کدام موارد کیفیت سنگ نما را پایین می آورد ؟


کیفیت سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/29 10:11 | بازدید: 162

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

کدام موارد کیفیت سنگ نما را پایین می آورد ؟

 

در مورد سنگ نما به تفضیل در مقالات قبل توضیح داده شد. این بار مواردی را که کیفیت سنگ نما را پایین می آورد توضیح خواهیم داد.

در رابطه با جنس سنگ باید به تخلخل آن اشاره کنیم. اگر سنگ از تخلخل زیادی برخوردار باشد مقاومت خوبی ندارد و به اصطلاح پفکی است. در جنس سنگ هرچه مقدار آهک بیشتر باشد سنگ آسیپ پذیر تر خواهد بود .

نکته : برخی از سنگ هایی که در جنس خود آهک دارند را با رزین و اپوکسی به زیبایی پوشش می دهند و مقاوم میکنند.

رزین نامناسب و بتونه عامل دیگری است که کیفیت سنگ نما را پایین می آورد . اگر سنگ نما به صورت یکدست رزین نشود کیفیت سنگ را پایین می اورد و باعث میشود که تخلخل روی سنگ پوشیده نشود و اگر در مناطق مرطوب و پر باران استفاده شود و با ملات چسبانده شود باعث میشود که بعد از مدت کوتاهی سنگ از نمای ساختمان جدا شود. از سنگ های بتونه بهتر است در نمای داخلی و دیوار های راه پله استفاده کنید. هم زیبایی خاص خود را دارند و اینکه در این قسمت ها از عمر بالایی برخوردار هستند.

ساب و گونیا نبودن سنگ یکی دیگر از مواردی است که کیفیت سنگ نما را پایین می آورد. گاهی دستگاه عرضی بر و طولی بر سنگ را به طور صحیح برش نمی زنند. این موضوع باعث می شود . زمانی که شما قصد اجرای پلاک ها را در کنار یکدیگر دارید آنها به درستی قرار نگیرند.

سنگ نما از ضخامت خوبی برخودار نباشد یا ضخامت پلاک ها یکدست و یکسان نباشد عامل دیگری است که کیفیت را پایین می آورد. دستگاه قله بر که محصول برش اولیه سنگ ها است می تواند بعضا دچار خطا شود و همه پلاک ها را یکسان برش ندهد . ضخامت مناسب برای نما از 1.7 سانتی متر اغاز میشود تا 2 سانتی متر که برای مناطقی که ساختمان از پی مناسب برخودار است از 2 سانتی متر استفاده میکنند. اگر تمام پلاک ها از ضخامت یکسان برخوردار نباشند باعث میشود تا استاد معمار به سختی کار را پیش ببرد و زمان زیادی را صرف تراز بودن سنگ نما صرف کند.

 

شما میتوانید با تماس با همکاران ما از مشاوره رایگان برخوردار شوید. تمام تلاش ما در کالاساخت جلب رضایت و خشنودی شماست .

 

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت1 نظر

مژگان طباطبائی | 1400/07/10 12:28

رنگ ثابت این محصول ؟ در چه مواردی رنگ این محصول کم رنگ یا از بین میرود ؟؟؟

مدیر سایت | 1400/07/10 20:55

سلام
وقت بخیر
برای محافظت و ماندگاری بیشتر بهتر است از رزین استفاده کنید.

جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->