ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
پر فروش ترین سنگ های گرانیت

پرفروش ترین سنگ های گرانیت کدام اند؟

تاریخ انتشار: 1401/08/28 09:07 | بازدید: 492

اگر اطلاعات کمی هم درمورد سنگ های ساختمانی داشته باشید می دانید که انواع سنگ گرانیت ازجمله مقاوم ترینِ این سنگ های طبیعی هستند. هرچند که سنگ های گرانیت زیبایی دیگر سنگ ها را ندارند اما آنها سنبل سختی، مقاومت و دوام هستند. بنابراین  کاربرد فراوانی دارند و در همه قسمت های ساختمان، مکان های عمومی، ساخت مصنوعات سنگی، می توان از این سنگ استفاده کرد. به همین دلیل در سنگ های گرانیت مکان مورد استفاده اهمیت زیادی ندارد بلکه کیفیت سنگ اهمیت دارد. هرچند که تمام سنگ های گرانیت کیفیت خیلی خوبی دارند اما برخی از آنها محبویت بیشتری دارند. در این مطلب به معرفی آنها و دلایل محبوب بودن آنها در زمان خرید سنگ گرانیت می پردازیم.

 

سنگ گرانیت چیست؟

 

سنگ گرانیت یک سنگ طبیعی از دل زمین است که انواع و رنگ های گوناگونی دارد از جمله  به رنگ های، سفید خاکستری، قرمز، سفید، سیاه، صورتی، سبز و آبی می توان اشاره کرد. سنگ گرانیت با چگالی بالا، باداوم و مقاوم و مناسب برای مکان های صنعتی می باشند. استخراج و برش و صیقل این سنگ پرهزینه می باشد. اما در حال حاضر قیمت گرانیت مناسب تر از بسیاری دیگر از سنگ ها است. از این سنگ به عنوان سنگ ابعادی استفاده می شود ، ویژگی های بی نظیر این سنگ چه از نظر سختی و چه از نظر زیبایی باعث می شود که برای انواع کارها بسیار مناسب باشد. این سنگ ها در برابر سایش بسیار مقاوم هستند و به اندازه کافی مستحکم هستند تا بتوانند وزن را تحمل کنند ، نسبت به هوا بی اثر هستند و می توانند صیقل داده شوند . انواع و کاربردهای سنگ گرانیت  به شرح زیر است:

  • سنگ بولارد (مانع ترافیکی): کاربرد آن در معابر و سطح شهر می باشد.
  • سنگ جدول: کاربرد در جداول ساختمانی و جدول معابر شهری
  • سنگ گرانیت طولی: کاربرد نمای ساختمان ها
  • سنگ حکمی: کاربرد کفپوش های ساختمان و پارکینگ ها
  • سنگ پله: مناسب برای پله های ساختمان
  • سنگ کوبیک: مناسب سنگ فرش حیاط و خیابان ها

 

پر فروش ترین گرانیت ها

 

پرفروش ترین سنگ های گرانیت کدام اند؟

 

اکنون که به طور مختصر با سنگ گرانیت و کاربردهای آن در ساختمان سازی آشنا شدید به معرفی پر فروش ترین سنگ های گرانیت باید بپردازیم.

 

سنگ گرانیت نهبندان

 

سنگ گرانیت نهبندان آستان، از معادن استان خراسان جنوبی در شهر نهبندان استخراج می‌ شود و دارای زمینه‌ای روشن با تم ‌های خاکستری، کرم و پرتقالی است که اصطلاحاً جز سنگ‌های گرانیت سنگ گل پنبه‌ ای محسوب می ‌شود. این سنگ دانه‌ بندی درشت ‌تری نسبت به سنگ ‌های مشابه دارد و درجات پایین این سنگ دارای لکه‌ های مشکی و خاکستری است و در خانواده سنگ گرانیت سفید قرار می گیرد. ساب پذیری، مقاومت فشاری و سایشی بالا و جذب آب پایین از ویژگی های ذاتی این سنگ است. این سنگ در مقابل عوامل جوی از جمله باران های اسیدی، سرما و گرما، مواد قلیایی، ضربه و فشار مقاومت خوبی دارد. گرانیت نهبندان از دسته سنگ هایی است که به علت داشتن ذرات آتشفشانی، بسیار محکم و مقاوم است. قدرت جذب آب پایین و مقاومت فشاری بالایی دارد و به همین دلیل در مکان هایی که تردد زیاد وجود دارد و یا در معرض رطوبت و مواد شیمیایی قرار دارد این سنگ مناسب ‌ترین گزینه در بین سنگ‌ های گرانیت می‌ باشد.  گرانیت نهبندان یکی از مناسب‌ ترین گزینه‌ها برای استفاده در فضای بیرونی و محیط خارجی ساختمان می ‌باشد. مقاومت بالای این سنگ در برابر فشار زیاد، سرما و گرما، باران و یخبندان و… سبب آن گردیده تا همواره در محیط های خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد، سنگ گرانیت فلیم شده و سنگ کوبیک نهبندان آستان جهت سنگفرش محوطه و پیاده رو ها بسیار مناسب است. استفاده در سنگ نمای داخلی و خارجی ساختمان ها و بناها، سنگ های پیاده رو، جدول خیابان و تزئین طرحهای عمرانی، مولفه های سازه‌ای دارای ابعاد پایدار و جداسازی شیب و دیوارهای نگه دارنده از دیگر کاربرد های این سنگ گرانیت است.

 

آنالیز گرانیت نهبندان

 

عنوان

Min

Max

گرانیت نهبندان آستان

تخلخل

Petty

50/2

Petty

میزان جذب آب

03/0

50/1

04/0

مقاومت فشاری

600

2200

1440

مقاومت سایشی

20/2

6

4

وزن مخصوص

80/1

80/2

71/2

 

 

پر فروش سنگ های گرانیت

 

سنگ گرانیت تویسرکان

 

گرانیت مشکی تویسرکان دارای زمینه ی مشکی تیره و یکدست است که مشخصه آن نسبت به سایر گرانیت های مشکی رنگ خاص آن و دانه های اشکی است که روی سطح سنگ در زاویه نور قابل تشخیص می باشد. ویژگی بارز این سنگ رنگ یکنواخت مشکی ، ساب پذیری بالا و رنگ ثابت آن است که موجب گردیده این سنگ مورد استقبال طراحان و سازندگان قرار بگیرد. این سنگ را می توان در سنگفرش و سنگ نمای بیرونی و ساخت مصنوعات سنگی استفاده نمود. سنگ گرانیت مشـکی تویسرکان دارای استحکام بسیار بالایی است و جذب و نفوذ آب آن بسیار ناچیز می باشد. پارامتر های مثبت و ویژگی های مناسب گرانیت مشکی تویسرکان سبب آن گردیده تا از این سنگ در بسیاری از پروژه های اداری، مسکونی، صنعتی، تجاری و … استفاده گردد. به دلیل مقاومت بالای این سنگ در برابر مواد شوینده صنعتی و ناچیز بودن جذب آب آن، در بسیاری از کارخانه ها ، کارگاه ها و آشپزخانه های بزرگ صنعتی از سنگ گرانیت تویسرکان استفاده می شود.

 

 

آنالیز گرانیت مشکی تویسرکان

 

عنوان

Min

Max

گرانیت مشکی تویسرکان

تخلخل

Petty

5/2

 

وزن

5/2

8/2

82/2

مقاومت فرسایشی

5/2

6

7/3

مقاومت فشاری

500

1500

1520

جذب آب

3/0

5/1

07/0

 

سنگ گرانیت نطنز

 

گرانیت مشکی نطنز ، ازجمله سنگ های بسیار مقاوم و در دسته گرانیت های تیره با زمینه سیاه و دانه های بلوری ریز طوسی می باشد. این سنگ از چندین معدن استخراج می گردد ، از این رو شاهد سورت های مختلفی از آن هستیم ، که با یکدیگر تفاوت قیمتی نیز خواهند داشت . در برخی از سورت های آن ، زمینه همراه با خطوط بلند سفید رنگ است . گرانیت نطنز دربرابر سرما وهوازدگی مقاوم است . باتوجه به مقاومت مطلوبی که در برابر مواد شیمیایی دارد ، در آزمایشگاه ها و آشپزخانه ها نیز قابل کاربرد است . همانطورکه می دانید ، سنگ های گرانیت از جمله سنگ هایی با تراکم بالا هستند ،که در برابر فرسایش و فشاری که در طول زمان بر آن ها وارد می شود ، مقاومت بسیار عالی از خود نشان می دهند ، به همین جهت ؛ شاهد بیشترین کاربرد آن ها در سنگ پله ،کف پوش داخل ومحوطه بیرونی علی الخصوص در مکان هایی که در معرض رفت و آمد بسیار قرار دارند ، هستیم . از سندبلاست ، فلیم شده یا کوبیک برای محوطه ، از صیقلی برای دیوارها و کانتر و از نسابیده آن برای سنگ کف و سنگ پله استفاده می شود .سختی زیاد سنگ ، باعث می شود که سطح آن به راحتی خش برندارد و در برابر ضربه مقاوم باشد. همینطور مقاومت خوبی که در برابر حرارت نشان می دهد ؛ موجب کاربرد سنگ گرانیت نطنز در کابینت و کانتر آشپزخانه می شود . از سنگ گرانیت مشکی نطنز در دیوار فضاهای داخلی ساختمان و همچنین سنگ نما و محوطه های بیرونی نیز می توان استفاده نمود . که البته برای ارتفاعات بهتر است از سنگ هایی با وزن کم ( تراورتن ها ) استفاده نمود .

 

جمع بندی

سنگ گرانیت یکی از محکمترین سنگ های طبیعی ساختمانی در دنیا به شمار می آید. ماهیت و جنس این سنگ موجب آن شده است که به عنوان قوی ترین و ماندگارترین سنگ شناخته شود. در کشورمان معادن متعددی از این جنس به چشم می آید. معروف ترین گرانیت های ایران متعلق به معادن زاهدان، نهبندان، نطنز، همدان، تکاب، بروجرد، خرمدره، توسرکان و مروارید هستند. سنگ های گرانیت مشکی را می توانیم از معادن تویسرکان و نطنز استخراج کنیم. سنگ گرانیت می تواند به صورت سنگ اسلب، سنگ پله، سنگ پلاک و فرشی مورد استفاده قرار گیرد. گرانیت تنها سنگیست که هیچ محدودیتی در اجرا نخواهد داشت. یعنی در تمامی کاربری هایی که نام برده شد در فضای بیرونی و داخلی می توانیم از آن ها استفاده ببریم. تراکم فوق العاده بالا، جذب آب پایین، مقاومت سایشی و فشاری بالا، استحکام زیاد و مواردی از این قبیل مهمترین ویژگی های مثبت گرانیت ها هستند.
در کلام آخر لازم دانستیم این نکته را ذکر کنیم که غیر از سنگ های گرانیت نام برده شده در این مطلب انواع دیگری سنگ گرانیت پرکاربرد نیز موجود است موارد نام برده شده تنها سنگ های گرانیت پر فروش و پر طرفدار در میان کاربران هستند که در این مطلب سعی در معرفی آنها داشته ایم.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت