برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
سنگ تراورتن نما رومی

نمای ساختمان 1143

نمونه کار نمای سنگ تراورتن

 

کد نمونه : SA 1143

 

ویژگی های نمونه :

  • سبک نمای رومی
  • بهره گیری یکدست از سنگ تراورتن
  • اجرای طرح ستون های مربع و گرد
  • استفاده از گل سنگ ها و طرح های حجمی
  • اجرای خطوط عمودی
  • بهره گیری از نرده های صراحی به همراه هندریل
  • اجرای قاب دور پنجره ها

 

مصالح استفاده شده :

  • سنگ تراورتن کرم اصفهان

 

بررسی نمونه :

 

با یک نگاه کلی به نمای ارائه شده در این بخش از کالاساخت، می­توان متوجه شده که سبک به کار رفته در اجرای آن، سبک رومی می­باشد. در واقع وجود تزئینات و المان های مختلف در این نمونه کار، خبر از نمای رومی می­دهد که الهام گرفته شده از معماری رم و ایران باستان هستند. یکی از المان های نمای رومی که در اکثر ساختمان های اجرا شده با این سبک قابل مشاهده است، نرده های صراحی می­باشند. در این نمونه کار نیز شاهد استفاده از نرده های سنگی به همراه هندریل در بالکن و در جانپناه ساختمان هستیم که علاوه بر ایجاد زیبایی برای نما، در ایمنی و جلوگیری از سقوط افراد نیز کارآمد هستند. از دیگر المان های نمای رومی که در این نمونه کار قابل مشاهده است، می­توان به طرح ستون های سنگی در بخش های مختلف نما اشاره نمود.

با توجه به تزئینات و المان های مختلفی که در اینگونه نماها مورد بهره گیری قرار می­گیرند، بهترین مصالح برای به نمایش گذاشتن جزئیات آن ها، سنگ های ساختمانی با رنگ روشن می­باشند. در نمونه کار این بخش نیز معمار به این موضوع توجه کرده و از سنگ تراورتن اصفهان در پیاده سازی پوشش کلی نما بهره گیری نموده است. این سنگ همانطور که در تصویر مشاهده می­نمایید، دارای زمینه کرم رنگ با هاله های شکلاتی بوده و به خوبی جزئیات نما را به اشتراک گذاشته است.

در این نمونه کار که نمای یک ساختمان دو طبقه می­باشد، از ترفند تکرار در پیاده سازی بخش بالایی و پایینی نما بهره گیری شده است. پنجره ها، ستون ها، نرده ها، طرح های حجمی و حتی بالکن اجرا شده در بخش پایینی، در بخش بالایی نیز تکرار شده اند. بهره گیری از نور پرداری درپای ستون ها به جلوه نما در شب کمک شایانی می­کند. در آخر باید بگوییم، گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت به منظور کمک به افراد در آشنایی با انواع طرح های نما و ترفند های پیاده سازی آن بخشی با عنوان گالری نمونه کار ها در سایت خود ارائه داده است که شما می­توانید با مراجعه به این بخش انواع تحلیل های موجود در هر نما را مطالعه نموده و از آن ها ایده بگیرید.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت