزان ارائه شود. امید است که متن فوق مثمر ثمر واقع شود و شما بتوانید بهترین و معقول ترین انتخاب را انجام دهید. در صورتی که سوالی در هر زمینه ای مربوط به میلگرد ها دارید و یا قصد خریدد این کالا را دارید به راحتی می توانید با تماس با کارشناسان با تجربه ما به صورت رایگان به مشاوره بپردازید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

031-91004468

مشاوره خرید آهن تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت