چه مصالحی برای چه اقلیمی مناسب است؟


چه مصالحی برای چه اقلیمی مناسب است؟

تاریخ انتشار: 1397/04/24 09:38 | بازدید: 949

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

اقیلم متفاوت ایران

چه مصالحی برای چه اقلیمی در ساختمان سازی مناسب تر است ؟

از دیر باز بشر همواره به فکر تامین مسکن و جای خواب امن و به طبع راحتی برای خود بوده است. کشور ایران کشوری با قدمت تمدن های 2000 ساله و فرهنگ های متفاوت انواع اقلیم ها رو در خود جای داده است. با توجه به قدمت و تاریخ  پر بار ایران میتوان به این موضوع که پیشینیان ما اهمیت زیادی برای اقلیم متفاوت و مسکن سازگار با همان اقلیم قائل می شدند پی برد.  امروزه نیز با گسترش تکنولوژی و مواد و مصالح جدید که به بازار عرضه شده است و استفاده آنها با توجه به نوع اقلیم میتوان به درک هرچه بیشتر این موضوع که حقیقتا برای هر آب و هوایی مصالحی خاص مورده نیاز است پی برد.

کالا ساخت در نظر دارد تا شما را با اقلیم های مختلف ایران و مصالح مورد نیاز و سازگار هر اقلیم آشنا سازد .

اقلیم های ایران :

  • اقلیم معتدل ومرطوب (سواحل جنوبی دریای خزر)
  • اقلیم سرد ( کوهستان های غربی )
  • اقلیم گرم وخشک ( فلات مرکزی)
  • اقلیم گرم ومرطوب ( سواحل جنوبی)

اقلیم معتدل ومرطوب

سواحل دریای خزر با آب و هوای معتدل و بارندگی فراوان رطوبت زیاد هوا و اعتدال درجه حرارت همراه است. شهر هایرشت، بندر انزلی، بابلسر و گرگان در این منطقه قرار دارند.

مصالح سازگار : در آب مرطوب و بارانی شهر های سواحل خزر بهتر از چوب و سنگ به صورت موزون با یکدیگر استفاده کرد . سنگ های پیشنهادی نما برای این آب ها و هوا از انواع تراورتن ( تراورتن دارای مقاومت بالا و تخلخل زیاد است و یکی از سازگار ترین سنگ ها با هر نوع آب و هوایی می باشد. به دلیل وجود معادن با کیفیت این محصول در ایران استفاده از تراورتن رو به گسترش است. رنگ بندی این محصول از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و دارای رنج های قیمت متفاوتی نیز هست که با توجه به توان مالی سبد خرید فرد دسته بندی می شود. )

سنگ نما ها و مصالح پیشنهادی برای و دکوراسیون  داخلی :  بیشتر ساختمان ها با مصالحی با حداقل ظرفیت حرارتی بنا شدند و در صورت استفاده از مصالح ساختمانی سنگین، ضخامت آنها در حداقل میزان ممکن حفظ شده می شود. زمانی که نوسان دمای روزانه هوا کم است، ذخیره حرارت هیچ اهمیتی ندارد و علاوه بر این، مصالح ساختمانی سنگین تا حدود زیادی تاثیر تهویه و کوران را که یکی از ضروریات در این منطقه است کاهش می دهند. به دلیل وجود پوشش گیاهی مناسب و فراوانی چوب در این منطقه، این عنصر یکی از مصالح پر مصرف در این منطقه است. و همینطور میتوان از سنگ های مصنوعی که دارای طرح های مختلف و مناسب با هر سلیقه ای هست نیز استفاده کرد . مزیت استفاده از سنگ های مصنوعی و آنتیک قابلیت نصب راحت آنهاست به طوری که به فرد حرفه ای و متخصصی نیاز نیست و شما میتوانید با کمترین هزینه و صرف زمان آن را اجرا کنید
 سنگ های پیشنهادی برای رمپ و پارکینگ و حیاط ساختمان : از سنگ لاشتر به دلیل زبری و مقاومت بالای آن در این قسمت از ساختمان استفاده می شود . سنگ لاشتر یکی از سنگ های صادراتی کشور بوده که توجه بسیاری از معماران بین المللی را به خود جلب کرده است. این سنگ به مرور زمان زیبایی خود را نشان میدهد. 

برای انتخاب بهتر محصولات میتوانید با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما به طور حرفه ای شما را راهنمایی کنند .

 

تهیه و تولید مطلب در گروه تولیدی کالاساختجستجو در مطالب وبلاگ