3 ترکیب طلایی در نمای ساختمان


3 ترکیب طلایی در اجرای نمای ساختمان

تاریخ انتشار: 1399/11/11 09:08 | بازدید: 152

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

3 ترکیب طلایی در نمای ساختمان

 

نمای ترکیبی یکی از محبوب ترین سبک های طراحی نما می باشد. منظور از نمای ترکیبی، ترکیب دو یا چند متریال ساختمانی با یکدیگر در نما می باشد. در این نوع نما استفاده از یکی از اصلی ترین ترکیب رنگ ها در رنگ شناسی یعنی تضاد بسیار کاربردی می باشد. تضاد می تواند هر یک از رنگ ها را واضح تر نشان دهد. چوب، سنگ، آجر، کامپوزیت، سرامیک  و ... از جمله مصالح ساختمانی هستند که می توان از ترکیب آن ها با یکدیگر نمای بی نظیری را ایجاد نمود. ترکیب سنگ های ساختمانی مختلف نیز می توان ترکیب خاص و زیبایی را در نما ساختمان به وجود آورد. از انواع سنگ های ساختمانی که می توان در نمای ساختمان استفاده نمود شامل سنگ نما تراورتن، سنگ نما گرانیت، سنگ نما سند استون، سنگ نما چینی و سنگ نما آنتیک می باشد. در این مطلب تیم کالاساخت به معرفی سه ترکیب طلایی از مصالح مختلف در نمای ساختمان پرداخته است تا شما بتوانید با بهره گیری از آن ایده های جدید را در نمای ساختمان خود پیاده سازی کنید:

 

  1. ترکیب سنگ تراورتن سفید حاجی آباد، سنگ تراورتن سیلور تکاب و سنگ گیوتین تنه درختی:

 

یکی از نمونه های بسیار زیبا از نمای ترکیبی ترکیب این سه سنگ ساختمانی با یکدیگر می باشد. سنگ تراورتن حاجی آباد یکی از بهترین سنگ های تراورتن می باشد. معدن این سنگ در جنوب شرقی شهرستان محلات در استان مرکزی قرار دارد و زمینه آن دارای رنگ های کرم روشن، سفید، بژ و شکلاتی می باشد که در اینجا منظور ما از تراورتن حاجی آباد با زمینه سفید می باشد. این سنگ یکی از سنگ های مقاوم برای نمای ساختمان می باشد و چسبندگی بسیار بالایی به ملات سیمان دارد به طوری که در ارتفاع های بلند نیز می توان از آن برای نمای خارجی استفاده نمود. سنگ تراورتن سیلور تکاب نیز یکی دیگر از سنگ های خانواده تراورتن ها می باشد. این سنگ دارای زمینه مشکی روشن و خرمایی با رگه های سفید می باشد و معدن ان در شهرستان تکاب استان آذربایجان غربی واقع شده است. این سنگ نیز مانند سنگ تراورتن حاجی آباد مقاومت بسیار بالایی دارد و می تواند در شرایط آب و هوایی مختلف دوام اورد. ترکیب این دو سنگ با سنگ گیوتین تنه درختی که یکی از سنگ ها آنتیک می باشد یکی از ترکیب های بسیار زیبا در نمای ساختمان می باشد. سنگ های آنتیک یکی از سنگ های ساختمانی است که به سنگ دکوراتیو نیز معروف است و از باقی مانده و ضایعات سنگ هایی همچون سنگ تراورتن، سنگ قیچی و ... تولید می شود که سنگ گیوتین تنه درختی از جنس سنگ های تراورتن می باشد و دارای زمینه  قهوه ای روشن با لکه های قهوه ای تیره می باشد. این نمای ترکیبی را می توانید در سایت گروه کالاساخت در قسمت نمونه کارها مشاهده نمایید.

 

گرانیت_مشکی_نطنز

  1. ترکیب سنگ گرانیت مشکی نطنز، سنگ تراورتن نسکافه ای طرق و آجر دکوراتیو قهوه ای:

 

یکی دیگر از ترکیب های طلایی در نمای ساختمان ترکیب این سه متریال با یکدیگر می باشد. سنگ مشکی نطنز یکی از زیباترین سنگ های گرانیت در کشور ایران می باشد. زمینه این رنگ همانطور که از نامش پیداست به رنگ مشکی یک دست می باشد که ممکن است در درجات پایین تر دارای خطوط سفید رنگ باشد . معدن این سنگ در  کیلومتر 5 جاده نطنز در کاشان قرار دارد و این سنگ یکی ازبادوام ترین سنگ های کشور می باشد. سنگ گرانیت نطنز به دلیل وزن بالای و چسبندگی پایینی که دارد بهتر است در ارتفاع استفاده نشود و استفاده از آن به عنوان قرنیز بسیار مناسب است. سنگ تراورتن نسکافه ای طرق از دیگر سنگ های تراورتن با قیمت مناسب می باشد. این سنگ دارای زمینه نسکافه ای رنگ می باشد و به دو صورت موج دار و بدون موج تولید می شود. معدن این سنگ در  استان اصفهان، شهرستان کاشان واقع شده است و ترکیب رنگ نسکافه ای روشن آن با رنگ مشکی تیره سنگ نطنز تضاد رنگ بسیار زیبایی را ایجاد می نماید. در این بین استفاده از آجر دکوراتیو قهوه ای که از جمله آجر های نسوز و مناسب برای نمای ساختمان می باشد به عنوان قابی برای نما نکته طلایی این ترکیب می باشد. این ترکیب طلائی را نیز می توانید با مراجعه به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مشاهده نمایید و با ایده گرفتن از آن یکی نمای زیبا برای ساختمان خود به همراه اورید. انواع سنگ های ساختمانی و آجر را نیز می توانید در سایت مشاهده و خریداری نمایید.

سنگ تراورتن سفید و ترمووود

  1. ترکیب سنگ تراورتن سفید عباس آباد و ترمووود:

 

ترکیب سنگ و چوب یکی از زیباترین و جذاب ترین ترکیب ها در نمای ساختمان می باشد. سنگ تراورتن عباس آباد از پرمصرف ترین و معروف ترین سنگ های تراورتن می باشد که معدن آن در شهر نیم ور استان مرکزی واقع می باشد. زمینه این سنگ دارای رنگ سفید می باشد که در درجات پایین دارای رگه ها و ناخالصی های زیادی می باشد. این سنگ نیز مانند دیگر سنگ های تراورتن دارای مقاومت بسیار بالا در برابر هوازدگی، آلودگی و اشعه خورشید می باشد و می توان از ان با خیال راحت در نمای ساختمان های شهرهای پرجمعیت و آلوده استفاده نمود و این به دلیل مقاومت آن در برابر آلودگی و باران های اسیدی می باشد. ترمووود نوعی خاص از چوب می باشد که به وسیله حرارت مقاومت بسیار بالایی پیدا کرده است و نسبت به دیگر چوب ها دارای استحکام و ماندگاری بالا تری می باشد. این محصول دارای ثبات در برابر رنگ و شکل می باشد و می توان سالیان سال از آن در نمای ساختمان استفاده نمود. این محصول همچنین به سرعت نصب می شود و نسبت به تغییرات ناگهانی دما مقاوم است. البته باید گفت که هم ترمووود و هم سنگ سفید عباس آباد از قیمت بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل استفاده از آن ها در پروژه های ارزان و کوتاه پیشنهاد نمی شود. ترکیب سنگ و چوب علاوه بر زیبایی برای نمای ساختمان منجر به ایجاد حس گرمی و آرامش در بیننده نیز می گردد.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->